Autor Wątek: awans  (Przeczytany 9296 razy)

Offline hart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
awans
« dnia: Styczeń 16, 2007, 18:40:25 »
witam
mam pytanko czy bedąc dowudcą zastępu oraz aspirantem będe dalej awansował czy na tym stanowisku to koniec

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: awans
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:54:29 »
Sory.
Z takimi "bykami' to daleko nie zajdziesz.
Weź do ręki przepisy to trochę się dowiesz, a jeśli to prawda że jesteś po SA to z tym akurat nie powinieneś mieć problemów, no chyba że tatuś lub mamusia chciała żebyś skończył.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 22:59:39 wysłana przez aspirantka »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: awans
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2007, 00:34:41 »
Wiesz z aspiranta na oficera nie da się awansować no chyba że zmieni to nasz nowy komendant. A ty aspirantka mogłaś odpowiedzieć lub nic nie pisać

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: awans
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2007, 14:29:13 »
Koledzy i koleżanki

Jest coraz gorzej i zanosi się że będzie jeszcze gorzej. W latach 80 tych, 90 tych aspirant przychodzący po szkole miał otwartą drogę do awansu w korpusie aspiranckim a jeżeli tylko mu się chciało mógł skończyć studia cywilne i awans prawie że pewny. Teraz że studia cywilne nic nie dają to nawet w korpusie nie ma awansu, jaka jest więc motywacja do jakiegokolwiek  angażowania się, działania w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, pozostaje jedynie powołanie,       

Offline dodo2304

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: awans
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2007, 17:58:03 »
gryf79    sory, ale wydaje mi się, że jak ktoś ma powołanie do tego zawodu to raczej powinien miec "pojęcie co robi" czyli podnoszenie swoich kwalifikacji, bo żadna nauka nie idzie w las, może lepiej wyjechac do Anglii.

Offline rębajło

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: awans
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2007, 21:38:23 »
co to za kobiałka ta spirantka? Niunia czy ty wiesz co to jest straż? 3/4 tych co sie szkoliło po aspirantkach to baby z biura,a teraz to wielka pani strażak. ŻEBY NIE PRZEGLĄD POŻARNICZY POŻARU BY NIE WIDZIAŁA! :wacko:

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: awans
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2007, 13:10:20 »
dodo2304    w pewnym sensie masz racje, jedno z drugim się łączy (powołanie z podnoszeniem kwalifikacji) ale dlaczego są rzucane  kłody pod nogi, (ja wiem nikt nie mówił że będzie łatwo) a wyjazd do Anglii, to nie jest takie proste : rodzina, bariera językowa, i zaczynamy od zera

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: awans
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2007, 13:22:21 »
Dh. Kuba - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jest to forum zawodowców, a póki co to ty nim nie jesteś. Pomijając wszystko inne, z twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz trochę za małą wiedzę w tematach pragmatyki służbowej.  Bez urazy, ale korzystaj z innych forum.

W latach 80 tych, 90 tych aspirant przychodzący po szkole miał otwartą drogę do awansu w korpusie aspiranckim a jeżeli tylko mu się chciało mógł skończyć studia cywilne i awans prawie że pewny.

Skąd masz takie wiadomości, wydaje mi się że są błędne. Furtkę umożliwiającą aspirantom po ukończeniu studiów awans na stopień oficerski - według mojej wiedzy - otworzył b. Z-ca Kom. Głównego M.J. > furtka zmieniła się z biegiem czasu w bramę, którą teraz zamykają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2007, 14:29:49 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: awans
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2007, 13:36:36 »
piotr998 - o co chodzi? do mnie czy do ''dh kuba"

Cytuj
Dh. Kuba - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jest to forum zawodowców, a póki co to ty nim nie jesteś. Pomijając wszystko inne, z twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz trochę za małą wiedzę w tematach pragmatyki służbowej.  Bez urazy, ale korzystaj z innych forum.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: awans
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:32:28 »
Uwaga o forum zawodowców oczywiście do dh. Kuby.

Do gryf79 pytanie dot. możliwości awansu aspirantów na oficerów w latach 80 i 90.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kasey

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: awans
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2007, 16:22:42 »
zrobiła się wielka afera -
chodziło mi czy na d-cy zastępu dojdę do asp.szt. a nie do mł.kpt. jak niektórzy zrozumieli
ale już nieważne ponieważ sam sobie pogrzebałem w rozporządzeniach i znalazłem
a podziękować chciałem wielkiej aspirantce i dh kubie za ich odpowiedzi, były zupełnie nie na temat i uważam że tacy ludzie nie powinni mieć wstępu na forum

Offline kasey

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: awans
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2007, 16:25:47 »
sorki może aspirantka nie wie, że po aspirancie jest jeszcze st.asp. i jeszcze dalej asp.szt.

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: awans
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2007, 17:05:16 »
Dziekuję hart vel kasey za te dwa minusy które mi dałeś, a od decydowania kto może wejść na forum to dobrze że ty nie jesteś.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: awans
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2007, 12:58:21 »
Wiesz z aspiranta na oficera nie da się awansować no chyba że zmieni to nasz nowy komendant. A ty aspirantka mogłaś odpowiedzieć lub nic nie pisać

dh Kubo jak mniemam jest dh. ochotnikiem i może nie obytym w sprawach PSP aczkolwiek w szczególnych przypadkach aspirant może za swe dotychczasowe osiągnięcia służbowe zostać podniesiony do stopnia mł.kpt tylko że po takiej nominacji jest zobligowany do odejścia na emeryturę.
przyznam się że o takim przypadku nie słyszałem ale jest to możliwe lub było 13 lat temu

pozdrawiam

PS.aspirantko troszku taktu i pokory życzę ;)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: awans
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2007, 21:10:41 »
Wiesz z aspiranta na oficera nie da się awansować no chyba że zmieni to nasz nowy komendant. A ty aspirantka mogłaś odpowiedzieć lub nic nie pisać
Cytuj
Jeżeli robie błędy każdego rodzaju to sorry, ale mam dyslekcje. 
  Pozdrawiam was koledzy

Dr Kuba mój syn też ma dyslekcje, której nie miałby np. 15 lat temu ( w jego klasie 40% to dyslektycy).
Wybacz, ale jak dowódca pisze, że jest dowudcą to o czym my tu mówimy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: awans
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2007, 22:33:33 »
Określa to rozporządzenie w sprawie określenia stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach służbowych.
Tu jest link. Rozporządzenie + tabele.
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?code=prawo_proj_przepisow

sikor

  • Gość
Odp: awans
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2007, 23:14:42 »
czy aby dostac awans trzeba przechodzic jakies nowe kursy czy jakos tak aby awansować z aspiranta na wyzsze stanowisko.
Jesli tak to czy dowódca waszej jrg ma adresy szkół które trzeba przejśc aby miec wyzsze stanowisko

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: awans
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2007, 13:37:08 »
Cytuj
czy aby dostac awans trzeba przechodzic jakies nowe kursy czy jakos tak aby awansować z aspiranta na wyzsze stanowisko.
Jesli tak to czy dowódca waszej jrg ma adresy szkół które trzeba przejśc aby miec wyzsze stanowisko
Niektórzy widzę nie mają nawet pojęcia o co pytają, lub robią to w sposób bardzo enigmatyczny?
Aspiran (mł. asp., asp., st. asp., asp. sztab.) to są stopnie służbowe, które otrzymuje się po wysłużeniu w odpowiednim stopniu określonej w ustawie ilości lat, np. awans z mł. asp. na asp można otrzyma po wysłużeniu w stopniu mł. asp. 3 lat i nie ma to nic wspólnego z wykształceniemk, podwyższeniem kwalifikacjiz awodowych, czy ogólnych. Należy jednak zwróci uwagę na fakultatywnoś awansu w kolejnych stopniach służbowych, czyli, że po wsyłużeniu odpowiedniego czasu nie otrzymuje się wyższego stopnia z automatu. Lata określone w ustawie określają minimalny czas jaki musi upłynąc, aby przełożony mógł wystapi delikwentowi o nadanie wyższego stopnia. To tak w dużym skrócie.
Awans w stanowisku polega zaś na tym, że aby go otrzymac należy spełnic podstawowy warunek, czyli posiadac odowiednie wykszałcenie do zajmowania wyższego stanowiska (przepis kwalifikacyjny określa maksymalny stopień służbowy jaki możebyc nadany strażakowi na tym stanowisku).
Reasumując:aspirant moze byc zarówno d-cą zastepu i awansowac na wyższe stanowisko słuzbowe (co nie oznacza automatycznego awansu w stopniu), ale może rowniż otrzyma awans w stopni z mł. asp. na asp. będąc d-cą zastępu, bez konieczności awansu w stanowisku.
Nie wiem, jak można nie wiedziec tak podstawowych rzeczy będąc aspirantem??!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: awans
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2007, 17:18:15 »
czy aby dostac awans trzeba przechodzic jakies nowe kursy czy jakos tak aby awansować z aspiranta na wyzsze stanowisko.
Odnoszę wrażenie że ze strażą pożarną to Ty masz mało wspólnego.
Czy przypadkiem na podstawie wiadomości uzyskanych z forum nie będzie "mądrego" artykułu, który podniesie ciśnienie strażakom myślącym że gryzipiórki dysponują sprawdzona wiedzą  ^_^ :rolleyes:^_^
Jeżeli moje podejrzenia są uzasadnione, to radzę po prostu pytać wprost z informacja czemu ma to służyć - wtedy można liczyć na rzetelne informacje, a nie groch z kapustą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2007, 17:21:55 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline leszczu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: awans
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2007, 21:08:27 »
Sikor  ty  w  OSP  pracujesz ?

jeśli ukończyłeś  niedawno  SA PSP  masz  czasookres  z  mł.asp. na  asp. 3  lata  +  stanowisko  na którym jest  przewidziany  taki  stopień  czyli np.  d-ca  zmiany   -_-

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: awans
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2007, 22:28:19 »
Nie zapominajmy o wniosku awansowym przesłanym orzez odpowiedniego Kierownika jednostki organizacyjnej PSP co się z tym wiąże należy mieć dobrą opinię służbową.!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: awans
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2007, 01:59:46 »
Szkoda, że przy stopniach aspiranckich nie powstały również stopnie podoficerskie ogniomistrz sztabowy oraz starszy ogniomistrz sztabowy I<  I<<

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: awans
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2007, 09:59:38 »
Szkoda, że przy stopniach aspiranckich nie powstały również stopnie podoficerskie ogniomistrz sztabowy oraz starszy ogniomistrz sztabowy I<  I<<
Mam nadzieję że ta wypowiedź nie jest na poważnie - to dopiero byłyby jaja.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: awans
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2007, 11:39:49 »
Sikor  ty  w  OSP  pracujesz ?

jeśli ukończyłeś  niedawno  SA PSP  masz  czasookres  z  mł.asp. na  asp. 3  lata  +  stanowisko  na którym jest  przewidziany  taki  stopień  czyli np.  d-ca  zmiany   -_-


eeee a czy przypadkiem dowódca zmiany i z-ca dowódcy zmiany to nie są teraz stanowiska oficerskie ? :)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: awans
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2007, 12:37:59 »
eeee a czy przypadkiem dowódca zmiany i z-ca dowódcy zmiany to nie są teraz stanowiska oficerskie ? :)

tylko w nielicznych większych JRG to są stanowiska oficerskie :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 12:39:47 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)