Autor Wątek: Reorganizacja KG,KW,KP.  (Przeczytany 2520 razy)

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Reorganizacja KG,KW,KP.
« dnia: Styczeń 16, 2007, 13:04:07 »


Należy się zastanowić czy:

Reorganizację i to solidną nie należy zacząć od KG i KW nie pomijając KP .

Myślę , że w KG 30 osób dałoby radę  - zbierają dane , tworzą przepisy ( raczej bez słowa godzą się na wszystko ).
Myślę, że za nowego 01 będzie gorzej. ,, Nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło''.

KW powinny liczyć jakieś 15-20 etetów ( zbieranie danych i przesyłanie do KG - JRG zrobi to bez pośrednictwa -śląc co potrzeba samemu do KG) - reszta strażaków biurowych na podział.

Komendy wojewódzkie przejąć mogą funkcje komend powiatowych .

Jest jeszcze jedno wyjście łączenie małych powiatów pod jedną komendę powiatową tzn.
2 Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze obsługiwane przez jedną komendę powiatową - wzorem komisariatów policji w małych miejscowościach .

Na miejscu byłby tylko dowódca i zastępca dowódcy JRG , zaś papiery w KW lub KP - jednej np.dla 2-3 powiatów .

To jest tanie państwo-Panowie.









,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2007, 13:50:28 »
Panowie i Panie - czyżby to było forum wysoko postawionych funkcjonariuszy PSP ?
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2007, 14:38:29 »
Morze i pomysł dobry gdyby tak go dopracować…tylko kto się pod tym podpisze…?????

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2007, 14:58:36 »
podpiszą się pod tym prawdziwi strażacy z podziału  i SK - a nie strażacy zza wysokich biurek komend KG KW KP(M)

P.S. Pałkownicy j Jenerały zapomnieli , że to my na dole wykonujemy najtrudniejszą i bardziej niebezpieczną robotę - a nie odwrotnie
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2007, 16:29:51 »
@fires112
Masz ciekawe spojrzenie na PSP i wiele racji. Przeczytaj jeszcze ustawę o PSP i o ochronie przeciwpożarowej, będziesz miał na pewno szansę zostania doradcą KG ds. reorganizacji. Wielu strażaków z podziału i SK Ciebie poprze.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2007, 17:02:14 »
no niestety - liczę tylko na poparcie tych z dołów - czyli JRG i SK , doradcą być rzecz niełatwa
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2007, 17:15:14 »
Już pisałem w innym poście, że prawdopodobnie z lubelskiej KW odeszło w teren kilkanaście osób, do jednostek oddalonych kilkadziesiąt kilometrów, na daleki wschód (nie mylić z dzikim zachodem).
Nikt jakoś do tej pory nie odezwał się z lubelskiego. Co z wami?

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2007, 19:03:58 »

Należy się zastanowić czy:
Reorganizację i to solidną nie należy zacząć od KG i KW nie pomijając KP .
Myślę , że w KG 30 osób dałoby radę  - zbierają dane , tworzą przepisy ( raczej bez słowa godzą się na wszystko ).
Myślę, że za nowego 01 będzie gorzej. ,, Nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło''.
KW powinny liczyć jakieś 15-20 etetów ( zbieranie danych i przesyłanie do KG - JRG zrobi to bez pośrednictwa -śląc co potrzeba samemu do KG) - reszta strażaków biurowych na podział.
Komendy wojewódzkie przejąć mogą funkcje komend powiatowych .
Jest jeszcze jedno wyjście łączenie małych powiatów pod jedną komendę powiatową tzn.
2 Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze obsługiwane przez jedną komendę powiatową - wzorem komisariatów policji w małych miejscowościach .
Na miejscu byłby tylko dowódca i zastępca dowódcy JRG , zaś papiery w KW lub KP - jednej np.dla 2-3 powiatów .
To jest tanie państwo-Panowie.


Fires112 chyba przesadziłeś  :huh: Rozumiem że chciałbyś być w tej JRG oddalonej od swojej KP jakieś np. 50-60 km i jeździć tam np. żeby wypełnić wniosek o dopłatę do wypoczynku, załatwić sprawy kadrowe czy też pobrać nowy mundur? :mellow: a ja myślałam że powinniśmy dążyć do lepszego.....np. zwiększenie etatów na podziale, zarobków, lepszych warunków pracy no ale cóż....

pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 19:15:22 wysłana przez biurówka »

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:05:47 »
biurówka

Cytuj
Fires112 chyba przesadziłeś  :huh: Rozumiem że chciałbyś być w tej JRG oddalonej od swojej KP jakieś np. 50-60 km i jeździć tam np. żeby wypełnić wniosek o dopłatę do wypoczynku, załatwić sprawy kadrowe czy też pobrać nowy mundur? :mellow: a ja myślałam że powinniśmy dążyć do lepszego.....np. zwiększenie etatów na podziale, zarobków, lepszych warunków pracy no ale cóż....

Czy ja wiem - 42 km dojeżdzam , wnioski drogą elektroniczną ( lub pocztą ) można wysłać , nowe mundury kupuję za własną mundurówkę w firmie z dostarczeniem do domu . Dążę do lepszego i to robię , jestem za zbędną,  rozrośniętą administracją w każdym państwowym urzędzie ( w tym PSP ).
Jestem za zwiększeniem etatów na podziale ( pozyskać można z biur rozrośniętych do rozpuku w KG,KW i KP).
Pieniędzy dużo nie zarabiam ( ci na dole są niestety cenieni- podział PSK,MSK ) , a warunki  pracy dobre .   
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:08:18 »
powinno być :

Pieniędzy dużo nie zarabiam ( ci na dole są niestety  NIE cenieni- podział PSK,MSK ) , a warunki  pracy dobre .
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:22:01 »
To biurówka trochę przesadziłaś, bo jeśli dużo nie zarabiasz, to albo b. krótko pracujesz i w dodatku jako cywil, a to już inna sprawa.
Miałam przedstawić argumenty wyższości biura nad podziałem ,ale .........

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:26:52 »
smiało - aspirantka
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline jaroskwaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Reorganizacja KG,KW,KP.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:44:15 »
Lubelskie - reorganizacja

Był człowiek z papierami nie do zaje....nia ze wszystkimi mozliwymi "papierami" w zakresie przeglądów sprzetu hydraulicznego, ubran gazo..... , masek ODO -łącznie z kwitami od producentów tego sprzętu ( niektóre uprawnienia zdobył poza naszymi granicami ) , miał ten człowiek zaplecze , sprzet niezbędny do badań i przeglądów w KW, ale reorganizacja sprawiła , że został przeniesiony do KP w innej miejscowości ,nastepnie KW wystosował pisma do komend z zapytaniem, która i w jakim zakresie jest w stanie przeprowadzic ww. badania ! Paranoja. Tak własnie wygląda reorganizacja i tanie państwo w woj. lubelskim. Pozdro.