Autor Wątek: Polityka państwa a PSP  (Przeczytany 1770 razy)

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Polityka państwa a PSP
« dnia: Styczeń 16, 2007, 10:24:03 »
Czy to jest normalne , aby być politykiem ( wykształcenie jest nieważne - może być podstawowe ) premierem rządu może być osoba karana?  Praca nasza ( strażaków) jest wysoko oceniana przez rząd i społeczeństwo , nie przekłada się to nijak na pensje niestety.

A w PSP - strażak posiadać musi wykształcenie, najlepiej po SGSP-stanowiska dowódcze, nie może być karany.
Z wypowiedzi tych co na górze ,,funkcjonariuszy PSP'' wynika , że nasze środowisko było zbyt jednolite , zwarte i wzajemnie się popierające ,broniące swoich spraw służbowych.

Wzorem naszego rządu , sejmu senatu, wkradła się do naszej sluzby zasada im gorzej tym lepiej , kłótnie , waśnie, spory , kopanie dołków pod kolegami z pracy.

Z zasady  ( bacząc na historię PRL- owską ) rząd PiS-uarowy, gnoi wszystko co w mundurze ( skojarzenia ze stanem wojennym i inerną , arłamowem itd) . Załorzenie było takie PIS-u , aby rozbić monolit PSP , doprowadzić do tego co teraz przeżywamy ,czyli frustracji , braku perspektyw i patrzenia wilkiem- jeden na drugiego .

W policji , wojsku , straży granicznej i innych służbach mundurowych nie ma takich kwalifikacyjnych wymogów - tam komendantami , dowódcami - mogą być ludzie po ATK ,KUL-U , UMCS-ie i innych katolickich uczelniach , w PSP wymaga się aby byli tylko i wyłącznie po SGSP. ?? , czy jest to normalne ? 


Przykłady KGP- Bieńkowski - Policja - absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie,  jego zastępca - Jacek Sobolewski - z wykształcenia ekonomista ,

Komendant Główny SG- Mirosław Kuśmierczak Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (magister prawa i magister prawa kanonicznego)
Zastępcy Komendanta Głównego SG- Jacek Bajger - Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego .

BOR-szef Andrzej PAWLIKOWSKI - Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Środowiska, kierunek: Hydrologia i Gospodarka Wodna. Praca Magisterska na temat: Wykorzystanie wód geotermalnych do celów komunalnych na przykładzie .......  .

No i jest to normalne ( studia cywilne ) - ale nie u nas w PSP .

Pozdrowienia dla braci strażackiej .         


,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline ratowniczek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:37:04 »
zgadzam sie z tym co opisuje przedmówca poniewaz pracuje w straży  od 17 lat spełniam wszelkie wymagane kwalifikacje na  stanowisko które zajmuję
 /średnie wykształcenie -wszelkie kursy/ a teraz w świetle reformy straży pożarnej chce mnie sie zdegradować na nizsze stanowisko przecież niczym sobie na to nie zasłużyłem w ocenach okresowych jestem oceniany bardzo dobrze wiec naprawde nie wiem o co chodzi.Jesli wszyscy bedziemy z świadectwem szkoły głównej to kto będzie kulał węże                                  pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 10:39:36 wysłana przez ratowniczek1 »

Offline miraż112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:39:53 »
trochę przesadziłeś teraz , przecież za PIS-u to wszystkie teologie i katolickie uczelnie  mają prawa ponad prawami, i kto to skończy tego typu uczelnię i przy poparciu najwiekszego związku zawodowego... w kraju i tak będzie szedł na samą górę ,
a co do reszty to zgadzam się z tobą w 100 %.

Offline ratowniczek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:42:51 »
hi wiecie co ja byłem w młodzieńczych latach ministrantem /szafarzem to jest w hierarchi wysoko/ moze by mi dali stanowicho dowódcy jednostki ^_^

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:44:09 »
bardzo żałuję , że nie skończyłem teologii miałbym nieco łatwiej - a tak jestem niedouczony muszę do SGSP , aby kierować działaniami
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:47:04 »
ratowniczek1

no to spoko - jak masz znajomego księdza ,co ma znajomego posła,poseł ma znajomego polityka,polityk ma znajomego ministra, minister znajomego komendanta ...... etc.

albo - chyba , że masz znajomego KG to wtedy jest KUL ( cool)   
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Polityka państwa a PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:21:04 »
ratowniczek1

Cytuj
zgadzam sie z tym co opisuje przedmówca poniewaz pracuje w straży  od 17 lat spełniam wszelkie wymagane kwalifikacje na  stanowisko które zajmuję /średnie wykształcenie -wszelkie kursy/ a teraz w świetle reformy straży pożarnej chce mnie sie zdegradować na nizsze stanowisko przecież niczym sobie na to nie zasłużyłem w ocenach okresowych jestem oceniany bardzo dobrze wiec naprawde nie wiem o co chodzi.Jesli wszyscy bedziemy z świadectwem szkoły głównej to kto będzie kulał węże   
 

- aby kulać węże należy skończyć KUL (jedyną poza SGSP słuszną szkołę w naszym państwie . :mellow:                   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 22:25:06 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''