Autor Wątek: Czy straż czeka upadek ??  (Przeczytany 9290 razy)

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Czy straż czeka upadek ??
« dnia: Styczeń 11, 2007, 11:29:03 »
Po długiej, długiej przerwie pozwoliłem sobie powrócić do dyskusji na forum. I zacząłem z grubej rureczki :wacko:

Przejrzałem projekt płac na ten rok i tak sie zastanawiam - kto w tej straży w systemie codziennym będzie pracował. Mam wrażenie, że jeżeli ktoś ma jaja odrobinę większe od jajek wróbla, to zostawi to dziadostwo i zacznie gdzieś indziej zarabiać pieniądze. Ludzie, człowiek na walcu drogowym zarabia 7.000 zł, ten przy łopacie u murarza 3.500, a ja chyba jestem dobrze walnięty - pracuję za 2.500 złotych. Dziwię się, że żona jeszcze mnie z domu nie wywaliła.
Zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 11:44:40 wysłana przez aqq21 »

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:44:42 »
Wydaje mi się, że motywacja strażaka różni się od motywacji operatora walca i nie chodzi tutaj bynajmniej o kwestie finansowe.

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:49:00 »
Wydaje mi się, że motywacja strażaka różni się od motywacji operatora walca i nie chodzi tutaj bynajmniej o kwestie finansowe.
Jasne, a motywacjami i prestiżem zawodowym nakarmisz rodzinę. Od pomagania za darmo jest woluntariat, do którego jak będe chciał, to sie zapiszę. Można podniecać sie swoją pracą -i to jest jak najbardziej słuszne, bo to co robimy lub w co wierzymy jest wielkie w oczach społęczeństwa, ale 3 lata temu litr mleka kosztował 1,20, a dzisiaj kosztuje 1,90, a ja zarabiam jakieś 12 procent więcej i szlag mnie trafia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 11:53:54 wysłana przez aqq21 »

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:54:04 »
wiesz miałem do dzis taki dylemat i wybrałem po 22 latach EMERYTURKĘ :) z końcem lutego i mój problem sie rozwiązał


Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:57:51 »
wiesz miałem do dzis taki dylemat i wybrałem po 22 latach EMERYTURKĘ :) z końcem lutego i mój problem sie rozwiązał


Ja mam 16 i jak sie we mjie jeszcze trochę przeleje, to też tak zrobię. Twoja wypowiedź oznacza, że nie jestem nienormalny w swoim myśleniu i flustracjach (albo jest nas dwóch  ^_^)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:46:02 »
Mam wrażenie, że jeżeli ktoś ma jaja odrobinę większe od jajek wróbla, to zostawi to dziadostwo i zacznie gdzieś indziej zarabiać pieniądze.
O czym tu dyskutować - kasy takiej jak opisany przez Ciebie operator walca w tej firmie nie doczekasz się. Jeżeli nie chcesz być gołosłowny i jak przypuszczam (nie mam zamiaru sprawdzać!)  masz "jaja odrobinę większe od jajek wróbla" to zmienisz firmę.  :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2007, 16:28:40 »
Czy straż czeka upadek ?????
Myślę że nie.
Straż była jest i będzie a tylko inne rzeczy mogą się zmienić na lepsze lub gorsze.
Miejmy nadzieje ze na lepsze.
Pozdrawiam i powodzenia

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2007, 21:09:57 »
No bo w straży mi nie pasuje 1 rzecz są nią finanse robota super kocham ją jeszcze nie mam rodziny ale co będzie jak będę miał rodzine i dzieci to będzie się koniec z końcem wiązać jeżeli bym żył tylko z pensji strażaka

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2007, 23:59:21 »
7 tys. Hmmm ciekawe ???  Mam Szwagra który pracuje na takim sprzęcie w Warszawie dziennie ok. 11 godz. i zarabia ok. 3500zl miesięcznie może to i dużo dla niektórych mało!!! Ja mam na etacie stażysty 1029zł;] no ale o ile mniej godzin pracuje od niego ok. 7 x w miesiącu wiec trzeba się łudzić ze kiedyś będzie lepiej…

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2007, 01:56:35 »
hm .coś pokręciłeś.po prostu idziesz mniej razy do pracy (on idzie 20-24razy a ty7)i on ma na godzine od 13-15 zł a ty masz 6 zł a po 10 latach może dostaniesz 9 zł.I uważasz że to jest normalne?  :huh:

Jak pójde na emeryture,to zaczne walcem jeździć -może tam się czegoś dorobie  rolleyes
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2007, 07:21:11 wysłana przez bulon »

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:10:59 »
(...)Mam wrażenie, że jeżeli ktoś ma jaja odrobinę większe od jajek wróbla, to zostawi to dziadostwo i zacznie gdzieś indziej zarabiać pieniądze. Ludzie, człowiek na walcu drogowym zarabia 7.000 zł, ten przy łopacie u murarza 3.500, a ja chyba jestem dobrze walnięty - pracuję za 2.500 złotych. Dziwię się, że żona jeszcze mnie z domu nie wywaliła.
Zapraszam do dyskusji.

Człowieku, gdzie Ty żyjesz??? Skąd takie sumy? Skoro praca za takie pieniądze leży na ulicy, a Ty jesteś tak dobry, to zdejm mundur i zacznij wreszcie zarabiać po 10.000 zł/mies.
Twój tekst obraża mnie, moich braci i kolegów.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2007, 00:24:44 »
Kolego aqq21
Jako strażak nie otrzymujesz pensji tylko uposażenie, a w myśl ustawy owo uposażenie powinno zapewnić godne życie. Ja na to czekam!
PRACę KOCHAM I NAWET JAKO WOLONTARIUSZ MOGę PRACOWAć ale za coś trzeba żyć!!!
Jak zarobie na walcu to sobie popracuje w straży!!!

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2007, 11:16:42 »
(...)Mam wrażenie, że jeżeli ktoś ma jaja odrobinę większe od jajek wróbla, to zostawi to dziadostwo i zacznie gdzieś indziej zarabiać pieniądze. Ludzie, człowiek na walcu drogowym zarabia 7.000 zł, ten przy łopacie u murarza 3.500, a ja chyba jestem dobrze walnięty - pracuję za 2.500 złotych. Dziwię się, że żona jeszcze mnie z domu nie wywaliła.
Zapraszam do dyskusji.

Człowieku, gdzie Ty żyjesz??? Skąd takie sumy? Skoro praca za takie pieniądze leży na ulicy, a Ty jesteś tak dobry, to zdejm mundur i zacznij wreszcie zarabiać po 10.000 zł/mies.
Twój tekst obraża mnie, moich braci i kolegów.
O, widzę, że termin dyskusja nie jest ci obcy. Nie chciałem, żebyś mnie pouczał, tylko zaparaszałem do dyskusji. Jeśli ten tekst cię obraził, a tym bardziej twoich braci i kolegów to musisz głęboko wierzyć w PSP (jak słuchacze pewnego radia w jego dyrektora :)). Ja chciałem porozmawiać o życiu a nie ideałach, WIĘC NIE ULEGAJ EMOCJOM - NIE CHCESZ DYSKUTOWAĆ, TO NIE DYSKUTUJ, ale nie wychodź z tekstem CZŁOWIEKU (czytając wprost - nie podniecaj się.)

kacper88

  • Gość
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2007, 15:27:36 »
Witam

Jeżeli dostałeś pewną propozycję pracy  za 7000 :wub: na walcu drogowym to nad czym się zastanawiać!?. Podaj adres ktoś na pewno skorzysta. Z mojej wiedzy zarobki w budownictwie wzrosły ale nikt na dzień dobry za te ładne oczy nie da Ci 7000tys !!!. To co pieprzą w mediach to zmowa właścicieli tychże firm. Ludzie, strażacy zobaczcie ze większość nadal wyjeżdża wykształconych ludzi  do Irlandii, Włoch na Cypr za pracą, do sprzątania  kibli  na zmywak czy w  pole. Jeżeli płaciliby u Nas naprawdę po te 5 tys. na tych budowach czy w przemyśle. To kto by wyjeżdżał tak daleko na złamanie karku.? Ktoś nieźle i celowo miesza  opinii publicznej.
Trąbią ze nie ma ludzi do pracy!!! Nie ma kto pracować, pytam się za ile!!! A ile dajecie poza kamerą?
Praca czeka podaje adresy:
1.Pod Grójcem w sadzie, szklarni  w sezonie  3zł/h zbieranie owoców- od świtu do zmierzchu.
2.Fabryka telewizorów LG pod Wrocławiem 1050zł.- siedem dni w tygodniu na 3 zmiany
3.Na budowie supermarketu w Warszawie  -2500zł. Od świtu do zmierzchu siedem dni w tygodniu.
4.Za ladą w sklepie 800zł. -12h wszędzie
Mam szwagra zarabia 2,5tys. jest handlowcem w dużej firmie pracuje po 14h na telefonie ,nie ma czasu po dupie się podrapać. Aby zarobić 4tys. musi wyjeżdżać w delegacje po europie wschodniej wsiada w auto i do Kijowa potem Mińsk i Petersburg taki mały maraton. Dwa razy w miesiącu. 
Praca jest to fakt ale te pensje są wegetacyjne. Pracodawcy chcą wymusić na rządzących, otwarcie granic dla obcokrajowców aby oni mogli pracować legalnie za te psie pieniądze, i to się nazywa obniżanie kosztów. Fakt są ludzie którzy dobrze zarabiają i 15tys. i 50tys. a nawet 100tys. ale to już inny świt.
Jak chcesz lepiej zarabiać  to kombinuj.
Powodzenia;)

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2007, 19:13:42 »
Cytuj
2.Fabryka telewizorów LG pod Wrocławiem 1050zł.- siedem dni w tygodniu na 3 zmiany
W fabryce telewizorów pod Toruniem na tych samych warunkach o ile dobrze pamietam to 900 z kawałkiem.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2007, 07:43:51 »
Witam

Jeżeli dostałeś pewną propozycję pracy  za 7000 :wub: na walcu drogowym to nad czym się zastanawiać!?. Podaj adres ktoś na pewno skorzysta. Z mojej wiedzy zarobki w budownictwie wzrosły ale nikt na dzień dobry za te ładne oczy nie da Ci 7000tys !!!. To co pieprzą w mediach to zmowa właścicieli tychże firm. Ludzie, strażacy zobaczcie ze większość nadal wyjeżdża wykształconych ludzi  do Irlandii, Włoch na Cypr za pracą, do sprzątania  kibli  na zmywak czy w  pole. Jeżeli płaciliby u Nas naprawdę po te 5 tys. na tych budowach czy w przemyśle. To kto by wyjeżdżał tak daleko na złamanie karku.? Ktoś nieźle i celowo miesza  opinii publicznej.
Trąbią ze nie ma ludzi do pracy!!! Nie ma kto pracować, pytam się za ile!!! A ile dajecie poza kamerą?
Praca czeka podaje adresy:
1.Pod Grójcem w sadzie, szklarni  w sezonie  3zł/h zbieranie owoców- od świtu do zmierzchu.
2.Fabryka telewizorów LG pod Wrocławiem 1050zł.- siedem dni w tygodniu na 3 zmiany
3.Na budowie supermarketu w Warszawie  -2500zł. Od świtu do zmierzchu siedem dni w tygodniu.
4.Za ladą w sklepie 800zł. -12h wszędzie
Mam szwagra zarabia 2,5tys. jest handlowcem w dużej firmie pracuje po 14h na telefonie ,nie ma czasu po dupie się podrapać. Aby zarobić 4tys. musi wyjeżdżać w delegacje po europie wschodniej wsiada w auto i do Kijowa potem Mińsk i Petersburg taki mały maraton. Dwa razy w miesiącu. 
Praca jest to fakt ale te pensje są wegetacyjne. Pracodawcy chcą wymusić na rządzących, otwarcie granic dla obcokrajowców aby oni mogli pracować legalnie za te psie pieniądze, i to się nazywa obniżanie kosztów. Fakt są ludzie którzy dobrze zarabiają i 15tys. i 50tys. a nawet 100tys. ale to już inny świt.
Jak chcesz lepiej zarabiać  to kombinuj.
Powodzenia;)

Zgadza się, są ludzie, któzy zarabiają o dużo mniej niż my. Tylko że my Polacy mamy skłonnsci porównywać sie do gorszego. Praca w straży ma jedną niewątpliwą zaletę - jest i zawsze 1 jest pensja. Tylko zauważcie, że osiem godzin dziennie jesteśmy w pracy i trudno w jakiś inny sposób dorobić do pensji. Kiedyś, moja żona zarabiała 1/3 tego, co ja, teraz ma ponad połowę. I wcale nie mam kompleksów :) Zastanawiam się po prostu jak dalej żyć. Wrócę myślą do tego mleka: czy wam koledzy utrzymujący się tylko z pensji strażaka jest lekko??? A może tak jak ja czekacie na marzec i maj, bo komendant wypłaci 13 i mundur i będzie parę groszy, żeby załatać domową dziurę budżetową. Czy tak powinno być ?? Większość z nas wierzy w to co robi, ale niestety ta wiara, przynajmniej we mnie gaśnie i dochodzę do wniosku, że czas coś zmienić, żebym za 2 lata nie musiał iść po zapomogę do gminy (w mundurze, z gwiazdkami ). A łaskawcy zaproponowali mi 170 zł. podwyżki (tak wyczytałem w projekcie) - niech sobie ją w d...ę wsadzą. Amen

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:20:03 »
Zgadzam się całkowicie z kolegą aqq21. Niestety w naszym kraju pokutuje zasada jak z piosenki Kazika - "hej hej hej inni mają jeszcze gorzej". Niestety puenta tej piosenki jest taka: " ale cały problem w tym że są tacy którym jest lepiej". A wracając do tematu - te tzw. wielkie podwyzki to kpina. Przewiduję iż w niedalekiej przyszłości zacznie się masowy eksodus fachowców z PSP. A nowych nie będzie bo za te śmieszne pieniądze które teraz proponują, przy tak wyśrubowanych wymaganiach można zapomnieć. Niestety PSP nie ma siły przebicia takiej jak nauczyciele, górnicy lekarze. My nie możemy strajkować. Policjanci dostaną podwyzki ponieważ mają tzw. " srodki przymusu bezpośredniego". My nie. I sądze że obecni rządzący właśnie dadzą nam te sto kilkadziesiąt złoty podwyżki i jeszcze będą oczekiwać wdzięczności. A dla rządzących - cena metra kwadratowego mieszkania w krakowie oscyluje  w granicach 10 000 zł - proszę obliczyć kiedy strażak rozpoczynający służbę będzie w stanie kupić 50 m. mieszkanie...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2007, 09:37:27 »
Aqq21 - porównaj dwie swoje wypowiedzi: z dn. 16.01 z tą z rozpoczynającą temat.
Czy dostrzegasz różnice merytoryczne i stylistyczne > nad wypowiedzią z 16.01 można dyskutować.
I na pewno nie można równać się w dół, pamiętając jednak że ten dół istnieje.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2007, 09:49:43 »
Aqq21 - porównaj dwie swoje wypowiedzi: z dn. 16.01 z tą z rozpoczynającą temat.
Czy dostrzegasz różnice merytoryczne i stylistyczne > nad wypowiedzią z 16.01 można dyskutować.
I na pewno nie można równać się w dół, pamiętając jednak że ten dół istnieje.
Sorki, ale nie kumam sensu tego, co napisałeś.

Offline rębajło

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2007, 22:00:01 »
OGLĄDAJĄC JAKIŚCZAS TEMU TV3 CHYBA,BYŁA KONFERENCJA PRASOWA JAIEGOŚ POLITKA(NIE PAMIĘTAM KOGO) JAK ON SKOŃCZYŁ MLEĆ OZOREM JEGO ASYSTENTKA COŚ ZACZEŁA MÓWIĆ ZE BĘDĄ PODWYŻKI DLA URZEDNIKÓW PAŃSTWOWYCH (słUŻBA CYWILNA) IŻE TO NIE BĘDZIE ZA BARDZO OBCIĄŻAĆ BUDŻETU PAŃSTWA BO 3/4 WYDATKÓW DA UNIA. TO SKORO DLA NICH BĘDZIE COŚ TO CHOLERA DLA STRAŻAKA W DYMIE TEŻ MOŻE SIE COŚ ZNAJDZIE? PRZECIEŻ JEST NAS TAK MAŁO DO ROBOTY (WIECEJ Z KW. CZY KG. ITD).

**nie pisz dużymi literami!!!!**
dago
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2007, 22:20:05 wysłana przez dago »

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2007, 08:51:21 »
Po długiej, długiej przerwie pozwoliłem sobie powrócić do dyskusji na forum. I zacząłem z grubej rureczki :wacko:

Przejrzałem projekt płac na ten rok i tak sie zastanawiam - kto w tej straży w systemie codziennym będzie pracował. Mam wrażenie, że jeżeli ktoś ma jaja odrobinę większe od jajek wróbla, to zostawi to dziadostwo i zacznie gdzieś indziej zarabiać pieniądze. Ludzie, człowiek na walcu drogowym zarabia 7.000 zł, ten przy łopacie u murarza 3.500, a ja chyba jestem dobrze walnięty - pracuję za 2.500 złotych. Dziwię się, że żona jeszcze mnie z domu nie wywaliła.
Zapraszam do dyskusji.

Cześć
W końcu ktoś normalnego napisał. Nie oszukujmy się i w końcu powiedzmy , że płace w naszej kochanej straży nie są wystarczające aby godnie i spokojnie żyć wraz z rodziną . Proponowane podwyżki płac, które nie dotyczą wszystkich strażaków w porównywalnej formie to conajmniej wstyd, totalny brak zrosumienia dla naprawdę ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Jestem w służbie już wystarczająco długo aby coś o niej powiedzieć. Ciężko jest nam cokolwiek wywalczyć bo jesteśmy poprostu słabi, a może na za mała jeszce przyręcili śrubę. Muszę się jeszcze odnieść do tych, którzy piszą, że jeśli się komuś nie podoba w straży to proszę wolna ręka. Myślę, że to ci którzy nie żyją tylko z uposażeń a mają także inne źródła utrzymania, wię lepiej niech nic nie piszą bo wydają się to zbędni w tej sprawie. W pełni popieram temat sprawy że strażak nie jest doceniany tak jak należy, myślę,że najwyższy czas z tym coś zrobić i kogoś obudzić.
Pozdrwiam wszystlich.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:28:29 »
W pełni popieram temat sprawy że strażak nie jest doceniany tak jak należy, myślę,że najwyższy czas z tym coś zrobić i kogoś obudzić.

Ponarzekać każdy potrafi > zaproponuj co z tym zrobić i kogo obudzić oraz w jakiej formie i kto to ma koordynować. A może każdy na własną rękę?  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mł.asp.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:50:59 »
Ja mam propozycje wyjdzmy moze na ulice pokazmy sie pojedzmy do warszawy niech wiedza ze nam sie nie podoba... górnicy moga wyjśc, pocztowyc....... a my.... my mozemy sobie powiesic flage na aucie. Po co tu jakas kordynacja podajemy termin na forum dogadujemy sie ze swoimi ludzmi na zmianach i jedziemy...... i co wy na to??
Jedzie wozik jedzie migaja koguty w środku strażak siedzi ogromnie cos struty. Miał podwyżek wiele oj wiele lecz ja w biurach zjedlii w niedziele.....

A miało byc tak pięknie  w tej UE

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2007, 15:58:01 »
Niby takie proste.
Ale kto załatwi wszelkie formalności z tym związane - np. uzgodnienienia w Urzędzie m.st. Warszawy, miejsca parkingów, trasy przemarszu, regulamin manifestacji itd. itp.
Można bez tego jako dzika manifestacja, policja będzie miała zajęcie. ^_^ ^_^ ^_^
W późniejszym czasie sędziowie i służba więzienna - czy o to chodzi ? :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2007, 12:52:13 »
Niby takie proste.
Ale kto załatwi wszelkie formalności z tym związane - np. uzgodnienienia w Urzędzie m.st. Warszawy, miejsca parkingów, trasy przemarszu, regulamin manifestacji itd. itp.
Można bez tego jako dzika manifestacja, policja będzie miała zajęcie. ^_^ ^_^ ^_^
W późniejszym czasie sędziowie i służba więzienna - czy o to chodzi ? :rolleyes:
Przecież mamy związki zawodowe - niech organizują strajki i inne. Tylko czy nie poniżymy tym samych siebie ??
Ale mamy teraz najlepszego Komendanta Głównego - oto co powiedział: "-”Myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska.”

Jak sami widzicie, jeszcze się w Polsce lepszy nie urodził, więc ja już czuję wiatr odnowy.  :mellow: Nie wiem tylko, czy śmiać się, czy płakać :huh:


Offline rębajło

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2007, 21:40:44 »
wieci już dlaczego mówią zę za jakiś czas może straż nie będzie w MSWiA, a tego nie zrobią,bo wtedy mogli byśmy wyjść na ulicę i zrobić to co górnicy. A tak w ogóle to czy jak mielibyśmy pracować 12/24,12/48 czy nie należy nam sie dodatek za prace w nocy,albo w święta, czy na wysokości?

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy straż czeka upadek ??
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2007, 23:17:04 »
Strażak potrafi!!!.... Ratować ludzi z płonacych budynków, wyciagać poszkodowanych z rozbitych samochodów, przychodzić z pomocą zawsze kiedy jest potrzebna, prowadzić działania ratownicze na wszystkich płaszczyznach. Najlepiej potrafi GADAĆ i NARZEKAĆ.!!!Strajk!!?? nie ma czasu? Protest!!?? kto zorganizuje? Jak staruszek z prostata. Pisiu!!?? ale kto da rade tak długo przy pisuarze  wytrzymać. Lepiej w majteczki do końca. Długo już nie zostało!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2007, 23:19:18 wysłana przez omc »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.