Autor Wątek: Wspópraca z nadleśnictwem  (Przeczytany 1221 razy)

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Wspópraca z nadleśnictwem
« dnia: Styczeń 10, 2007, 07:21:23 »
Witam!
Mam pytanie. Jak w Waszych jednostkach przedstawia się wspópraca z nadleśnictwami oraz parkami narodowymi? Zauważyłem że w lasach jest coraz więcej szlabanów zamykających drogi pożarowe. Dojeżdzamy do takego szlabanu, a tu stop! bo niemamy w samchodzie klucza by taki szlaban otworzyć.  Macie u siebie takie klucze? Pisaliście jakieś pisemko do nadleśnictw tej sprwie? Jeśli tak to proszę podesłać mi wzór takiego pisma na mój adres: artulk@vp.pl
Pozdrawiam Komendant Gminy
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wspópraca z nadleśnictwem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2007, 20:07:48 »
Przedewszystkim to Nadleśnictwu powinno zależeć na tym żeby las był bezpieczny.
U nas posiadamy tak klucz, sami nam go dali, wystarczyło poprośić bez żadnych pism. Myśle, że Wy też tak powinniście postąpić, powinien ktoś się wybrać do siedźiby Nadleśnictwa i powiedzie, że istnieje taki problem. Myśle, że to wystarczy dla pozytywnego załatwienia sprawy.
Pozdrawiam.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Wspópraca z nadleśnictwem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2007, 20:16:35 »
mamy takie klucze i w PSP i w OSP, ale czas otwarcia takiego szlabanu... pożal się boże....

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Wspópraca z nadleśnictwem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:29:15 »
Moja wypowiedź zapewne nic nie wniesie do sprawy, niemniej jestem przerażony tym, że są takie regiony kraju, gdzie lasy zamyka się na klucz.
Traszne i śmieszne.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wspópraca z nadleśnictwem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:40:51 »
Cześć,
jakoś nie zauważyłem tego problemu, choć mamy blisko trochę lasów to nie pamiętam, żeby tam się coś paliło (na szczęście). Ale co do szlabanów to faktycznie jest ich coraz więcej i dobrze, że zwróciliście uwagę, że warto mieć na samochodzie do nich klucz.
W ostateczności w razie konieczności zastosowałbym chyba "uniwersalny klucz" - piłę tarczową beton-stal...
Sylwek