Autor Wątek: Problemy 30 latków  (Przeczytany 3092 razy)

Offline kraszan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Problemy 30 latków
« dnia: Styczeń 08, 2007, 15:29:13 »
Cześć,

Spotkałem się z informacją ,że wszyscy, którzy mają 30 lat pracy muszą się liczyć z koniecznością natychmiastowego odejścia na emeryturę.
Zastanawiam się czy to prawda i czy wszystkich będzie to dotyczyło a nie tylko tych niewygodnych.
Może ktoś posiada informacje w tym temacie ile jest w nim prawdy a ile plotki.
Dzięki.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2007, 15:40:59 »
u mnie po najblizszych odejściach (dobrowolnych) na emeryturę zostanie tylko jedna osoba z takim starzem... komendant i nie zanosi sie na jego odejście

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2007, 18:24:24 »
jestem za....niech odchodzą 30 latkowie z  z naszym najjaśniejszym na czele...wyczyścic !!!! do cna!!!

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:12:00 »
jestem za....niech odchodzą 30 latkowie z  z naszym najjaśniejszym na czele...wyczyścic !!!! do cna!!!
Popieram tylko to bedzie mozliwe jak dwie niedziele do kupy sie zejda

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:14:42 »
Tyle ustawa o PSP
Art. 43.
ust 3. Strażaka można zwolnić ze służby w przypadkach:
pkt 3) nabycia prawa do zaopatrzenia emerytalnego z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi
emerytalnej,
Kompetencja Komendanta może go zwolnić ale nie musi.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2007, 13:14:20 »
Koleżanki i koledzy zastanawia mnie jedna rzecz . Otóż ci sami komendanci mający ponad 30 lat pracy  zaczęli naciskać na strażaków mających 29 i 30 lat stażu pracy / nie mylić ze stażem służby/, aby pisali raporty o przejściu na "zasłużoną" emeryturę. Podstawowym atutem tych komendantów jest to iż jeżeli nie odejdą do 1 maja to maxymalnego dodatku mogą niedostać, choć zagwarantowane to maja w przepisach emerytalnych. O co więc chodzi w tej mnagące, czyżby szukanie wolnych stołkow dla spadkowiczów w KW, a na podziale dla biurowych z KP. W każdym bądź razie awanse w grupachdla lusdzi z podziału  mój komendant wstrzymał do odwołania.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2007, 14:47:33 »
Witam!
Cytuj
Podstawowym atutem tych komendantów jest to iż jeżeli nie odejdą do 1 maja to maxymalnego dodatku mogą niedostać, choć zagwarantowane to maja w przepisach emerytalnych.
Pierwsze słyszę? -_- Ale ciekawe...!
U mnie maxa dostają tylko "zasłużeni" oraz dodatkowo Ci "bardzo" przed odejściem - nawet zmianę stanowiska /fikcyjnie/ na wyższe :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2007, 14:51:19 »
Podstawowym atutem tych komendantów jest to iż jeżeli nie odejdą do 1 maja to maxymalnego dodatku mogą niedostać, choć zagwarantowane to maja w przepisach emerytalnych.
Gdzie jest zapisana gwarancja maxa w dodatku służbowym na odejście? - o ile jest mi wiadomo to jest tylko taka możliwość.  :rolleyes:
Ponadto mających 30 lat wysługi emerytalnej mogą zwolnić ze służby bez pytania ich o zdanie (art. 43 ust. 3 pkt 3 ustawy o PSP).  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2007, 17:13:46 »
Dodatek maksymalny nie jest obligatem to na 100%. Prośba taka komendanta ma swoje oparcie w przepisach ustawy tak jak ja i koledzy podają, a poza tym prośba jest prośba zawsze możesz zebrać jakieś % do emy liczonej od podstawy liczonej bez maksymalnego dodatku.

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Problemy 30 latków
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:14:32 »
Słyszałem, że w lubelskiem niewygodnych z KW rozmieścili po całym województwie, nie wiem na ile to jest prawda, czy ktoś jest z Lublina?
Ciekawe na jakie stołki trafili.