Autor Wątek: Globalne forum pożarnicze  (Przeczytany 6151 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Globalne forum pożarnicze
« dnia: Styczeń 07, 2007, 15:13:47 »
http://remiza.com.pl/forum/index.php - Zapraszamy.
Pozarnictwo.pl & Remiza.com.pl oraz O!Polskie Ratownictwo
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2007, 17:52:50 »
ZARAZ ZERKAM  :mellow:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2007, 18:04:46 »
Zapraszamy do rejestracji - forum jest nowe i dobrze funkcjonalne. Zapraszajcie, wchodźcie i się rejestrujcie - za aktywność na Forum nagradzamy!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2007, 19:11:35 »
A po co nam nowe forum?? Jest to… Masa użytkowników, 3122 wątków, 40877 wiadomości… Według mnie nie ma sensu "powielać"… Będą się powielały tematy może nawet wypowiedzi.

Moje stanowisko - dopóki to forum żyje ja się nie przeprowadzam. Taki mój "sieciowy patriotyzm".

Poza tym reklama forum na forum?? Hmm… To jak by na łamach Gazety Wyborczej reklamowała się Rzeczpospolita. Przecież poniekąd konkurencja.

Ale życzę powodzenia.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2007, 19:38:40 »
A można prosić o jakieś wyjaśnienie słowa "globalne"?? Jakie to ma uzasadnienie  :huh:

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:14:33 »
Nie jest podpisane pod jednym serwisem.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:48:11 »
Nie jest podpisane pod jednym serwisem.

Cholera nie rozumiem…
Dla mnie GLOBALNE oznacza, że korzystają strażacy z całego świata i tak też pomyślałem jak przeczytałem temat - wydawało mi się, że ktoś doszperał się linka na światowe (czytaj globalne) forum… Bardziej pasował by mi zwrot - KRAJOWE FORUM POŻARNICZE. No, ale tak nazywają nasze, więc był by to plagiat…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2007, 21:51:10 »
Krajowe forum pożarnicze i plagiat? - przepraszam, ale czy to forum korzysta z tej nazwy?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:03:07 »
Krajowe forum pożarnicze i plagiat? - przepraszam, ale czy to forum korzysta z tej nazwy?

Oficjalnie - nie, ale "NASZE FORUM" za takie jest uważane i tak je nazywają…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:05:26 »
Więc nie byłby to plagiat, nie uważasz? Jednakże nie mam zamiaru wchodzić w drogę strazak.pl - lubię i to forum i często się na nim udzielam.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:14:38 »
Chodzi mi o to, by nie marnować energii i pomysłów tworząc coś równolegle - takiego samego…. Lubisz to forum, więc po co nam nowe?? Lepiej pomysły wykorzystać TU…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:17:42 »
Nie na tym scrypcie. A tak poza tym - jak Tobie kolego się nie podoba, trudno :( Nie musisz tam bywać.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2007, 22:38:32 »
Na tym forum niektórzy użytkownicy są nie właściwie traktowani...
To forum nie posiada wielu udogodnień, które będą u nas.
A pozatym nasze forum będzie łączyło trzy serwisy internetowe.

A więc zapraszamy wszystkich :)
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2007, 08:28:19 »
Nie jest podpisane pod jednym serwisem.

W takim przypadku określenie "globalne" jest lekkim nieporozumieniem, ale oczywiście w tym kraju cenzury nie ma.
Moja zdanie jest takie (już to gdzieś komuś pisałem):
Cenię ludzi którym się chce i chwała Wam za to. Mimo tego, jak na mój gust, to w USA forum pożarnicze ma firehouse.com, w Wielkiej Brytanii jest fireservice.co.uk..., no a w Polsce strazak.pl. O ile jest sens tworzenia forum swojej jednostki, powiatu itp. o tyle forum ogólnokrajowego chyba nie ma sensu. Ja bym się skupił (też to już kiedyś komuś pisałem) nad tworzeniem nowej treści pożarniczej, a nie nowej (i niestety chyba niepotrzebnej) formy.
Nie zrozumcie mnie źle - macie pełne prawo do tworzenia nowego forum - to wolny kraj. Tylko mam wątpliwość, czy forum to osiągnie sensowne rozmiary (ilość użytkowników, częstość i jakość dyskusji). A przede wszystkim, czy nie lepiej wasz cenny zapał przeznaczyć na coś innego... tak jak napisał

Chodzi mi o to, by nie marnować energii i pomysłów tworząc coś równolegle - takiego samego…. Lubisz to forum, więc po co nam nowe?? Lepiej pomysły wykorzystać TU…

Ja osobiście nie ruszam się na żadne inne forum...

Nie na tym scrypcie.

To że skrypt jest taki a nie inny nie ma znaczenia dla użytkowników, o ile zapewnia pożądaną funkcjonalność. Nic mi na tym forum nie brakuje.

A tak poza tym - jak Tobie kolego się nie podoba, trudno :( Nie musisz tam bywać.

Właśnie nie o to chodzi, że komuś się Wasze forum nie spodoba, się obrazi i go tam nie będzie. To nie tak! Chodzi tylko o to, że forum ogólnokrajowe już jest.

Życzę powodzenia.


Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2007, 09:51:16 »
:)
dostalem wiadomosci z prosba o zamkniecie tego topiku bo to reklama "rzeczypospolitej na strona wyborczej"

w internecie panuje wolnosc, wolnosc ktorej dlawic nie powinno sie.
strazak.pl to froum niekomercyjne wiec ja osobiscie powodow do konkurowania nie widze.

kazda internetowa iicjatywa to wielkie dzielo budowy spoleczenstwa obywatelskiego o wymiarze globalnym.

jednak jak widza budowniczowie nowego forum- juz padaja glosy ze iles tam osob nie przejdzie na nowe forum. to oznacza ze szanse na sukces tej inicjatywy (a miara tego sukcesu bedzie stanie sie krajowynm forum pozarniczym) sa male.

moze autorzy zrewiduja swoje poglady i na czas zmienia formule by wygrac na innym polu.

pozdrowki

ps ja osobiscie tematu nie zamkne, moze ktos inny uzna to za stosowne
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:59:00 »
Nie zamierzamy konkurować.
Nasze forum będzie dawało troche inne możliwości niż strazak.pl
Będzie ściśle powiązany ze stroną, galerią i sklepem.
Będzie to bardziej vortal a nie same forum.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2007, 17:18:07 »
Ja nie napisałem, że mi się nie podoba. Życzę sukcesu…, Ale wątpię by nastąpił. Witold napisał wszystko, co było do napisania w tej sprawie. Nasze forum już ma legendę… A forma - jak forma, forum to wypowiedzi, żywi ludzie.. Skrypt jak skrypt, raz jest taki, a raz inny. Jak powiedział nasz były prezydent - możemy tu nawet zatańczyć i zaśpiewać, ale co to zmieni??

Najbardziej jednak zastanawia mnie to:
Na tym forum niektórzy użytkownicy są nie właściwie traktowani...

O kogo chodzi? Kto kogo tu źle traktuje? dago?? Jakiś moderator dał wam po palcach? Czy może chodzi o użytkowników - nie podobają wam się ich wypowiedzi?? Bo jeśli chodzi o nich, to co, zamierzacie wprowadzić na swoim cenzurę? Będziecie usuwać niewygodne wypowiedzi czy jak? To forum póki co jest wolne - ludziska piszą, co chcą!! Usuwamy wulgaryzmy, idiotyczne wypowiedzi, (czyli takie, które nie mają zupełnie żadnego sensu), zamykamy wątki, które się dublują, a cała reszta zostaje. Są to jednak działania, które pozwalają utrzymać jako taki porządek. A zadanie nie jest łatwe… Od wczoraj mamy już więcej o 66 wiadomości, powstały 2 nowe wątki, zarejestrował się kolejny użytkownik… A dzień się jeszcze nie skończył…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2007, 16:36:48 »
Mam propozycję, żeby każdy kto chce umieścić link do podobnego forum, strony, sklepu itp. zamieścił (oczywiście płatnie) baner na tym forum. Wpływy możnaby przeznaczyć na "upiększanie" tego forum.
Pozostałe spamerskie linki powinny być kasowane przez Modów (jak dzieje się na cywilizowanych forach).
Nazywając rzeczy po imieniu:
Od dłuższego czasu parę osób chce na siłę przeciągnąć użytkowników tego forum na swoje różnymi metodami wykorzystując popularność tego forum i włożoną w jego tworzenie pracę.
Co do tego konkretnego linku to myślę, że gdy strona będzie miała dużą wartość merytoryczną to użytkownicy sami przyjdą.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2007, 19:59:58 »
Witam!
Moim zdaniem tworzenie kolejnych, zbliżonych tematycznie serwisów pożarniczych /forum/ to podobnie jak tworzenie następnych ZZ /np.Dyżurnych SK... może kiedyś D-ców zmian?/ które i tak de_fakto, najprawdopodobniej nic lub niewiele same obecnie zdziałają :huh:
Zubek73, MGNACZUS, bulon i inni nt. przyznaję rację - już kiedyś też o tym pisałem -_-
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2007, 20:15:10 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:40:51 »
Racja, nie racja - źle rozumiecie znaczenie "globalne" - jest to po prostu forum paru serwisów o tematyce pożarniczej. Forum strazak.pl nikt nie pobije i jest ono priorytetem.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2007, 12:34:29 »
Racja, nie racja - źle rozumiecie znaczenie "globalne" - jest to po prostu forum paru serwisów o tematyce pożarniczej.

Patrz: http://www.slownik-online.pl/index.php

globalny - ogólny, całkowity; całościowy; integralny;

To, że forum dotyczy czy jest podpięte pod kilka serwerów nie oznacza, że jest globalne. Gdyby dotyczyło wszystkich serwisów pożarniczych to tak, ale wszystkich rzecz jasna nie może ani dotyczyć, ale być z nimi związane. Więc złe rozumienie znaczenia "globalny" leży nie po naszej stronie...;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2007, 12:36:03 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2007, 13:53:12 »
Oj Witoldzie, integralny także jest w "globalnym", więc forum nazwane jest wbrew pozorom - dobrze. Także ogólny - przecież forum jest dostępne dla każdego, prawda?

Szkoda już dyskutować na ten temat. Witoldzie proszę o zablokowanie tematu. Dopilnuje, aby wątek o tym forum już się tutaj nie pojawił.

Pozdrawiam,
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Globalne forum pożarnicze
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2007, 14:02:53 »
To, że słowo "globalny" jest wyjaśnione za pomocą kilku innych wyrażeń nie oznacza, że każde te wyrażenie jest od razu tożsame ze słowem "globalny". To, że słowik jest ptakiem, nie oznacza, że każdy ptak jest słowikiem.

Poza tym nie da się ukryć, że pierwsze co większości przychodzi na myśl na widok określenia "globalne forum pożarnicze" to forum obejmujące cały świat.

I żebym nie był źle zrozumiany - każdy ma prawo każdą swoją rzecz nazywać jak mu się podoba. Ja nie mam do nikogo pretensji. Tylko delikatnie zwracam uwagę (po przyjacielsku), że to słowo w tym przypadku wydaje się być nadużyciem...

Ale dajmy już spokój.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl