Autor Wątek: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?  (Przeczytany 2919 razy)

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« dnia: Styczeń 07, 2007, 12:19:02 »
Witam!
Całkiem możliwe, że już podobne zagadnienei było.
Ale czas najwyższy powiedzieć sobie otwarcie: Jak dostać sie do szkoły w Poznaniu, Częstochowie, albo Krakowie, bądź też jakimś cudem do Warszawy?
Wiem, że sa egzaminy sprawnosciowe z 50, 1000 i podciągania i Fizyka + Chemia. No ale zobrazuję to następująco.
Ile osób sie dostaje do tych szkół?
Mimo tego, że podciągne się ok 20 razy, czas na 1000 to 3min a na 50 to 7,06 sek
No ale dobrze wiemy, że wszystcy staraja się tam dostac...
Ile stratuje tam osób i jakie jest prawdipodobieństwo, iż tam się dostane bo nie oszukując się jeżeli startuje ponad 1000 osób a przyjmą ok 70 to dobrze wiemy, że trzeba być mistrzem w tych dziedzinach i zdrów jak ryba.
Uważam, że aby sie tam dostac to jednak jest mały cud i fart no i tak jak wspomniałem trza być "dobrym".
Prosze o wszelkie info na temat jakie mam prawdopodobieństwo dostać się do Poznania i co trzeba zrobić mimo tego, że osoby z lepszym wynikiem sie tam nie dostają.
Dobrze wiemy, że jest cholernie trudno sie dostać. A jak wygladam tam zwykły dzień, lekcje no i jak jest sie utrzymać w tej szkole? Czy jeśli się juz dostanę to jak sobie poradze, zapewne nie wiecie ale prosiłbym o opisy osób które sie tam dostały i mają to wszystko za sobą.
Bo jeśli nie tam to gdzie?
Do PSP? I co ja tam pocznę? Jeśli z dobrym magicznym szczęsciem sie tam dostanę to bedzie dobrze, a potem co?
A jeśli sie nie dostanę do Poznania i do najbliższego PSP do moje marzenia polegną gdyż jak tylko daleko pamięcią siegne to od zwasze chciałem iśc do strazy pozarnej.
Bardzo prosze o pomoc.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2007, 12:49:58 »
Jesli chodzi o dostanie sie do SAPSP zasada jest prosta.
 POPROSTU TRZEBA PROBOWAC DO OPORU !!!
Są ludzie na forum ktorzy probowali kilka lat z rzedu i wkoncu sie dostali.
Testy sa naprawde trudne ale do zrobienia.
Zobacz ze jest kilka osob ktore startuja do SAPSP i sa naprawde dobre z chemii czy fizy, ale wiekszosc takich osob idzie do innych szkol. Na medycyne lub inny kierunek.
Dlatego tez duzo osob dostaje sie, ale rezygnuje.
Z dostaniem sie do SAPSP jest troche jak w totolotku, ale jak sie dostaniesz to napewno sie utrzymasz.
I nie daje sobie duzych szans ale wierze w to ze mi sie uda.
Jesli nie znow bede probowal  za rok.
Staram sie zrobic wszystko co moge aby sie dostac.

Ja jeszcze nie mam kompetencji do wypowiadania sie jak wyglada dzien w SAPSP.
Mam kolege ktory jest w  CSPSP i moge Ci tylko przekazac to co On mi powiedzial.

Dzien wyglada nastepujacaco:
O 6 pobudka, pozniej sniadanie, zajecia, obiad, cwieczenia, kolacja i sprzatanie.
Occzywiscie jest tez czas wolny.
Nie wiem jak jest to podzielone miedzy kompanie i kadetow,
ale odbywane sa tez warty na stanowiskach w szkole.
I to co najlepsze czyli sluzba na JRG.

To tyle powodzenia Ci zycze.

Napalony
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:35:50 »
cóż... albo będziesz asem w którejs konkurencji (super kondycja, lub super wiedza i testy na 100%) albo nosisz tornister i sie dostaniesz.
pomaga w dostaniu się tez kategorie prawa jazdy, odbyta słuzba wojskowa, tytuł ratownika medycznego, płetwonurek itp...

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:08:39 »
pomaga w dostaniu się tez kategorie prawa jazdy, odbyta słuzba wojskowa, tytuł ratownika medycznego, płetwonurek itp...
Tak było jeszcze dwa lata temu, teraz punktowane są jedynie prawo jazdy kat.b i c
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:18:40 »
no i szerokie plecy  :wacko: no cóż nie wiem czy to lepiej...

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2007, 18:21:16 »
No tak ale to jest związane z ryzykiem!
Jak nie teraz to za rok... ile mozna...
Fakt, że nie ma lekko, ale powinniśmy dac rade.
Zapraszam do dalszych wypowiedzi.
Chyba,ze ma ktoś dla mnie jeszcze inną drogę niż magiczna szkoła w Poznaniu.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze posty.

Offline Witek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:58:48 »
Piszecie o swoich wynikach sportowych, ale to tylko część egzaminów. Gdy ja zdawałem do SAPSP kilka lat temu, to połowa z 800 kandytatów odpadła po egzaminach sprawnościowych, z tego co wiem z własnego i kolegów doświadczenia trzeba się dobrze starać żeby wylecieć, szkoła mineła błyskawicznie, wiele się działo, na uniatrce nie miałem czasu zastanowic sie co tu się właściwie dzieje.
Teraz mile wspominam ten okres, choc bywało róznie. Powodzenia

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2007, 22:27:33 »
no to zapraszam do dalszych częsci wypowiedzi.
jakie sa perspektywy na przyszłość jaki możliwosci i szanse no i w jaki sposób podejmowac dzialania aby spełnik marzenia.
Pozdrawiam serdecznie !

Offline WIBP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2007, 13:22:43 »
Najwiecej punktów mozna uzyskac z testów z chemi i fizyki i to teoretycznie decyduje o lepszej pozycji na liscie... ja tez juz 2 razy zdawałem i wiem ze trzeba miec niezłego garba zeby sie dostac....w poznaniu było tak ze koles biegł ze mna w grupie(1000m) noi nie do biegł(dyskwalifikacja)... ale jakos sie dostał do drugiedgo etapu-pisał testy ze mna w jednej sali...
Jezeli sie juz dostaniesz to musisz mocno zmoczyć d..pe zeby cie wyzucili... ztego co kuple mi opowiadali to tylko unitarka ciezka i tam poczatek pierwszego roku-reszta to sciema!!!

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2007, 14:46:45 »
witam ponownie!
Sciema nie sciema...
Wyglada tak, że znajomości nie mam.
Poprostu dla mnie pierwszym marzeciem i jednym z celów jest się dostać..
Tylko k**** jak?  -_- :huh:
Po wafla komu fiza chemia w tak zaawansopwanym etapie kiedy na zajecieach prawie opieramy sie tylko na podstawach.
Powiedzcie mi jak możecie co tam mniej więcej jest na tyuch testach?
Dużo wybiega poza wiadomości ze szkół srednich, czy raczej są tam podstawy i to co najważniejsze i z jakich ogólnie jest to działów?
Z góry serdeczne Bóg zaplać!
Pozdrawiam serdecznie!

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:40:57 »
Jeśli umiesz zrobić zaawansoane zadanie to z tym łatwym sobie szybko poradzisz i po to jest wyśrubowany poziom aby sobie jakieś zadanie na miejscu zdarzenia machnąc nawet w głowie, aby nie narażać niepotrzebnie ludzi gdy nie jesteśmy pewni czy np. kostrukcja budynku wytrzyma.

Offline R@mzes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Teraz ważne-ile, kto, co, i jak?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2007, 22:55:06 »
Dzięki serdeczne!
Zapraszam do kolejnych postów i wypowiedzi!
pzdr