Autor Wątek: Jaką pompę szlamową wybrać?  (Przeczytany 1244 razy)

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Jaką pompę szlamową wybrać?
« dnia: Styczeń 06, 2007, 14:33:51 »
Planujemy zakup pompy szlamowej; w grę wchodzą szlamówki o wydajności powyżej 1500 l/min. Silnik benzynowy i cena pompy do 11 000 zł. brutto. Znalazłem do tej pory dwie pompy spełniające powyższe wymagania, są to Honda WT 40 o wydajności 1640 l/min i Subaru PTV-406 T o wydajności 2000 l/min. Co sądzicie o tych szlamówkach, czy używacie takie? Co mi polecicie i doradzicie. Proszę o opinię na ten temat i jakieś dane. Pozdrawiam

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Jaką pompę szlamową wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:42:43 »
Witam!
W naszej jednostce mamy Hondę WT 30 X i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Niema z nią żadnych problemów poza jednym połączniki do węży.My przerobiliśmu na stoża, ponieważ zakręcane niezdają egzaminu z powodu zacierania się gwintu.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Jaką pompę szlamową wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2007, 08:15:19 »
Cześć
Napisz o jaką pompę pytasz czy spalinową czy też elektryczna bo u mnie w JRG są obydwie. 
Pozdrawiam

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Jaką pompę szlamową wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2007, 12:51:45 »
Można się było nawet domyśleć bo pisałem model a pozatym cena też mówi i to że jest silnik napędzany benzyną. Więc sobie sam odpowiedz.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Jaką pompę szlamową wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2007, 17:24:55 »
U nas mamy Honde WT 40 i WT 30. Strawują się bardzo dobrze proste w obsedze. Działąly na powodziach w 2006r i przy działaniach trwających łącznie ponad 2 tygodnie nic i nie jest tylko trzba wymieniać olej po upływie godzin pracy.