Autor Wątek: Moja droga  (Przeczytany 4073 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Moja droga
« dnia: Styczeń 04, 2007, 17:49:00 »
Witam były juz podobne wątki ale mam juz zaplanowane i opiszcie mi czy wybrałem dobrą drogę ponieważ jestem bardzo dobry w praktyce(akcje, zawody itp) ale gożej z teorią(fizyka,matma, chemia) ale wszyscy mówią że sie nadaje więc(a mieszkam na pomorzu) i chce zaocznie przechodzić to co się da
1. Słuzba zastępcza
a) Szkolenie szeregowców PSP
b) Szkoła podoficerska w bydgoszczy
2. Aspirantka w częstochowie(zaocznie)
3. Oficerka w Warszaie(zaocznie)
      Mówcie bracia co o tym myślicie czy to dobre rozwiązanie? Ponieważ na dzienne w BP w warszaie się nie dostane za słaby z teorii a na zaoczne odrazu do warszawy się nie da. Więc to jest chyb adlamie najwłaściwsza droga. Co o tym sądzicie może proponujecie inna drogę lub dać mi rady. Oraz opiszcie jak wygląda zaoczne życie w tych szkołach co podałem. Piszciie prosze

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2007, 12:10:09 »
darujsobie służbę zastępczą, to strata czasu, lepiej pomów w WKU i popros o służbe w jednostce wojskowej w której jest wojskowa straż (kumpel był w lęborku i chwalił sobie), a co do słabości w fizyce i chemii no cóz nawet na KKSie o podoficerce i reszcie nie mówiąc, przedmioty ścisłe przydaja się bardzo.
pozdrawiam i zyczę powodzenia

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2007, 15:29:11 »
A jeśli będę w wojsku w wojskowej straży pożarnej, to mam jakoś łatwiej w zostaniu strażakiem?! Można przejść albo coś w tym stylu?!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2007, 15:48:56 »
raczej nie, ale bedziesz miał więcej doświadczenia, a to komendant moze zaliczyc ci na plus, poza tym poprawisz sobie kondycję i moze uda zrobic ci się prawko na ciężarowe o ile nie masz. poza tym odrabianie wojska w straży to 18 miesięcy, a wojsko tylko połowę tego...

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2007, 16:50:07 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:52:34 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2007, 17:36:07 »
Cytuj
poza tym poprawisz sobie kondycję
Z tym poprawianiem kondycji w wojsku to chyba różnie jest. Byłem w trzech jednostkach i na czterech kompaniach wszędzie ściema totalna. Rano śniadanie, do południa ściemnianie, a jak sie dało to drzemka, obiad, po obiedzie sen, kolacja i sen. przytyłem prawie 10 kilo.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2007, 17:41:05 »
Cytuj
poza tym poprawisz sobie kondycję
Z tym poprawianiem kondycji w wojsku to chyba różnie jest. Byłem w trzech jednostkach i na czterech kompaniach wszędzie ściema totalna. Rano śniadanie, do południa ściemnianie, a jak sie dało to drzemka, obiad, po obiedzie sen, kolacja i sen. przytyłem prawie 10 kilo.

to dobrze tam karmia

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:00:46 »
(kumpel był w lęborku i chwalił sobie
Z Lęborka z tego na pomorzu to ważne bo ja mieszkam w Łęczycach a to 9 km dalej pisz proszę. A mówicie że za mało życia po 1 liczę się że nie zostanę oficerem ale będę próbował myślę że zostanę aspirantem( że mi się uda) ponieważ mój wujek był w częstochowie w aspirantce i sobie chwalił. Dzięki i proszę pisać dalej i czy jakos byście zmienili moją drogę kariery

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:37:14 »
więc zrób jak mówię  :rolleyes: czyli do pracy w leborku? ja tez będę ię starał o skonczenie aspirantki, ale niestety czekam w długiej kolejce na podoficerkę  :angry:

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2007, 20:27:44 »
Najlepiej odrazu wal do aspirantki, nie koniecznie w tym roku. przez to bedziesz mial jakies 1,5 roku abys sie odpowiednio przygotowac.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2007, 22:29:54 »
tak wal śmiało  :mellow: jak masz wujka albo ciocię  :mellow:
a tak poważnie sprubuj, a może sie uda... chociaz chodzą słuchy o wprowazeniu tylko zaocznych studiów aspiranckich...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2007, 13:25:51 »
tak wal śmiało  :mellow: jak masz wujka albo ciocię  :mellow:
a tak poważnie sprubuj, a może sie uda... chociaz chodzą słuchy o wprowazeniu tylko zaocznych studiów aspiranckich...
Jak pracujesz w Lęborku to znasz może mojego wujka Zbyszka M on jest aspirantem a tak pozatym nikogo nie mam choć powiem ci  że spróbuję od razu do aspirantki na te 1.5 roku choć wolałbym zaoczne ale jak się nie uda to ide jak mówicie a tak w ogóle to w kolejce do podoficerki i aspirantki to jak długo tzreba czekać bo na szeregowców to od razu bez żadnego biorą jak spełniasz warunki no ale jak na razie mam moje kochane OSP w którym jestem od 10 roku życia

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2007, 15:26:58 »
kurs szeregowców pewnie czeka cie w słupsku  :mellow: a na podstawowy idziesz od razu bo inaczej nie mozesz jeżdzić do akcji

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2007, 16:56:38 »
WSP w Lęborku? Mają stara 244 GBA 2,5/16 i niekiedy z nimi bywam na akcji, ale rzadko cokolwiek mają. W dodatku biorą tam ludzi, którzy w ogóle z pożarnictwem nie mają nic wspólnego.

Polecam służbę w WSP Siemirowice - chwalą sobie koledzy, oj chwalą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2007, 17:34:15 »
Siemiaearowice niewiedziałem że tam też jest ale zobaczymy ale musza mie najpierw tam przydzielić co nie więc jak w 1 nie  uda się to może w 2

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:39:06 »
ustka tez ma straż, ale ci to wogóle prawie nie wyjeżdżają za to maja fajna komorę dymową  :mellow:

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:56:50 »
A możesz powiedzieć jak wygląda życie w WSP czym się różnie od WP i takie tam. Czy może to jest coś w rodzaju OSP????????

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2007, 19:30:52 »
no masz normalne szkolenia ale prezede wszystkim siedzisz na podziale u nich w straży, ale uwazaj podobno jest tam większa fala

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2007, 23:28:19 »
Fala w straży?!?!?!?! To piszcie gdzie iść czy do Lęborka, siemierowic czy ustki chce iść tam gdzie nie będzie żadnej fali

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Moja droga
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2007, 10:28:45 »
oj nie pekaj, jestes facet czy wiewiórka? to ci tylko na dobre wyjdzie, zreszta jak będziesz w PSP i trafisz na odpowiednia zmiane, a nie daj boże nie bedziesz umiał sie dopasować to też starsi służba bedą cie temperować  :mellow: