Autor Wątek: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży  (Przeczytany 21696 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2007, 07:03:39 »
generalnie  konkludując i parafrazując - opinio multipleks, patria una... ale czy napewno ta sama dla wszystkich?

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2007, 09:55:46 »
Koledzy czy przypadkiem nie pomyliliścię  forum  to nie forum lekarskie ani kośćielne  { łacina } bo takim się posługują językiem tylko tam  czy nie za bardzo odgrywacie inteligencików. A jak pojedzie jeden z drugim do akcji to z takiego orła robi się koliberek.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2007, 13:49:31 »
hey kolego a cuż to tak cie boli,że czegośtam nie rozumiesz? dawniej nie było wazne czy; koliberek czy tez orzeł po prostu strażak
a ty to ... jakas wrona jesteś :wacko:zarazisz jeszcze kogoś tym krakaniem.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 05, 2007, 22:36:31 »
Koledzy czy przypadkiem nie pomyliliścię  forum  to nie forum lekarskie ani kośćielne  { łacina } bo takim się posługują językiem tylko tam  czy nie za bardzo odgrywacie inteligencików. A jak pojedzie jeden z drugim do akcji to z takiego orła robi się koliberek.
Zapomniałeś o jeszcze kilku innych zawodach w których posługują się przynajmniej zwrotami w tym języku. Łatwo się popisywać wiedzą anonimowo na forum, bo zawsze jest czas na uzupełnienie braków przed wezwanym do tablicy. Wiedza może być proceduralna lub deklaratywna, na forum tego nie zweryfikujesz tylko w praktyce. Gdy zostanie pozytywnie zweryfikowana przez innych wtedy ma wartość. Ci, którzy mają uznanie u innych nie muszą sami się nią chwalić. Nie można tak łatwo wydawać sądów o tych, których się nie zna, bo może się okazać, że niejeden koliberek jest w rzeczywistości większym orłem, niż myślisz.
W jednym mogę przyznać ci rację, że niejeden koliberek przebrał się za orła dzięki anonimowości, znajomościom, a wielu pewnie jeszcze czeka, tylko czy dla wszystkich starczy strojów.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 05, 2007, 23:20:43 »
Patrząc na władzę i na to co się dzieje, to wygląda to niestety na usuwanie mądrych ludzi przez PiS i szukanie na ich miejsce ludzi pokroju SAMOOBRONY lub Ligi Polskich Rodzin. ŻENADA.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 06, 2007, 16:18:01 »
Patrząc na władzę i na to co się dzieje, to wygląda to niestety na usuwanie mądrych ludzi przez PiS i szukanie na ich miejsce ludzi pokroju SAMOOBRONY lub Ligi Polskich Rodzin. ŻENADA.
Popieram !!
mysle ze to wszystko dazy do zaglady PSP i w bardzo krotkim czasie obudzimy sie pod rzadami burmistrzow, wojtow i innych pisowcow

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 06, 2007, 16:43:14 »
Ja proponuję zaczekać do oświadczenia które obiecał pan generał złożyć gdy bezpośredni przełożeni zapoznają się i odniosą do jego raportu. Ja mieszkam w woj. Śląski i znam kilka faktów o których się głośno nie mówi, np. ktoś tu sie rozpisuje że wydłużył bezprawnie czas pracy co spowodowało kumulację nadgodzin, wyjaśniając komendant główny (piszę to małymu literami bo do tego kolesia nie mam żadnego szacunku) przydzielił w całej polsce dodatkowe etaty, co z tego jak w moim powiecie komendant powiatowy zwrócił (nie wykorzystał) 4 etaty. Wykazał że ich nie potrzebuje. Z innego źródła wiem że była to kompletna paranoja, związki w tej sprawie interweniowały ale lipa nic nie załatwili. Takich przypadków na Śląsku było przynajmniej 3, wiec kogo tu ścigać??!!
Pozwalając sobie na spekulacje: został wykonany długofalowy plan obalenia pana generała, rozkazy do tych komendantów miejskich czy powiatowych w których nie wykorzystano etatów poszły bezpośrednio od samej góry. Kolejny powód który mi się nasówa to : Pan gen. Skulich byl znakomity pretendentem do objęcia funkcji Komendanta Głównego, uczył się od najlepszych między innymi gen. Piotra Buk. Jeśli ktoś z Was śledził konferencję prasową nastepnego dnia po katastrofie za nim jeszcze zapadła decyzja o zakończeniu działań, było mi wstyd za kom. głównego bo koleś nie wiedział co gada, kręcił się jak g.... w przerebli. I proszę mi tu nie tłumaczyć że nie był w 100% zapoznany z akcją bo go jeszcze bardziej pogrążycie. A z reszta czego się spodziewać po ludziach z PiS-u, dla prezydenta nikt nie będzie wciskał że "białe jest białe a czarne jest czarne" to co się spodziewać po kimś innym z tej opcji.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:15:47 »
 Jestem skłonny do prawicowych poglądów ale to co zrobiono komendantowi wykracza poza wszelkie słowa którymi kulturalnie mozna odpowiedziec KG.
 Wiadomo ze od dłuższego czasu kopano pod Nim "dołki" a podajac sie sam do dymisji zanim "oni" by go zwolnili bedzie korzystne dla jego osoby.
 Gdyby sami go zwolnili mogliby mu podokładać dodatkowe zarzuty  wyssane z palca tj. brak dodatkowych etatów które jak pisze tu DH.Maximus moga byc własnie tymi "dołkami" coby uwalic generał zawczasu ze stołka.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:53:48 »
Witam!
Wiesz MAXIMUS pomijając niektóre regionalne wątki -_- coś pododobnego chciałem wczoraj już właśnie napisać - wiele w tym chyba prawdy o której zapewne nigdy nie usłyszymy, ale właśnie... najlepiej poczekajmy!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 06, 2007, 19:57:58 »
Maximus, masz zdecydowanie racje,czytając natomiast niektóre wypowiedzi typu- Bulon o dowodzeniu na szczeblu strategicznym itp robi mi sie niedobrze,niektorzy tu znają sie cholera na wszystkim od prewencji do dowodzenia na szczeblu wojewódzkim itp. Natomiast jest prawdą że ludzie z bogatą wiedzą są bardzo nie na rękę, są wręcz niewygodni,  poprzednika Skulicha na wojewódzkiego mianował AWS, potem  został KG  z ramienia SLD, to świadczyło o kompetencji ,apolityczności. Chłopy zastanówcie sie w końcu nad jednym czy będzie rządzić samoobrona ,PiS,SlD, Z Każdym TRZEBA ROZMAWIAć.Najbardziej to widać na szczeblu gminy, powiatu itp, myślę że dobro ogólne. w  tym wypadku PSP jest chyba w naszym interesie,natomiast SRANIE  w własną firmę jest działaniem na krótką metę.Pamiętajcie o jednym nie jesteśmy pępkiem tego kraju,powiem Wam ciekawostkę, byłem  na Słowacji w zawodowej Straży, pracują 216 godzin mając  jedną służbę wolną,zapytałem dlaczego tak pracują,odpowiedz d-cy zmiany była prosta, PONIEWAż MOJEGO MIASTA NIE STAć NA WIęCEJ STRAżAKóW, bez komentarza

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:00:27 »
nie wiem czego spodziewacie sie po oswiadczeniu skulicha (jesli do niego dojdzie, w co szczerze watpie)?
ono nic nie wyjasni, a napewno nic nie zmieni.
wroze, ze odejscie skulicha (a tego raczej jestem pewien) pociagnie za soba odejscia komendantow w calym wojewodztwie (tak przeciez bylo w innych woj.).
i tak sprowadzi sie to wojewodztwo do parteru i przestanie byc cierniem w dupie kg psp.
to sa stalinowskie metody. tepienie inteligencji, pozbywanie sie oficerow, jakies chore "ucywilnianie" strazy.
a czym do cholery sa strazacy w komendach? poza patologicznymi przypadkami, takimi samymi jak zmianowi. rusza sie ich zawsze kiedy dzieje sie cos wiekszego.
przy obecnym zamieszaniu z czasem służby pełnia tez zastepstwa w jrg (tak przynajmniej jest u mnie).
czemu sluza narzucane przez kg limity etatow oficerskich i aspiranckich. po co ta reglamentacja? uporzadkowaniu systemu szkolenia? pusty smiech :(
zycze skulichowi jak najlepiej, ale szkoda wojewodztwa.
przyjdzie walec i wyrowna.
pewnie tak jak do policji, jakis wizjoner z mazowieckiego albo (bez urazy ale ostatnio to kuznia kadr) z malopolski.
najwiecej co widzial to plonacy tartak.
sory ze nie bezposrednio na temat. ale czesciowo sie wiaze. bo skutki tego zamieszania tez sa istotne.
a dla niektorych wazniejsze jest leczenie kompleksow, ze laciny nie zna ... zebysmy zdrowi byli ...
tego pewnie w sgsp nie ucza. :)
pozdrawiam. i pomimo mojego przekonania rowniez z wypiekami czekam na rozwiazanie sprawy..
NIL ADMIRANDUM

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:04:33 »
do strazak69

tu wchodzimy w sprawe etosu pracy. najpierw trzeba go miec w sobie.
a u nas obecnie sa tylko roszczenia, 13, nagrody, sorty, dodatkowy urlop, wolne za "nadgodziny". i jeszcze w dupke pocalowac.
w koncu sie za nas wezma i bedziemy cienko piskac.
inna sprawa ze w czechach i na slowacji lepiej zarabiaja od przecietnego honzy.
pozdrawiam
NIL ADMIRANDUM

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:12:11 »
Jestem skłonny do prawicowych poglądów ale to co zrobiono komendantowi wykracza poza wszelkie słowa którymi kulturalnie mozna odpowiedziec KG.
 Wiadomo ze od dłuższego czasu kopano pod Nim "dołki" a podajac sie sam do dymisji zanim "oni" by go zwolnili bedzie korzystne dla jego osoby.
 Gdyby sami go zwolnili mogliby mu podokładać dodatkowe zarzuty  wyssane z palca tj. brak dodatkowych etatów które jak pisze tu DH.Maximus moga byc własnie tymi "dołkami" coby uwalic generał zawczasu ze stołka.
  Niestety ale muszę ci przyznać 100% rację  niestety bo nie musiało tak być a i to że miał być do spuszczenia już w tamtym roku tylko hala im przeszkodziła - nie można przecież sławnych tak odrazu spuścić.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:38:58 »
do strazak69

tu wchodzimy w sprawe etosu pracy. najpierw trzeba go miec w sobie.
a u nas obecnie sa tylko roszczenia, 13, nagrody, sorty, dodatkowy urlop, wolne za "nadgodziny". i jeszcze w dupke pocalowac.
w koncu sie za nas wezma i bedziemy cienko piskac.
inna sprawa ze w cechach i na slowacji lepiej zarabiaja od przecietnego honzy.
pozdrawiam
Dziękuje, tak to prawda zarabiają więcej  , ale z jednej przyczyny, zamiast marnować wydatki na   coraz większe zmiany służbowe wolą przeznaczyć fundusze na nadgodziny, to są służby komunalne, nasi Niemieccy koledzy nie oddali by czasu służby bo wiedzą co to jest wczesniejsza emerytura,to jest ich karta przetargowa,ale na takie dochody pracowali 50 lat. Odbiegamy troszke od głównego wątku tj dymisji Pana gen. Skulicha powtórze jedno, nie dziwie mu się, natomiast w tych dziwnych czasach dla PSP nie musze zgadzać sie poglądem związków zawodowych, chodz sam jestem ich członkiem, związki naprawdę dużo dobrego zrobiły dla Naszej PSP, natomiast sprawa nadgodzin podzieliła strażaków.Nie jestem przeciwnikiem mniejszej liczby godzin służby, ale na pewne zmiany potrzeba czasu, dobrym wyjściem w 2005 roku było by wprowadzenia drugiej tzw dziesiątej wolnej,tak pracuja nasi koledzy w Waszyngtonie.Pamiętajmy w końcu wszyscy że w całej  cywilizowanej europie strażacy zawodowi są małą grupą zawodową, nawet bogate Niemcy w 70 procentach bazują na OSP. Uczmy sie na ich rozwiązaniach a może i błędach,kto z Was koledzy strażacy zamienił by sie z górnikiem pracującym rzeczywiście 160 godzin na 6 rano od poniedzałku do soboty za 2000 tysiace?Wielu krzykaczy zmieniło by podejście i zobaczyło by co to znaczy ciężka praca fizyczna.Kocham swój zawód,to co robie jeszcze sprawia mi radość i satysfakcję .W tym roku obchodze 20 lecie  służby na podziale bojowym,ale widze coś więcej niż czubek własnego nosa, natomiast wielu krzykaczy niech w końcu wezmie sie za robote, i popatrzy co sam zrobił w czasie służby. Pozdrawiam strażaków pozytywnie myślących.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 11:45:37 wysłana przez strazak69 »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 08, 2007, 07:12:24 »
może trochę nie na temat zagaje , przez tyle lat dążyliśmy do  niejako wyedukowania naszej służby , pozbycia sie pietna z lat 80-tych ,ze tylko z podstawowym ewentualnie zawodówka, by ratownik nie był ,,ciemniakiem ,, kojarzonym z czerwonym nosem i nic nie robieniem ... a tu co?.... nowe idzie ...czyli ciemno!!!! ograniczenie kształcenia. wstrzymanie na 3 lata przemiennej, ograniczenie na maksa dziennej ( o aspirantkach myslę), wstrzymanie zgód na studia i dodatkowe doskonalenie zawodowe.... czy wam to czegoś nie przypomina.....to dramat , bo kolesie przy władzy poczuliby sie zagrozeni w zwiazku z napływem nowych z wiedzą .... wiec.... do piwnicy gdzie ciemno ....i jeszcze gorzałę dać albo prochy to już do reszty strażacka brać bedzie zakrecona .... konseekwencją bedzie ;godzin 1300 i co druga słuba wolna 50 dni urlopu i 20 dodatkowego.... ciekawe jak długo by to potrwało...ha ha ha ....to smiesznota ale....
a ludzie ze swoim zdaniem ... do pichu ...lub szcześliwą emę...a co sie bedą wtrącać.... niech na swoich standarach napiszą nasi obecni - a po nas to choćby smród spalonej ziemii....

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:30:45 »
może trochę nie na temat zagaje , przez tyle lat dążyliśmy do  niejako wyedukowania naszej służby , pozbycia sie pietna z lat 80-tych ,ze tylko z podstawowym ewentualnie zawodówka, by ratownik nie był ,,ciemniakiem ,, kojarzonym z czerwonym nosem i nic nie robieniem ... a tu co?.... nowe idzie ...czyli ciemno!!!! ograniczenie kształcenia. wstrzymanie na 3 lata przemiennej, ograniczenie na maksa dziennej ( o aspirantkach myslę), wstrzymanie zgód na studia i dodatkowe doskonalenie zawodowe.... czy wam to czegoś nie przypomina.....to dramat , bo kolesie przy władzy poczuliby sie zagrozeni w zwiazku z napływem nowych z wiedzą .... wiec.... do piwnicy gdzie ciemno ....i jeszcze gorzałę dać albo prochy to już do reszty strażacka brać bedzie zakrecona .... konseekwencją bedzie ;godzin 1300 i co druga słuba wolna 50 dni urlopu i 20 dodatkowego.... ciekawe jak długo by to potrwało...ha ha ha ....to smiesznota ale....
a ludzie ze swoim zdaniem ... do pichu ...lub szcześliwą emę...a co sie bedą wtrącać.... niech na swoich standarach napiszą nasi obecni - a po nas to choćby smród spalonej ziemii....
Popieram w pelni
wrocimy do wydzialu urzedu wojewodzkiego, bedziemy sprzatac plac glowny ( rynek wsi, miasta) juz kiedys ktos powiedzial ze najlepiej rzadzi sie narodem glupim ( brak wyksztalenia) i pijanym wrocmy do przyjmowania do psp  tylko z wyksztalceniem podstawowym bo zawodowek ju brak Ci kyorzy przyjda to i tak uciekna do UE bo tam kasa jest i nie ma zz solidarnosc i i przywodcow , jak bym mial troszke mniej na karku to bym juz dawno podziekowal za uslugi tych w ciemnych okularach ( R.O) zastanowmy sie nad naszym losem , mam pytanie kiedy lustracja w psp ?

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:42:02 »
Po tradycyjnej wymianie koszulek zapraszam panów do kontynuowania merytorycznej dyskusji a posty nie na temat niebawem usunę
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 10, 2007, 22:50:58 »
a może odwołanie skulicha to dym...na wodzie... może dorn się obudzi usunie krzoskiego ...a moze jeszcze kogos z głównej.. i.... gen z katowic do ...góry na stołki....jak myslicie czy to bajka andersena...?,

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 10, 2007, 23:03:17 »
był przewidziany na kom. głównego ale sld przegrala wybory i jest jak jest tej opcji kartofli Nie pasuje pozdrawiam

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 13, 2007, 21:16:49 »
A tak wogóle co słychać w sprawie naszego Komendanta? Jakoś wszystko ucichło.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 13, 2007, 21:24:28 »
Witam!
Jednak-mimo wszystko uważam, że prędzej, czy później będzie choć...jednym z Z-ców KG. Oby!
Pozdr.
Ps.Nie znam osobiście, ale czuję gdzieś tam.. jakiś swój wew. szacunek -_- Więcej napewno kol. z woj.śląskiego :wub:?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2007, 21:31:10 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 13, 2007, 22:16:36 »
Nie chcę wyjśc na obrońcę KG, ale z tego co wiem, to wlasnie KG w pierwszej kolejności ma zostac ucywilniona, i nie jest to wymysl KG a MSWiA, co zresztą powiedział sam Pan Minister podczas konferencji prasowej, po mianowaniu nowego Komendanta Głównego. A miom zdaniem cala ta reorganizacja PSP ma na celu doprowadzenie do tego żebyśmy stali się zwykła slużba komunalna na wpół z OSP. Już niedługo przy tak niskich stanach osobowych OSP bedzie je uzupełniac. Kwestia czasu. Sam Pan Minister na początku jak objął urząd powiedzial, doprowdzi do tego żeby OSP roslo w siłę, tak jak jest to w inych państwach.

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 14, 2007, 21:05:01 »
Witam!
Jednak-mimo wszystko uważam, że prędzej, czy później będzie choć...jednym z Z-ców KG. Oby!
Pozdr.
Ps.Nie znam osobiście, ale czuję gdzieś tam.. jakiś swój wew. szacunek -_- Więcej napewno kol. z woj.śląskiego :wub:?
Tak właśnie. woj śląskie, nawet więcej napiszę: Trójwieś beskidzka
P.S. Jestem tylko ochotnikiem z OSP.

Nie chcę wyjśc na obrońcę KG, ale z tego co wiem, to wlasnie KG w pierwszej kolejności ma zostac ucywilniona, i nie jest to wymysl KG a MSWiA, co zresztą powiedział sam Pan Minister podczas konferencji prasowej, po mianowaniu nowego Komendanta Głównego. A miom zdaniem cala ta reorganizacja PSP ma na celu doprowadzenie do tego żebyśmy stali się zwykła slużba komunalna na wpół z OSP. Już niedługo przy tak niskich stanach osobowych OSP bedzie je uzupełniac. Kwestia czasu. Sam Pan Minister na początku jak objął urząd powiedzial, doprowdzi do tego żeby OSP roslo w siłę, tak jak jest to w inych państwach.

Chyba też dlatego nasz kochany Prezes Pawlak podpisał nowe wytyczne co do trybu szkolenia ochotników. Zainteresowani na pewno wiedzą o czym piszę i ile to rozporządzenie budzi kontrowersji.
Pozdrawiam.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:12:10 »
DYMISJA SKULICHA NIE ZOSTALA PRZYJETA PRZEZ MINISTRA L.DORNA

Ciekawe co teraz napiszą wszyscy, którzy psioczyli ostatnio na Ministra, że robi czystkę?

Może jeszcze zostanie Z-ca KG?

Informacja tutaj
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2007, 12:45:48 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dymisja jednego z najlepszych dowódców straży
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:19:59 »
Skulicha i naszego nowego Najwyższego łączy wspólny pogląd na czas pracy strażaków, także kto wie? Wszystko się zdarzyć może :)
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.