Autor Wątek: długość życia  (Przeczytany 3905 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
długość życia
« dnia: Grudzień 29, 2006, 14:39:18 »
spotkałem się kiedyś z takim stwierdzeniem ze średnia długość życia zawodowego strażaka na emeryturze wynosi sześćdziesiąt kilka lat. czy ktoś z was spotkał się z danymi które to dementują lub potwierdzają?

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: długość życia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2006, 15:36:34 »
O długości życia nie słyszałem, ale są wyniki badań naukowych, które pokazują, że strażacy zapadają na pewne rodzaje raka dwa razy częściej niż reszta populacji.

http://cms.firehouse.com/content/article/article.jsp?id=51967&sectionId=46

http://dynamic.firehouse.com/broadcast/2006/12/22/firefighting-cancer/

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: długość życia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2006, 23:12:21 »
Robota jaką robimy jest niebezpieczna i szkodliwa dla naszego zdrowia i z tym to się każdy zgodzi. Strażak pracuje często w skrajnych sytuacjach, a ilości dymu jakie się nawdycha nie wydłużają mu życia bo dym jest szkodliwy. Nie mówiąc juz o dużej dawce emocji jaką dostarcza się orkanizmowi.

PS: Trzeba żyć dkrótko i intensywnie ^_^   :mellow:   -_-

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: długość życia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2006, 23:19:21 »
Pytanie brzmi: ile z tego dymu jest tak naprawdę jest nie do uniknięcia, a ile wynika z nie-chce-mi-się-aparatu-ubierać ?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: długość życia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2006, 16:17:34 »
gdzieś słyszałem że po takich inchalacjach bez odo mozna sie nabawić cukrzycy....

ale czy to prawda???

kacper88

  • Gość
Odp: długość życia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2007, 22:38:09 »
Uważam, ze często o siebie sami nie dbamy począwszy od odżywiania kończąc na braku ruchu.
Są tez strażacy, którzy nie maja nawyku zakładania aparatów do pomieszczeń zadymionych. W tych pomieszczeniach czasami da się oddychać, ale wdychamy zawsze mniej lub więcej rakotwórczych związków, często są one bezwonne, i to się zawsze odkłada w organizmie.
Sprzęt mamy coraz lepszy i lżejszy. Tego czasami nie rozumie, szczególnie jak patrzę na starych wyjadaczy chleba :huh:.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: długość życia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2007, 23:35:08 »
Cytuj
spotkałem się kiedyś z takim stwierdzeniem ze średnia długość życia zawodowego strażaka na emeryturze wynosi sześćdziesiąt kilka lat. czy ktoś z was spotkał się z danymi które to dementują lub potwierdzają?

No jeżeli taka jest średnia to wynik jest bardzo dobry, gdyż polski mężczyzna żyje średnio 69 lat. A o jakiekolwiek dane raczej będzie trudno, a jak będą to nie będą zbyt przydatne, gdyż praca strażaka kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu wyglądała troche inaczej niż teraz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 23:37:00 wysłana przez aniolstroz »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: długość życia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2007, 18:42:04 »
Kilka dni temu przeczytałem ten temat. Postanowiłem więc przeprowadzić małe "dochodzenie" aby ustalić ilu jeszcze żyje strażaków tych z "dawnej" straży -czytaj ZSP i tych którzy odeszli za czasów PSP. Otóż jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ,że dawni strażacy dożywali nawet siedemdziesięciu kilku lat ich staż pracy w pożarnictwie wynosił średnio 24 lata  . Najstarszy żyjący przekroczył 80-tkę. Natomiast ci ,którzy odchodzili na emerytury już z PSP przy średnim stażu służby 22 lata, rzadko dożywają 60 / brałem tych pod uwagę z podziału bojowego/; z biur żyją znacznie dłużej do 70-tki. Umieralność podziałowców rozpoczyna się już w wieku 48 lat, a do 60 dożyło 7 na 25. Najczęstsze  choroby na które nastąpił zgon to : zawały, udary , wylewy, nowotwory.Dla kilku osób nie udało mi się ustalić czy jeszcze żyją gdyż po odejściu na emerytury wyjechali w inne części kraju.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: długość życia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:42:32 »
doszedłem do podobnych wniosków, niedawno był pogrzeb strazaka na emeryturze...48lat...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: długość życia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2007, 11:27:50 »
Pytanie brzmi: ile z tego dymu jest tak naprawdę jest nie do uniknięcia, a ile wynika z nie-chce-mi-się-aparatu-ubierać ?
Powiem ci że dużo bo i w  robocie na zewnątrz można się nawdychać  a i przy zwykłym śmietniku  są rozmaitości  poddane tęperaturze twożywa mają całkiem ciekawe toksyny , a i  z papy na dachu jest ciekawie. można to ograniczyć co obecnie jest czynione za sprawą aparatów  lecz nie do wykluczenia całkowicie a człowiekowi dużo nie trzeba 1 ,2 wdechy i masz już w płucach koksownie.
Pozdrawiam Cięń em.