Autor Wątek: PYTANIE!? Jest gdzieś w Polsce Liceum strażackie albo liceum o prof. strażackim?  (Przeczytany 4110 razy)

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Proszę żeyście mi pomogli jest gdzieś w naszym pięknym kraju liceum o profilu strażackim??  :huh:
Bo bardzo chętnie bym skorzystał najlepiej jak by było w południowej polsce. -_-

Spokojnie ^_^ Pozakładałeś kol. kilka - tych samych tematów w różnych działach - bałagan! :angry: Może się zdecydujesz.. i sam zamkniesz?
Dop. Ajax 26.12.06r.

Dop.moderatora (AniolStroz) : Scaliłem tematy w jedną całość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2006, 10:09:52 wysłana przez aniolstroz »

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wie może ktos z was o liceum strażąckim? Jeśli tak proszę o pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2006, 23:34:28 »
Witam
O niczym takim nie słyszałem
jeśli bym słyszał to bym tam poszedł

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wie może ktos z was o liceum strażąckim? Jeśli tak proszę o pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2006, 23:37:11 »
http://www.lo-nsd.alleluja.pl/tekst.php?numer=9799

Ale tam mają kółko Strażackie

Sądzę że to szkoła dla Ciebie

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Odp: Wie może ktos z was o liceum strażąckim? Jeśli tak proszę o pomoc!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2006, 23:39:59 »
Dzięki wam za to ale ja słyszałem że gdzieś w polsce jest takie coś serio i nie kółko tylko szkoła o takim profilu z internatem!!

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Odp: PYTANIE!? Jest gdzieś w Polsce Liceum strażackie albo liceum o prof. straża
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2006, 00:53:50 »
..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:36:15 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Pomocy!! Wiecie coś może o liceum strażackim w Polsce??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2006, 00:56:19 »
Jest takie liceum w mojej okolicy. To jest małopolska w miejscowości koło Tarnowa.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 21:00:40 wysłana przez Strażak »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wie może ktos z was o liceum strażąckim? Jeśli tak proszę o pomoc!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2006, 01:05:07 »
Faktycznie istnieje jedyne w Polsce liceum o profilu pożarniczym. Dokładniej w liceum w Świdnicy w tym roku utworzyło kilka nowych profili, takich policyjny, wojskowy i pożarniczy. Jeszcze w wakacje miałem okazje czytać ulotkę tej szkoły i powiem szczerze, że jest to wielka bzdura. Dlaczego? Ano dlatego, że owe liceum przez 3 lata nauki przygotowuje ucznia do wstąpienia w szeregi OSP i po ukończeniu szkoły daje takie same kwalifikacje jak po kursie podstawowym (szeregowców) OSP. Tak więc uczyć się przez 3 lata i nie mieć z tego żadnego zawodu jest bzdurą, bo nie masz zagwarantowanej pracy w PSP a i nie daje Ci to żadnych punktów do wyższej szkoły pożarniczej (np. w Częstochowie).

Gdzie znaleźć szkołę? W Google. Nie jestem pewien ale chyba to jest III albo II liceum w Świdnicy.

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wie może ktos z was o liceum strażąckim? Jeśli tak proszę o pomoc!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2006, 02:12:28 »
to kicha straszna
chłopie to nie warto tam iść

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
To w końcu jest czy nie ma? Bo w jednym temacie ktoś pisze że jest w innym że nie ma... Może tak by sie zdecydować?

Dobra sorry anuluje pytanie. Znalazłam odpowiedź w innym temacie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2006, 12:11:25 wysłana przez daga »

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: PYTANIE!? Jest gdzieś w Polsce Liceum strażackie albo liceum o prof. straża
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2006, 21:52:15 »
Ludzie jeżeli nie wiecie czy jest LO o profilu pożarniczym to nie piszcie ,ze nie ma.

prosze bardzo o to link do strony:

http://www.zstw-trzciana.com.pl/kierunki.htm#LO
( napiszcie co o nim sadzicie )

W tym roku miałem iść do tego LO lecz dowiedzialem sie o nim troche za późno bo 2 tygodnie  przed rozpoczęciem roku szkolnego   :angry:. Zadzwonilem do nich i powiedzieli mi ,ze nie ma już miejsc bo maja "przesyt" podań na ten kierunek i nie mam zadnych szans zeby sie tam dostać. Nie bede ukrywal ,ze bylem troche zly ( na siebie tez ) . Ale zmotywowalo mnie to jeszcze bardziej (dla straży zrobie wszystko  -_-) i przepisalem sie z BIO-CHEM na MAT-FIZ-INFO ....teraz pozostalo mi jeszcze 2,5 roku "rycia" matmy i fizy . DO ZOBACZENIA NA EGZAMINACH DO SGSP W 2009r.     

                         
                               Pozdrawiam
Łukasz
           
                                                                         
PS. To jest link do strony głównej tego LO --->  http://www.zstw-trzciana.com.pl/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2006, 21:57:11 wysłana przez Seretsu »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: PYTANIE!? Jest gdzieś w Polsce Liceum strażackie albo liceum o prof. straża
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2006, 23:25:00 »
Ja o tej szkole dowiedziałem się przed rokiem - w 2 klasie liceum :D :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
 Tutaj dla zainteresowanych jest 3-LETNIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
- z rozszerzonym przysposobieniem obronnym w zakresie ochrony przeciwpożarowej - w miejscowości Pawłosiów /k. Jarosławia
oczywiście Podkarpackie  -_-
http://zsopawlosiow.w.interia.pl/

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PYTANIE!? Jest gdzieś w Polsce Liceum strażackie albo liceum o prof. straża
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:41:33 »
Cytat ze strony głównej 3 letniego Liceum Ogólnokształcącego-Pożarniczego
Cytuj
Tylko ta szkoła pozwoli Ci skutecznie ubiegać się o przyjęcie do szkół chorążych i oficerów pożarnictwa. Tu zdobędziesz uprawnienia dowódcy OSP oraz prawo jazdy samochodowe.

No, więc zgoda takie liceum jest. To fakt. Następny fakt to to, że można założyć jakąkolwiek szkołę średnią lub wyższą o najbardziej dziwnym profilu i ją zarejestrować, można również reklamować mocno profil tej dziwnej szkoły. Jest tylko jedno, ale, po co taką szkołę kończyć? Po to żeby ukończyć cokolwiek? OK., Jeśli jednak chcecie uczyć się dalej w którejś ze szkół pożarniczych to są to tylko SA Kraków, SA Poznań, CSP Częstochowa, SGSP. Lepiej jest, moim zdaniem, uczyć się w takiej szkole gdzie uzyska się bardzo dobre przygotowanie z przedmiotów ścisłych 9matematyka, chemia, fizyka, mechanika techniczna), które to przygotowanie zaowocuje z pewnością wydatniej po ewentualnym dostaniu się do którejś z wymienionych przeze mnie szkół.
 
Żadna szkoła średnia, która m wpisane w profilu "pożarnicza" czy jakiekolwiek inne słowo związane z ratownictwie w straży pożarnej, nie jest szczególnie, ani nieszczególnie honorowana w szkołach pożarniczych! O wiele lepiej byłoby ukończyć technikum elektryczne, czy mechaniczne, lub liceum o profilu matematycznym, matematyczno-chemicznym itp. Nie dawajcie się nabrać na durne hasła reklamowe. Jeśli chcecie mieć cokolwiek do czynienia z pożarnictwem zanim uda się wam dostać do szkół pożarniczych wymienionych przeze mnie to zawsze możecie zapisać się do OSP w waszej, lub pobliskiej miejscowości.
Przestrzegam was jeszcze raz, nie dajcie się nabierać nie uczęszczajcie do szkoły średniej z niby profilem pożarniczym, bo to naprawdę nic wam nie da. Ponadto obawiam się, że wykładowcy, którzy decydują się wykładać w takiej szkole dobrze wiedzą, że oszukują was od dnia przyjęcia do szkoły, robią to tylko dla pieniędzy, gdyby byli naprawdę dobrymi pedagogami (może wcześniej strażakami) to pracowaliby w prawdziwych szkołach pożarniczych.
Podziwiam wasze samozaparcie w dążeniu do celu, jakim jest w efekcie końcowym zostanie strażakiem, dlatego chcę was przestrzec przed głupimi błędami. Powtórzę ostatni raz, nie ma w Polsce w chwili obecnej średniej szkoły pożarniczej, której dyplom ukończenia byłby w jakikolwiek sposób honorowany w PSP.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.