Autor Wątek: dodatkowy zarobek  (Przeczytany 1664 razy)

Offline sebastie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
dodatkowy zarobek
« dnia: Grudzień 18, 2006, 23:31:29 »
 :mellow:Witam
Mam problem i potrzebuje pomocy/;jestem funkcjonariuszem na pododziale bojowym od 1997r,majac dwa dni wolnego postanowiłem dorobic w innym zakładzie.
pracuje tam od pazdziernika na umowe o prace na 1/2 etatu,ale w grudniu przyszło mi pismo z ZUS-u ze musze wybrac sobie fundusz emerytalny ,firma w której sobie dorabiam zaczeła odprowadzac mi składke a  ci mnie traktuja jakbym zaczoł dopiero pracowac  :rolleyes:,teraz nie wiem czy ja moge zapisac sie do jakiegos funduszu ze wzgledu na to aby nie utracić przywilejów które są w PSP-czy to nie mam wpływu np aby odejsc po 15 latach na emeryture pracy w PSP.
Bardzo prosze o pomoc brać strażackom moze ktos miał taki przypadek!!!!!!!
to mój maill; sebastie12@wp.pl

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: dodatkowy zarobek
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2006, 07:22:47 »
Możesz i nic nie stracisz (oprócz kilku złotych na składki społeczne). Trzeba było nie nawiązywać stosunku pracy, a jedynie lecieć na stosunku cywilno-prawnym (zlecenie, umowa o dzieło).
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: dodatkowy zarobek
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2006, 17:17:43 »
Witaj sebastie
Mozesz smialo wybierac nowy fundusz. Co prawda wiele na tym nie stracisz, ale tez wiele na tym nie zarobisz. Jesli wybierzesz fundusz, to bedziesz mial naliczana dodatkowo emeryture z ZUS-u. Jak sie domyslam wielkich skladek ta firma w ktorej dodatkowo pracujesz nie odprowadza. Ale mozesz spokojnie spac i pracowac tak jak pracujesz. Jesli nie wybierzesz funduszu to ZUS wybierze go za ciebie po pewnym czasie na zasadzie losowania. Powodzenia w pracy oraz Zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia.
Pozdrawiam ^_^

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: dodatkowy zarobek
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2006, 18:42:12 »
tak tylko na wszelki wypadek - pamietaj o uzyskaniu zgody na dodatkowe zarobkowanie od swojego komendanta
pozdrawiam życzę powodzenia i wesołych świąt

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: dodatkowy zarobek
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2006, 13:03:41 »
Miałem ten sam problem i mogę potwierdzić to co napisał Forest. Śmiało wybieraj drugi filar (bo chyba o to chodzi), bedą z tego grosze ale i tak to muisz zrobić.
Wesołych Świąt i góry prezentów pod choinką!