Autor Wątek: Przeniesienie do innego województwa  (Przeczytany 6456 razy)

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Przeniesienie do innego województwa
« dnia: Grudzień 17, 2006, 13:16:08 »
Witam wszystkich! Mam małe pytanko. Chcę się przenieść z obecnej jednostki (woj. łódzkie) gdzieś do Poznania lub w okolice-ze względów osobistych. Jestem strażakiem w słuzbie od niedawna-9 miesięcy, po kursie podstawowym. Nie wiem od czego zacząć i gdzie się najpierw udać i czy wogóle jest taka możliwość. Prosze o pomoc wiedzących cos na ten temat kolegów, bądź znających to z autopsji. Dzięki.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2006, 13:53:47 »
Na samym początku to musisz się dowiedzieć,czy w nowej jednostce są wolne miejsca i czy Ciebie chcą.Pózniej porozmawiać ze swoim komendantem a wiem że takie rozmowy łatwe nie są,bo nikt nie chce się pozbywać pracowników.Na samym końcu piszesz raport do komendanta wojewódzkiego o przeniesienie a jeśli jest to w innym województwie to do głównego.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2006, 13:55:44 »
Na samym początku to musisz się dowiedzieć,czy w nowej jednostce są wolne miejsca i czy Ciebie chcą.Pózniej porozmawiać ze swoim komendantem a wiem że takie rozmowy łatwe nie są,bo nikt nie chce się pozbywać pracowników.Na samym końcu piszesz raport do komendanta wojewódzkiego o przeniesienie a jeśli jest to w innym województwie to do głównego.

A nie prościej załatwić sobie tam robote i tu się zwolnić, skoro jak mniemam jestes stażystą.???
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2006, 14:21:33 »
no własnie trzeba by się dowiedzieć tylko że nie mam żadnej sprecyzowanej komendy ani jednostki. Z takim zapytaniem trzeba by szorować do komendanta miejskiego w Poznaniu chyba albo do jakiegoś powiatowego w niedalkich powiatach, prawda?
A co do zwalniania się to z obecnej pracy pewnie bez większych przeskód by sie dało zwolnić ale do nowej się przyjąć, jeżeli by wogóle udało się przująć i wszystko zaczynać od początku-bo to chyba tak by wyglądało.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2006, 15:33:45 »
O ile ew. zmiana miejsca pełnienia służby wynika ze zmiany miejsca zamieszkania, to nie powinno być przeszkód z pozytywnym załatwieniem raportu przez KG (raport drogą służbową). Przydatnym jest wcześniejsze uzgodnienie w nowej KP/KM wolnego miejsca (potwierdzone pisemnie na raporcie) > plusem będzie zameldowanie w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia nowej służby. Zwolnienie ze służby i ponowne przyjęcie odradzam.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2006, 21:55:06 »
No tak, tylko jak sie przeprowadzę najpierw zanim zmienię jednostkę to nim się przeniosę to bym musiał co 3 dzień dojeżdzać 170 km. Chyba że się zamelduję czasowo. Tylko nie wiem czy takie coś by było dostatecznym argumentem. Więc lepiej zacząć od szukania wolnego stanowiska czy od przemeldowania?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2006, 12:48:39 »
Zmiana miejsca zamieszkania jest związana ze zmianą miejsca pracy - to oczywiste. Nasuwa się pytanie > czy miejsce pracy będziesz dostosowywał do miejsca zamieszkania, czy też odwrotnie miejsce zamieszkania do miejsca pracy. O ile wiesz gdzie będziesz mieszkał to szukaj w pobliżu wolnego miejsca, rozmawiając wstępnie z przyszłym komendantem wskażesz miejsce przyszłego zamieszkania. Jeżeli natomiast chcesz uciec z obecnego miejsca zamieszkania/służby nie mając ustalonego miejsca zamieszkania, to oczywiście należy najpierw szukać miejsca pracy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2006, 21:04:24 »
Dziękuję za pomoc! Sporomi się wyjaśniło  -_-

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2010, 13:54:17 »
tak jak w temacie. czy ktoś mógłby mi wyjaśnić krok po kroku jak to się w praktyce odbywa?
szczerze mówiąc pytałem kilka osób i każdy mówi co innego :wall:
z góry dzięki
1. rozmowa z Komendantem jednostki do której chcesz się przenieść
2. rozmowa z Komendantem jednostki w której aktualnie pełnisz służbę
3. raport z wnioskiem do KG (wzór wniosku napewno mają w kadrach) raport piszesz sam z zachowaniem drogi służbowej oraz uzasadnieniem
4. czekasz na decyzje KG
nie polecam zwalniania się i ponownego przyjmowania bo:
- w nowej jednostce musisz przejść ponownie procedurę naboru
- stara jednostka będzie musiała zapłacić ZUS 
pozdrawiam

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2013, 14:07:49 »
Witam, poproszony zostałem przez kolegę o zadanie pytania czy ktoś wie: czy jeżeli przenosi się z KW do KM oczywiście pomiędzy województwami to czy KW przyjmujący ma jakiś wpływ w tej sprawie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 08:05:21 wysłana przez ojrety »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:39:56 »
Witam, poproszony zostałem przez kolegę o zadanie pytania czy ktoś wie: czy jeżeli przenosi się z KW do KM oczywiście pomiędzy województwami to czy KW przyjmujący ma coś do gadania w tej sprawie?
Jakie pytanie taka odpowiedz... wielokrotnie temat przeniesien był omawiany a wiec odpowiedz : "TAK MA"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:34:52 »

Jakie pytanie taka odpowiedz... wielokrotnie temat przeniesien był omawiany a wiec odpowiedz : "TAK MA"


Sory kolego że marnuję twój cenny czas, jak nie chcesz to nie odpowiadaj, po co od razu piszesz jakbyś był niewiadomo kim

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:53:54 »
Sory kolego że marnuję twój cenny czas, jak nie chcesz to nie odpowiadaj, po co od razu piszesz jakbyś był niewiadomo kim
Najasniej jak sie da otrzymałeś odpowiedz Komendant Wojewódzki ma do powiedzenia bardzo duzoooooo.... Wyobraż sobie że swoje 3 grosze może też wtrącic Komendant Główny.....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2013, 15:42:08 »
Nie chciałem rozpoczynać nowego tematu, więc zadam pytanie w tym temacie - bardzo podobnym.

Czy przyjmowanie strażaków na wolne stanowiska jest jakoś regulowane?
Może wytłumaczę na przykładzie:
W komendzie X w związku odejściem na emeryturę strażaka zwolniło się stanowisko dow. zastępu. Do komendy X chce się zatrudnić 4 strażaków pełniących służbę w innych powiatach czy województwach lub kończących szkoły SGSP czy SAPSP. O czym decyduje kolejność przyjmowania?

Czy  można się jakoś bronić przed przyjmowaniem przez komendanta tylko znajomych po szkołach? Macie jakieś pomysły, jest jakaś podst. prawna?
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 18:25:05 wysłana przez fubu »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Przeniesienie do innego województwa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2013, 16:26:05 »
Niestety nie ma takie możliwości ponieważ to komendant kreuje polityke kadrowa komendy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.