Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 974019 razy)

Offline opryskiwacz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2650 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:11:46 »
Cześć koledzy,
Nie wiem czy już ktoś pytał o to w tym wątku, jeśli tak to przepraszam  :cooo:
Dosyć niedawno byłem na wycieczce w Amsterdamie i spróbowałem lokalnych "specjałów". Czy podczas badań krwi i moczu może mi to wyjść, i mogą mnie zdyskwalifikować?
Z góry dzięki

Offline Murlok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2651 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:45:41 »
Podobno jeśli się ma taką jedno lub  dwurazową degustacje to po około 14 dniach nie powinno wykazać

Offline opryskiwacz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2652 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:51:36 »
Dzięki Murlok,
W sumie nie doprecyzowałem pytania. Chodzi mi bardziej o to czy są wykonywane badania pod tym kątem. Chodzi mi dokładnie o badania do SGSP. Głupio by było zaprzepaścić szansę przez coś takiego. Co do tego, że po 14 dniach nie powinno wykazać - też tak słyszałem.
Edit: oczywiście mowa o THC, nic innego.

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2653 dnia: Czerwiec 28, 2019, 20:10:23 »
Siema. Miał lub ma ktoś problem z bilirubiną? Na pierwszym badaniu miałem wynik bilirubiny całkowitej 40.0 umol/l kazali poprawić gdzie pokazało wtedy aż 50umol/l (norma 21.0) na komisji zalecili test genetyczny na zespół Gilberta. Jeśli nie dostanę N, reszta badań bez problemu. Czekam na wynik.

Offline Jrgstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2654 dnia: Czerwiec 28, 2019, 21:41:28 »
Karolm92 a uprawiasz jakiś sport? Trenujesz coś? Znajomy z naboru  miał na początku roku problem z bilirubina bo miał za wysoka i musial się odwoływać bo na komisji dostał N

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2655 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:05:17 »
Trenuje kondycyjne-siłowe. Mój wynik na sprawności to 70pkt z niczego to się nie wzięło. Od czerwca zrobiłem tylko jeden trening i sprawdzałem co się dzieje z bilirubiną. Niestety nadal wysoki poziom. Nie mam możliwość leżeć i odpoczywać jak to zalecają. Dodatkowo praca fizyczna. No i jak widać wynik jest cholernie ponad normę.
Orientujesz się jak kolega miał +- wynik bilirubiny? Co dało odwołanie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2656 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:16:51 »
Trenuje kondycyjne-siłowe. Mój wynik na sprawności to 70pkt z niczego to się nie wzięło. Od czerwca zrobiłem tylko jeden trening i sprawdzałem co się dzieje z bilirubiną. Niestety nadal wysoki poziom. Nie mam możliwość leżeć i odpoczywać jak to zalecają. Dodatkowo praca fizyczna. No i jak widać wynik jest cholernie ponad normę.
Orientujesz się jak kolega miał +- wynik bilirubiny? Co dało odwołanie?
Brałeś coś co mogło walnąć wątrobę? Leki nasenne, przeciwbólowe i SAA?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2657 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:23:01 »
Nie, właśnie zero leków. Jedyne przy treningach tzn po bcaa wg zaleceń dietetyka, nic grama więcej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2658 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:26:07 »
Jeśli jesteś szczery to się przebadać powinieneś na http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zespol-gilberta--hiperbilirubinemia----objawy-i-leczenie-choroby,artykul,1699019.html 
Jedno ci powiem że tylko 1 osobę poznałem z tym schorzeniem więc to rzadki przypadek strażaka
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2019, 22:30:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2659 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:32:39 »
Karolm92 a uprawiasz jakiś sport? Trenujesz coś? Znajomy z naboru  miał na początku roku problem z bilirubina bo miał za wysoka i musial się odwoływać bo na komisji dostał N

Ja mialem podobnie, bieganie silka i mocny wysilek w pracy. Wszystkie badania ok a bilirubina wysoka 22. Doradzali mi aby zaprzestac cwiczen alkoholu i duzo odpoczynku. Wytrzymalem 2 tyg i wynik mi spadl z 22 na 18.  Po czym przeciagnolem jeszcze tydz nie robiac nic i wynik byl 20.  Wtedy skonczylem z odpoczynkiem i zaczolem biegac itp. Na komisje poszedlem na wszystko jedno. Na komisji Pani doktor mi powiedziala ze musial by pan rok nic nie robić zeby to bylo w normie.
No i dostalem P

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2660 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:41:06 »
Człowieku jestem szczery, zależy mi na robocie😉 Jak mówiłem jeden trening w czerwcu, kontrola co się dzieje i w miarę możliwości ,,wypoczynek"
Dla pozostałych starających się radzę zrobić sobie wcześniej badania jakie wymagają, oszczędność czasu i nerwów
Dla odpowiadających dziękować i piona, nie liczyłem na taki odzew.
Kolego 22 nie tak źle przy moim wyniku bilirubiny 40 i 50 heh
Napewno wrzucę info z wynikiem, czeka się około 14 dni roboczych, jak się uda to żeby się również pochwalić a jak nie to ostrzeżenie i przestroga dla pozostałych startujących 😉

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2661 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:44:06 »
Człowieku jestem szczery, zależy mi na robocie😉 Jak mówiłem jeden trening w czerwcu, kontrola co się dzieje i w miarę możliwości ,,wypoczynek"
50 to za gruby wynik na stres i trening... Zbadaj się na to co ci napisąłem bo nic ci nie da zbijanie jeśli to masz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jrgstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2662 dnia: Czerwiec 28, 2019, 23:34:35 »
Nie powiem Ci dokładnie o ile miał przekroczone ale jakoś 10 jednostek więcej... Odwołał się i kazali mu zrobić jeszcze raz badania i zmieścił się w skali i dostał Z

Offline czarny123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2663 dnia: Czerwiec 29, 2019, 16:38:15 »
Cześć, Panowie czy może mi ktoś podpowiedzieć czy z Nieprawidłowa tolerancja glukozy, mam szanse w PSP.?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2664 dnia: Czerwiec 29, 2019, 17:21:37 »
Jezeli wynik jest nie znacznoe powyzej normy to badz spokojny

Offline czarny123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2665 dnia: Czerwiec 29, 2019, 19:11:41 »
Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl. a ja mialem 167mg/dl. A na komisji lekarskiej powiedziano mi że decyzja przyjdzie pocztą i sam nie wiem co myśleć.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2666 dnia: Czerwiec 29, 2019, 19:12:54 »
Ja zaliczyłem komisję z bilirubina ale miałem z sobą dużo badań kompleksowych wykluczajacych choroby wątroby i układu trawiennego,typu próby wątrobie itp.

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2667 dnia: Czerwiec 29, 2019, 19:28:47 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2019, 13:13:21 wysłana przez Radek0401 »

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2668 dnia: Czerwiec 29, 2019, 23:23:49 »
Nie wiem o co chodzi z ta komisja.
Jak stajesz na komisje to lekaz ci na koncu badań powie czy P pozytyywny czy N negatywny. Wystraczy troche odwagi i normalnie z lekarzem w komisji pogadać, na wszystkie pytania odpowie rownierz czy N czy P. Panowie troche wiary w siebie a nie puzniej dopytujecie na forum czy costam to dobry wynik czy mam sie czegos bać.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2669 dnia: Lipiec 01, 2019, 22:06:44 »
Siema. Miał lub ma ktoś problem z bilirubiną? Na pierwszym badaniu miałem wynik bilirubiny całkowitej 40.0 umol/l kazali poprawić gdzie pokazało wtedy aż 50umol/l (norma 21.0) na komisji zalecili test genetyczny na zespół Gilberta. Jeśli nie dostanę N, reszta badań bez problemu. Czekam na wynik.

Pisałem kiedyś dość długi post o bilirubinie, odszukaj go :)

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2670 dnia: Lipiec 02, 2019, 06:04:56 »
Widziałem to wcześniej kolego bo siedziałem godzinami na tym forum poszukując informacji na ten temat. Essentiale próbowałem nic nie zbiło. Odsłony jestem i słońca łapie i też dupa. Usg wątroby dopiero za tydzień we wtorek.

Offline Norbi390

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2671 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:11:27 »
Moze ktos mi tak po krótce opisac jak wygladaja badania i jakich lekarzy trzeba odwiedzic?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2672 dnia: Lipiec 02, 2019, 10:37:14 »
Widziałem to wcześniej kolego bo siedziałem godzinami na tym forum poszukując informacji na ten temat. Essentiale próbowałem nic nie zbiło. Odsłony jestem i słońca łapie i też dupa. Usg wątroby dopiero za tydzień we wtorek.

Zastosuj wszystkie metody które tam wymieniłem i obserwuj która zadziała. Jeśli ją znajdziesz to przed badaniem krwi (tym do komisji) to zastosuj, pamiętaj że lepiej nie oddawać wtedy krwi na czczo jeśli badasz samą bilirubinę. Oczywiście tak czy siak trzeba znaleźć w końcu przyczynę.

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2673 dnia: Lipiec 02, 2019, 13:17:27 »
Moze ktos mi tak po krótce opisac jak wygladaja badania i jakich lekarzy trzeba odwiedzic?

Tak na świeżo-psycholog (4,5h test osobowości, matryce ravena, wykreślanie liczb, ciemnia i ustawianie wskazówek jeśli na kierowce na koniec rozmowa) psychiatra krótka rozmowa dotycząca chorób psychicznych w rodzinie, alkoholizmu prób samobójczych, EKG i wizyta u kardiologa, audiogram-badanie słuchu i laryngolog przegroda nosowa, ortopeda (rozmowa o zlamaniach kontuzjach, okulista badanie, spirometria+pulmonolog, RTG klatki piersiowej i lędzwi, laboratorium krew i mocz, neurolog wywiad i szybkie badanie równowaga itp
Na koniec komisja chyba wszystkich wypisalem

Offline karolm92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2674 dnia: Lipiec 02, 2019, 13:34:09 »
Widziałem to wcześniej kolego bo siedziałem godzinami na tym forum poszukując informacji na ten temat. Essentiale próbowałem nic nie zbiło. Odsłony jestem i słońca łapie i też dupa. Usg wątroby dopiero za tydzień we wtorek.

Zastosuj wszystkie metody które tam wymieniłem i obserwuj która zadziała. Jeśli ją znajdziesz to przed badaniem krwi (tym do komisji) to zastosuj, pamiętaj że lepiej nie oddawać wtedy krwi na czczo jeśli badasz samą bilirubinę. Oczywiście tak czy siak trzeba znaleźć w końcu przyczynę.
[/quote


Walczę, będę działał. Dzięki 👊