Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 973986 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1950 dnia: Marzec 02, 2017, 05:54:11 »
oo jakich znamionach mówisz ?
Pieprzyki itp
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1951 dnia: Marzec 02, 2017, 06:19:54 »
Pieprzyki ma kazdy człowiek wiec raczej nie o to chodzi. Lekarz moze sie doczepic do zmian skórnych, łuszczyca, jakies zapalenie skóry albo dziwne zmiany grzybiczne itp
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1952 dnia: Marzec 02, 2017, 07:45:41 »
Byłem tydzień temu i powiedzialem na wstepie ze chodze do dermatologa prywatnie bo mam z basenu kurzajki na nogach i ona sie mnie pyta czy ta moja dermatolog kontroluje mi też znamiona bo mam kilka mocno przebarwionych, powiedziałem że tak to tylko mi adnotacje zrobila na obiegowce ze mam stale kontrolowane znamiona.

Offline PawełRogala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1953 dnia: Marzec 02, 2017, 08:46:59 »
Jak długo ważne są badania psychologiczne i ogólne?

Wszystkie badania z obiegówki ważne są 21 dni

No Dobra to tak ja jestem już po komisji jestem zdolny do służby w sumie czekałem tylko na telefon z jednostki kiedy na szkółkę ruszam w końcu okazało się że mnie nie wezmą i będą robić drugi nabór.  Jak długo jest ważna komisja lekarska?

Offline jacdud

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1954 dnia: Marzec 02, 2017, 09:55:16 »
Panowie śledzę temat i śledzę, i mam do Was pytanie. Mam bardzo slabą alergię na sline kota i psa. Nie ma żadnej reakcji alergicznej do momentu w którym nie mam kontaktu z tymi zwierzętami. Mój alergolog mówi ze nie ma żadnego problemu bym mógł służyć w straży. Wiem oczywiście ze z komisji lekarskiej jest to od razu N Ale nie wiem jak patrzą na to lekarze, czy mogą to zignorować, czy nic im nie mówić, czy wziąć jakieś zaświadczenie od mojego lekarza ze nie jest to problem. Panowie jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1955 dnia: Marzec 02, 2017, 11:39:39 »
Ja bym nic nie mówił. Po co sobie komplikować.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1956 dnia: Marzec 02, 2017, 11:40:02 »
czego nie widac- tego nie ma. Nie wspominaj o tym i  tyle :straz:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline jacdud

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1957 dnia: Marzec 02, 2017, 11:55:30 »
Dzięki Panowie  :straz:
Mam nadzieję tylko ze nic nie wyjdzie na OB

Offline KowalQ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1958 dnia: Marzec 03, 2017, 22:07:05 »
Panowie śledzę temat i śledzę, i mam do Was pytanie. Mam bardzo slabą alergię na sline kota i psa. Nie ma żadnej reakcji alergicznej do momentu w którym nie mam kontaktu z tymi zwierzętami. Mój alergolog mówi ze nie ma żadnego problemu bym mógł służyć w straży. Wiem oczywiście ze z komisji lekarskiej jest to od razu N Ale nie wiem jak patrzą na to lekarze, czy mogą to zignorować, czy nic im nie mówić, czy wziąć jakieś zaświadczenie od mojego lekarza ze nie jest to problem. Panowie jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Oczywiście ze nic nie mówić ,poza tym nikt Cie nie będzie  o to pytał.

Offline pawel2112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1959 dnia: Marzec 06, 2017, 10:43:34 »
Ma ktoś z was zdjęcie albo opis od specjalisty (hepatologa) o tym że się ma stale podwyzszona bilirubina (hiperbiluribina) i ze nie ma to żadnego wpływu na służbę w straży pożarnej?  Chodzi mi o treść jak ona ma poprawnie wyglądać żeby się nikt nie doczepil podczas rekrutacji. Z góry dzięki

Offline daniel951

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1960 dnia: Marzec 07, 2017, 01:24:32 »
Witam wszystkich, mam pytanie odnosnie rtg kregoslupa I dyskopatii. Na badaniach da sluzby w PSP  na komisji mswia zdiagnozowali mi dyskopatie l5-s1. W tym roku chce przygotowas sie do sa psp, ostati raz sprobowac. Pytanie jest  takie czy jest sens, czy moze sie udac? Na badaniach do sa psp robia takie same badania jak przy naborze z ulicy? Robia RTG kregoslupa? Pozdrawiam

Offline Doltard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1961 dnia: Marzec 07, 2017, 11:25:27 »
Tak, są dokładnie takie same badania

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1962 dnia: Marzec 09, 2017, 22:47:58 »
Sluchajcie macie możne wyjaśnione pojęcia z przychodni zdrowia psychicznego  ( słownik ze słowkami ) jest ich 42 słowka . Np- jabłko ,osioł,słonina, uraz, skryba itp ? potrzebuje ile wystarczy napisac badz jak to wyjasnic . Fajnie jakby ktos miał wyjasnione je wszystkie tak jak powino byc , proszę o odpowiedz na priv lub forum . Dzięki dzięki !!

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1963 dnia: Marzec 10, 2017, 08:51:40 »
Sluchajcie macie możne wyjaśnione pojęcia z przychodni zdrowia psychicznego  ( słownik ze słowkami ) jest ich 42 słowka . Np- jabłko ,osioł,słonina, uraz, skryba itp ? potrzebuje ile wystarczy napisac badz jak to wyjasnic . Fajnie jakby ktos miał wyjasnione je wszystkie tak jak powino byc , proszę o odpowiedz na priv lub forum . Dzięki dzięki !!

A co ty nie dasz rady swoimi słowami opisać znaczenia tych wyrazów???
Ja opisywałem to wiele lat temu i nikt się niczego nie czepiał, ważne aby było logiczne wyjaśnienie a nie jak u 4 latka.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1964 dnia: Marzec 12, 2017, 21:02:11 »
Panowie może mi ktoś powiedzieć jak to jest z mierzeniem ciśnienia na badaniach lekarskich w SA PSP? Chodzi o to czy na przykład za wysokie ciśnienie jest podstawą do zdyskwalifikowania kandydata? I jak to jest mierzone czy w jednym dniu tak po prostu czy przykuwają do tego większą wagę?

Offline pawel2112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1965 dnia: Marzec 13, 2017, 12:25:27 »
Czy zaświadczenie o zespole Gilberta może być wstawione teraz czy musi być kilka dni przed komisja lekarska w sierpniu?

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1966 dnia: Marzec 18, 2017, 21:48:12 »
Panowie czytam o ręce opadają. Szczegółowe warunki jakim powinniście sprostać są opisane w rozporządzeniu dot. Komisji lekarskich. Komisje przechodziłem w 2012 roku. Teoretycznie byłem zdrowy jak koń, okazało się że w moczuwyszły mi bakterie, dokładnie 2szt. Lekarz powiedział że to może byc spowodowane brudnym członkiem albo kubkiem do którego odawałem moczu. Oczywiście na komisji N i wyniki do poprawy. Ktoś tam ma dyskopatie, ktoś hiperbilirubinemie niech sobie te osoby odpowiedzą na podstawie moich doświadczeń  czy są zdolne do służby. Zresztą sprawa nie tyczy się służby w piekarni tylko w PSP. Jeśli ktoś ma jakieś przewlekłe choroby to szkoda zeby marnował swój czas, pieniądze zeby później lekarz powiedział że się nie nadaje. Jeśli chodzi o  przegrode i wady wzroku które można poprawić operacyjne, komisja wyznaczy maksymalny czas  na poprawienie usterki, także teraz nie trzeba sobie tym głowy zawracać, dopiero jak się człowiek dostanie. Kolega z alergią, niby żadnych testów nie robią, lekarz zapyta o alergię, nawet jeśli kłamiesz to zastanawiam się jak sciagniesz kota z drzewa... Jeśli chodzi o ciśnieniejest ono badane kilka razy na różne sposoby, jest test wysiłkowy. Jeśli ktoś ma chore serce to lekarz będzie wiedział. Jeśli tylko raz skoczy ciśnienie lekarz będzie to widział. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1967 dnia: Marzec 18, 2017, 21:49:52 »
Cześć, mam pytanie jak to jest z tymi bliznami? Mam na brzuchu poziomą bliznę o długości ok 5 cm. Mama powiedziała mi że mam ją po operacji przebytej w pierwszych miesiącach życia (miałem zatkane jelito, niby była to jakaś wada która czasem występuje u pierworodnych synów, ale nie wiem nic więcej na ten temat). Zamierzam startować do SA PSP ale boję się żeby mnie nie zdyskwalifikowali przez taką błahostkę.
powinieneś powiedzieć prawdę bo znam wiele przypadków które nawet z bliznami na twarzy przechodzili badania
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1968 dnia: Marzec 18, 2017, 22:51:06 »
Ja miałem bliznę tzw głęboką około 30 cm 2 (po-oparzeniowa ) na łopatce i komisja lekarska nie miała do tego żadnych uwag ale to było dawno dawno temu, jednak jakiś czas temu (3-4 lata) odrzucili nam gościa na komisji z uwagi na bardzo silne zmiany trądzikowe na ciele, (liczne zabliźnienia  ) więc wszystko zależy od charakteru i skali blizn.

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1969 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:13:49 »
Witam serdecznie
Mam pytanie mialem krzywa przegrode nosowa wiec poddalem sie prostowaniu poniewaz wiedzialem ze dyskwalifikowalo mnie to na komisji lekarskiej. No i niestety po zabiegu mialem mala komplikacje w postaci perfonacji czyli dziurki pomiedzy przegroda jest to ok kilka milimetrow.
Przegrode na ten moment mam prosta droznoac nosa tez jest dobra w niczym mi to nie przeszkadza i teraz mam pytanie czy mnie to dyskwalifikuje.
Pozdrawiam

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1970 dnia: Kwiecień 07, 2017, 16:40:35 »
witam ,a co powiecie np o syfach na plecach ,czy slyszeliscie o przypadkach w których ktos nie przeszedł badan przez to ?

Offline arekkk95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1971 dnia: Kwiecień 07, 2017, 20:15:37 »
Jest ktoś w stanie wymienić przykładowe wady kręgosłupa, które dyskwalifikują kandydata? Chodzi mi o te, które "nie upośledzają sprawności ustroju".

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1972 dnia: Kwiecień 07, 2017, 20:59:24 »
witam ,a co powiecie np o syfach na plecach ,czy slyszeliscie o przypadkach w których ktos nie przeszedł badan przez to ?

Syfy na plecach xd. Ja tam mam całe plecy w syfach dobrze ze na ryju ich nie mam :D

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1973 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:38:28 »
Jest ktoś w stanie wymienić przykładowe wady kręgosłupa, które dyskwalifikują kandydata? Chodzi mi o te, które "nie upośledzają sprawności ustroju".

Niewielkie Esowte skrzywienie th nie dyskwalufikuje, jedynie jest ono wypisane w oświadczeniu

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1974 dnia: Kwiecień 12, 2017, 17:56:30 »
Witam.
Mam pytanie dotyczące zabiegu przegrody nosowej, mianowicie w tym roku startuje do SA i zostało 2,5  miesiąca przygotowań ( dodam że kondycję muszę poprawić bo w zimę nie biegałem i beep test mam na 8~) i czy lepiej ten okres poświęcić wyłącznie na przygotowania, czy iść na zabieg pod koniec kwietnia, co wiąże się z przerwą od treningów, osłabieniem organizmu lekami.
Czy lepiej zabieg zrobić po egzaminach w lipcu po ewentualnym odwołaniu się.
Proszę o konstruktywne odpowiedzi, z góry dzięki i pozdro :)
Bo walczyć trzeba do końca!