Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 974322 razy)

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1900 dnia: Luty 01, 2017, 09:16:30 »
Witam, ja z takim pytanie.
Czy przeszedł z was komisję lekarską z lekką krzywą przegrodą, albo taką co operacyjnie nie dało rady naprostować bardziej?
Z góry dzięki za odpowiedzi

Offline mario54. 54

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1901 dnia: Luty 01, 2017, 12:12:25 »
A w jaki sposob sprawdzaja przegrode ? Przeswietlenie?  -_-

Offline Mateusz123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1902 dnia: Luty 01, 2017, 13:19:29 »
Laryngolog Ci  sprawdza urządzeniem, kwestia paru sekund

Offline australianopen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1903 dnia: Luty 01, 2017, 16:59:37 »
Hej, ważne pytanie, co ze stomatologiem na badaniach. Jest określona ilość ubytków? Czy jeśli nie mam zęba, to mam nawet nie próbować :(

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1904 dnia: Luty 01, 2017, 18:21:57 »
Radzę się zapoznać z rozporządzeniem. A jeżeli nie wiesz jak je znaleźć to odpuść sobie dostanie się do PSP. Z tego forum zrobił się chyba ośrodek dla niedorozwiniętych.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1905 dnia: Luty 01, 2017, 20:28:58 »
Hej, ważne pytanie, co ze stomatologiem na badaniach. Jest określona ilość ubytków? Czy jeśli nie mam zęba, to mam nawet nie próbować :(

Miłej lektury :)
http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2014/1898/1
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1906 dnia: Luty 02, 2017, 15:58:01 »
Witam
Zastanawiam się czy na komisji mówić, że w przeszłości miałem zabieg na przepukline pachwinową, co prawda mała, nierzucająca się w oczy blizna jest, ale z rozporządzenia nie wiem jak mam rozumiec zapis " przepukliny w obrebie jamy brzusznej " N N N N " i teraz nie wiem czy po zabiegu to zaliczą jako przepuklina czy, że jej poprostu nie ma. Może przerabiał ktoś konkretny przypadek.

Pozdrawiam

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1907 dnia: Luty 03, 2017, 11:55:13 »
Witam
Zastanawiam się czy na komisji mówić, że w przeszłości miałem zabieg na przepukline pachwinową, co prawda mała, nierzucająca się w oczy blizna jest, ale z rozporządzenia nie wiem jak mam rozumiec zapis " przepukliny w obrebie jamy brzusznej " N N N N " i teraz nie wiem czy po zabiegu to zaliczą jako przepuklina czy, że jej poprostu nie ma. Może przerabiał ktoś konkretny przypadek.

Pozdrawiam

Jak czegoś nie widać, to lepiej o tym nie mówić, można tylko sobie zaszkodzić i dostać N :D

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1908 dnia: Luty 03, 2017, 12:58:31 »
Nawiązując do poprzednich pytań:
Czy komisja lekarska/psycholog/psychiatra ma wgląd do historii chorób i naszych hospitalizacji z przeszłości? Wiem, że pojawia się pytanie czy kiedykolwiek zdarzyło ci się stracić przytomność? W moim przypadku raz się zdarzyło, byłem poszkodowany jadąc rowerem na szczęscie były to bardzo małe prędkości i miałem kask. Nic mi się nie stało, tylko obudziłem się po ok. 2 godzinach w szpitalu.
Jak odpowiadać na powyższe pytanie, mówić prawdę czy ją 'pominąć'?   :huh:

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1909 dnia: Luty 03, 2017, 14:39:57 »
Nawiązując do poprzednich pytań:
Czy komisja lekarska/psycholog/psychiatra ma wgląd do historii chorób i naszych hospitalizacji z przeszłości? Wiem, że pojawia się pytanie czy kiedykolwiek zdarzyło ci się stracić przytomność? W moim przypadku raz się zdarzyło, byłem poszkodowany jadąc rowerem na szczęscie były to bardzo małe prędkości i miałem kask. Nic mi się nie stało, tylko obudziłem się po ok. 2 godzinach w szpitalu.
Jak odpowiadać na powyższe pytanie, mówić prawdę czy ją 'pominąć'?   :huh:

Patrząc z logiczneg punktu widzenia większość przychodnii prowadzi kartoteki papierowe a wątpię, że jest jakaś ogólnopolska baza pacjentów, w której każdy lekarz może sobie sprawdzić poszczególną osobę. Co za tym idzie jeśli nie masz kartoteki w konkretnym szpitalu MSW, w którym będziesz miał robione badania żaden z lekarzy i komisja nie powinni mieć wglądu do Twoich chorób z 2/5/10 lat wstecz.

Przy okazji zapytam, czy kartoteka ze szkoły, którą trzeba dostarczyć podczas rekrutacji do szkół to dokładniej mówiąc karta zdrowia ucznia, w której są takie pierdoły jak wzrost, waga, ciśnienie, badania postawy, wzroku, słuchu z poszczególnych lat naszej nauki czy chodzi o coś innego?

Offline Orzel22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1910 dnia: Luty 03, 2017, 17:24:44 »
Hej, ważne pytanie, co ze stomatologiem na badaniach. Jest określona ilość ubytków? Czy jeśli nie mam zęba, to mam nawet nie próbować :(

Jestem a trakcie badań i na obiegówce nie ma stonatologa

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1911 dnia: Luty 04, 2017, 10:35:49 »
Nie wiem jak na rtg odcinka lędźwiowego czy nie wyjdzie zbliznowacenie, bo to mniej wiecej na tej wysokosci. Wtedy bedzie problem z tlumaczeniem. Nie wiem jak zinterpretować ten zapis w rozporzadzeniu, co prawda zapisu o przebytych przepuklinach nie ma, ale czy zapis "przepukliny w obrebie jamy brzusznej" nie dotyczy też przebytych? Wątpie żeby ktoś przyszedł na komisje lekarska z wyłażącą przepuklina :)


Offline ex400

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1912 dnia: Luty 04, 2017, 13:05:20 »
Ktoś wie jak traktują niewielka kifoze piersiowa przy badaniach do SGSP?

Offline maciusrogi

  • SGSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1913 dnia: Luty 06, 2017, 00:07:41 »
co do tej kifozy to jak trafisz na lajtowego ortopede w szpitalu mswia w warszawie to przejdziesz na spokojnie. jeśli nie masz jakiejs ostrej wady postawy to dasz rade. ja sam miałem problem z ortopedą ale na tyle niewielka była moja wada ze komisja bez problemu mnie przepuściła. Pozdrawiam

Offline Orzel22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1914 dnia: Luty 06, 2017, 11:06:41 »
Witam,
Przechodził ktoś ostatnio komisje w Bydgoszczy? Jak wygląda spotkanie z nimi? Badają coś jeszcze czy tylko wyniki sprawdzają??

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1915 dnia: Luty 06, 2017, 21:09:45 »
Panowie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy na badaniach krwi jest tylko cholesterol całkowity czy jak to jest?

Offline prorok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1916 dnia: Luty 07, 2017, 22:18:35 »
odnośnie dentysty to można mieć ubytek jednego zeba, byle nie był to przedni ;)

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1917 dnia: Luty 08, 2017, 15:35:27 »
wiecie czy są jakieś przeciwwskazania co do koron protetycznych?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1918 dnia: Luty 08, 2017, 16:19:18 »
Ja mialem zeba martwego- dwójka, ale mam teraz korone wstawiona, czy jest to przeciwskazanie ?

Offline daniel951

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1919 dnia: Luty 09, 2017, 18:34:46 »
Czesc wszystkim, orientujecie sie moze czy do sa psp krakow na badaniach rabia zdjecie kregoslupa ledzwiowego? Bardzo wazne. Pozdrawiam

Offline Doltard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1920 dnia: Luty 09, 2017, 19:34:16 »
Do sa psp krakow mozesz miec skierowanie na komisje do katowic, rzeszowa albo krakowa. Ja miałem robione

Offline daniel951

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1921 dnia: Luty 09, 2017, 21:23:33 »
Właśnie interesuje mnie opinia kilku osób, słyszałem ze niektórzy nie maja robionego RTG kregosłupa.

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1922 dnia: Luty 11, 2017, 21:45:04 »
Witam , sluchajcie macie możne wyjaśnione pojęcia z przychodni zdrowia psychicznego  ( słownik ze słowkami ) jest ich 42 słowka . Np- jabłko ,osioł,słonina, uraz, skryba itp ? potrzebuje ile wystarczy napisac badz jak to wyjasnic . Fajnie jakby ktos miał wyjasnione je wszystkie tak jak powino byc , proszę o odpowiedz na priv lub forum . Dzięki :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1923 dnia: Luty 17, 2017, 15:16:56 »
Witam , sluchajcie macie możne wyjaśnione pojęcia z przychodni zdrowia psychicznego  ( słownik ze słowkami ) jest ich 42 słowka . Np- jabłko ,osioł,słonina, uraz, skryba itp ? potrzebuje ile wystarczy napisac badz jak to wyjasnic . Fajnie jakby ktos miał wyjasnione je wszystkie tak jak powino byc , proszę o odpowiedz na priv lub forum . Dzięki :)

Masz pełną skrzynkę nie mogę wysłać ci wiadomości !!!

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1924 dnia: Luty 17, 2017, 21:21:47 »
Też poproszę o te słówka :)
Jakbyś wysłał to z góry dziekuję  :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 11:43:07 wysłana przez Bakus »