Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 973853 razy)

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1850 dnia: Grudzień 29, 2016, 15:03:17 »
odnośnie papierów to komisja dosyła w czasie około 2 tygodni a kursy rozpoczynają się zgodnie z sporządzonym planem sprawdź gdzie Cie skierują i zobacz terminarz na stronie szkoły.

Poniżej masz wykaz wszystkich kursów z SP PSP, CS itp. nawet OSP w danym woj.

http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/plan_pracy_szkol_psp_i_osrodkow_szkolenia_w_kwpsp

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1851 dnia: Styczeń 04, 2017, 23:22:41 »
Mam pytanie odnośnie RTG kręgosłupa na komisji lekarskiej. Wykonałem prywatnie zdjęcie RTG całego kręgosłupa, tak dla mojej wiedzy, żeby mieć czas zareagować jeśli wykaże mi jakieś wady.

Opis lekarza wygląda tak:
"W odc. Th spłycenie kifozy. Dyskretne skrzywienie w prawo. Widoczne trzony i przestrzenie m-k o zachowanej wysokości. W odc. L-S dyskretne skrzywienie w lewo na pograniczu L/S. Prawdopodobnie niespojenie łuku S1. Poza tym bez zmian w strukturach kostnych"

W ustawie o zdolności do służby nie ma podanych KONKRETNYCH zwyrodnień ani wad kręgosłupa i ciężko powiedzieć jak oceni to lekarz MSW.

Moje pytanie do Was:
Czy ktoś z Was miał podobny wynik badania kręgosłupa podczas komisji w szpitalu MSW i czy dostał zdolność czy nie?

Pozdrawiam  :straz:

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1852 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:00:56 »
Witam. Czy ktoś z was przechodził komisję lekarską we Wrocławiu ? Jeśli tak to możecie opisać jakich specjalistów trzeba przejść i czy lekarze są na lajcie czy się czepiają pierdół ? Z góry dzięki za odp :)

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1853 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:51:06 »
Ja jestem świeżo po badaniach we Wrocławiu.
Całość trwała 4 dni, codziennie od 07:00. Lekarze całkiem sympatyczni i nie czepiają się za wiele. Czepiają się jedynie wtedy, gdy twierdzisz, że nie miałeś żadnych zabiegów ani operacji, a blizny na Twoim ciele mówią co innego :)
Na początku odbierasz kartę obiegową od komisji (chyba 4 piętro), jeżeli masz umówiony termin na psychotesty to je robisz od razu po odebraniu karty, potem rejestrujesz kartę obiegową na 3 piętrze i z kartą wyścigi po gabinetach :) Niektórzy twierdzą, że można wszystko załatwić w dwa dni- mnie niestety się to nie udało.
A tak z ciekawości to z jakiej komendy Cię wysyłają?

Pozdrawiam

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1854 dnia: Styczeń 06, 2017, 18:31:12 »
Kolego jak wyglada wizyta u okulisty? Jakie badania przechodziles we Wroclawiu ?

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1855 dnia: Styczeń 07, 2017, 00:18:59 »
Nigdy nie miałem problemów z oczami więc te kilka badań, które Pani doktor wykonywała, przeszedłem bez problemu. Z badań to pamiętam: czytanie tabliczek, książeczkę z rozmazanymi liczbami, i badanie dna oka. Koledzy, którzy w przeszłości mieli jakieś dysfunkcję, raczej też bez problemu to zaliczali.

Z lekarzy trzeba zaliczyć:
-ortopeda, chirurg, okulista, dermatolog, psychiatra (to on orzeka zdolność na podstawie opinii psychologów i tych testów), laryngolog, neurolog, internista (dopiero jak mamy już komplet pieczątek od specjalistów)

Badania:
- podstawowe wyniki z krwi i moczu- dodatkowo WZW i HIV, spirometria, RTG klatki piersiowej, EKG.


Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1856 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:53:52 »
A RTG kręgosłupa nie miałeś??

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1857 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:16:58 »
A zdawał ktoś psychotesty w W-wie na woloskiej?Jak to wyglada?ciężkie do przejscia?.

Offline KtośCoś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1858 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:37:31 »
A jak jest z przepuklina w lędźwiowej części kręgosłupa? RTG klatki raczej tego nie obejmie. Jak bym się nie przyznawał to raczej się nie dopatrzą. Będzie Z czy N?

Offline maksymb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1859 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:24:55 »
RTG kręgosłupa nie miałem robionego. Co do przepukliny to jeżeli ortopeda tego nie dostrzeże to powinno być ok, gorzej jak powiesz, że nic poważnego się nie działo, a on to odnajdzie. W takiej sytuacji na sto procent napisze, że jesteś niezdolny.

Offline Ada$ko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1860 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:48:44 »
Panowie jak wygląda sytuacja z bliznami
Miałem złamana kostkę z przemieszczeniem, niestety nie obyło się bez dwoch operacji i jak to wygląda w takiej sytuacji ?
Pozdrawiam

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1861 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:43:11 »
nie popadajcie w paranoje...przeczytaj sobie ten temat kilkanaście stron do tyłu.

Ja mam niewielką bliznę przy nadgarstku - pamiątka z dzieciństwa po szybie. Bez żadnego problemu.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1862 dnia: Styczeń 08, 2017, 13:58:46 »
A zdawał ktoś psychotesty w W-wie na woloskiej?Jak to wyglada?ciężkie do przejscia?.


Ja przechodziłem :)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1863 dnia: Styczeń 08, 2017, 15:02:28 »
no i jak to wyglada tak po krotce kolego szeregowy123?jest sie czego obawiac?dlugo trwaja?psycholog bardzo wnika?

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1864 dnia: Styczeń 09, 2017, 17:47:13 »
Myślę, że rozmowa u każdego wygląda troszkę inaczej, nakpierw 2,5h siedziesz i rozwiązujesz testy (głównie odpowiadasz na pytania) a potem roznowa z psychologiem która trwa 15-20 min. I podstawowe pytania skąd jesteś kilka słów o sobie potem pani psycholog patrzy w testy i zdaje pytania, dlaczego do straży, co na to rodzice, jak sobie radzisz ze stresem, jak reagujesz i odreagowujesz na drastyczne widoki itp.  -_-

Offline KowalQ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1865 dnia: Styczeń 12, 2017, 22:36:04 »
W lipcu poprzedniego roku robilem multiselekta do policji , czy jakbym przeszedl nabor do strazy to "oni"beda mieli wglad do tego ze robilem juz multiselekta?czy te dane nie sa powiazane ze soba?

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1866 dnia: Styczeń 13, 2017, 14:10:07 »
Z tego co wie, to będą mieli w papierach że np. już drugi raz jesteś u psychologa na badaniach  -_-

Offline polak maly

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1867 dnia: Styczeń 13, 2017, 23:01:41 »
Mam pytanie ? Jak długo czekaliście na orzeczenie komisji lekarskiej
 w Warszawie

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1868 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:09:18 »
Panowie jak komisja patrzy na ciśnienie??? U internisty wyszło mi podwyższone, a zawsze mam podręcznikowe, to pewnie przez stres, miał ktoś problemy przez ciśnienie???

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1869 dnia: Styczeń 14, 2017, 15:20:37 »
Jak podwyszone to zalezy co stwierdzil w opisie mogl dac N a duzo podwyzszone? Bo Jak jest Nie do konca pewny to zleci holter..

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1870 dnia: Styczeń 14, 2017, 15:31:21 »
Powiem tak pierwszy wynik wykraczający poza normę zawsze miałem książkowe a teraz stres i wyszło jak wszyło  :gwiazdki:

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1871 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:59:17 »
Czy podczas badań lub komisji lekarskiej sprawdzana jest kategoria zdrowia w książeczce wojskowej? Jeśli tak to czy będą probemy jeśli mam kat. D (brak żadnej choroby, trochę olałem temat na komisji jak kazali stawić się na dodatkowe badania i z góry wystawili mi D)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1872 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:12:46 »
Jest sprawdzana.Jeśli masz w książeczce jako ostatni wpis kat"D" to chyba oznacza ze nie zdolny do służby wojskowej,czyli do psp też.

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1873 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:15:38 »
Jest sprawdzana.Jeśli masz w książeczce jako ostatni wpis kat"D" to chyba oznacza ze nie zdolny do służby wojskowej,czyli do psp też.

Niby gdzie Ci to sprawdzają?
Ksero książeczki było potrzebne przy składaniu papierów do naboru - na komisji lekarskiej nikt nic nie chce.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1874 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:20:32 »
Byłeś na takiej komisji?ja byłem i mi lekarz sprawdzał.jak wysyłają na badania z komendy to jest info żeby zabrać ze sobą dowód i książeczkę wojskową.A co na słowo Ci uwierza?tak było w moim przypadku.może wszędzie jest inaczej.