Autor Wątek: przejście do innej jednostki  (Przeczytany 1233 razy)

Offline DAWID1401

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
przejście do innej jednostki
« dnia: Listopad 25, 2006, 22:34:07 »
witam mam pytanie moja jednostka ma dwa oddziały główny i oddział2 mój komendant chce przenieść mnie na tą 2 ze wzgl kadrowych nie za bardzo mam na to ochotę czy muszę się zgodzić czy mam za sobą jakiś paragraf żeby odmówić czekam na konkretne odp pozdrawiam wszystkich chcących mi pomóc i całą resztę

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: przejście do innej jednostki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2006, 09:04:47 »
Podałeś zbyt mało informacji, aby odpowiedzieć jednoznacznie, np. czy ta druga jednostka jest w tej samej miejscowości. Sprawę przeniesień regulują przytoczone niżej art. ustawy o PSP.
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą.
2. Strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.
3. Strażak może być przeniesiony z urzędu do jednostki organizacyjnej w innej miejscowości, w razie:
  1)  posiadania lokalu mieszkalnego w miejscowości będącej siedzibą jednostki organizacyjnej, w której ma pełnić służbę, albo w miejscowości pobliskiej;
  2)  braku możliwości przeniesienia na niższe stanowisko służbowe w przypadkach określonych w art. 38 ust. 1 i 2;
  3)  pełnienia służby w tej samej jednostce organizacyjnej przez małżonków albo osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia, jeżeli między tymi osobami istnieje stosunek podległości służbowej.

Jeżeli nadal masz wątpliwości daj pełną informację na moją pocztę e-mail.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe