Autor Wątek: Cywilny oficer ma pytanko  (Przeczytany 6624 razy)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Cywilny oficer ma pytanko
« dnia: Listopad 20, 2006, 15:11:36 »
Wiatm sredecznie. Mam pytanko do kolegów. Jestem absolwentem SA PSP w Poznaniu i w roku 2002 otrzymałem stopień mł.kpt, a wroku 2005 po ukończeniu studiów mgr stopień kapitana. Pracuje jako specjalista w wydziale operacyjnym od 6 lat. Moje pytanie dotyczy przyszłośći. Jako że jest reorganizacja i moje stanowisko jest likwidowane patrzac w tabele w sprawie stanowisk słuzbowych nie mogę zostać nawet dowódca zastępu, nie mówiąc już o d-cy sekcji czy zmany ponieważ nie mam odpowiedniego przeszkolenie zawodowego jako oficer. I oto moje pytanie: czy ukończenie SA PSP w trybie dziennym i posiadanie stopnia aspiranta nie upoważnia mnie do zajmowania stanowisk dowódczych? Skończyłem studia dostałem stopień oficerski a umiejętności nabyte w SA posiadam dalej, czy zostały one mi skreslone. Bo jak nie to posiadając taki staż służby ( 9 lat) mogę zająć stanowisko dowódcy zmany a tak co najwyżej Dyżurny operacyjny MSK. Kursów oficerskich nie ma i co dalej? Strażak po szkole SA zostaje D-cą zastępu  po 3 latach a ja już nigdy nim nie będę mogł zostać. Widze że kończenie studiów i otrzymanie stopnia oficerskiego po studiach cywilnych wcale się nie opłaca a tak namawiają na kształcenie i co z tego jak nic po tym nie mam. Czekam na wasze uwagi i rady. Może coś ne tak czytam w przepisach to proszę o informacje. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2006, 15:13:37 wysłana przez karolek998 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2006, 15:43:34 »
Nikt Ci nie odebrał uzyskanych w związku z ukończeniem SA kwalifikacji aspiranta.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2006, 15:52:02 »
Cytuj
i w roku 2002 otrzymałem stopień mł.kpt, a wroku 2005 po ukończeniu studiów mgr stopień kapitana.
Cytuj
i co z tego jak nic po tym nie mam
Jak to nic z tego nie masz a stopień to nic wielu z nas po aspirantkach i studiach cywilnych by chciało to nic mieć :(

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2006, 18:06:02 »
Cała ta reorganizacja była by ok. ale przynajmniej 5 lat temu!!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:53:37 wysłana przez fieman1 »

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2006, 18:37:19 »
Miałem nic nie pisać ale nie wytrzymałem.
(w tym miejscu modyfikuję na prośbę admina)
Szanowny Panie Fieman - według Pana strażak (aspirant) po SA PSP (SChP), który dodatkowo ukończył studia cywilne nie jest prawdziwym strażakiem?!
Proszę Szanownego Pana Fiemana - proszę zastanowić się nad sensem Pańskich wypowiedzi i w razie potrzeby udać się do lekarza-specjalisty od kończyn dolnych (to chyba ortopeda) bo na lekarza internistę (to ten od wnętrzności czyli tułowia) a co dopiero na lekarza-specjalistę od chorób głowy to może już nie czas.
Żal mi Jaśniepana, a jeszcze bardziej żal mi tych, którzy muszą z Panem pracować.
Pewno, oceniając Pańską miarką, niewielu wsród nich prawdziwych strażaków.
Zapewne kilku z nich skończyło SA PSP w systemie zaocznym, więc też, w Pańskim mniemaniu, są niewiele warci jako strażacy.
Ciekawe poglądy Waćpan reprezentujesz.
A jak Wielmożny Pan widzi sytuację tych prawdziwych strażaków-oficerów, którzy przyszli do PSP mając ukończone cywilne studia i zaliczyli słynny skądinąd kurs oficerski. Zapewne teorii i praktyki mają o 200% więcej niż te matołki, sorry biedne źrebiątka po SA PSP (SChP) i studiach cywilnych. Prawda?
Chętnie wysłucham dalszego ciągu Pańskich niezwykle zajmujących i pouczających mądrości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 21:23:56 wysłana przez kloss »

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2006, 21:15:15 »
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:55:42 wysłana przez fieman1 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2006, 21:26:54 »
Cywilni oficerowie to naciąganie bużetu PSP jak i wszystkich którzy na ten budżet kładą.
Czy sugerujesz że SGSP jest utrzymywana ze składek studentów, a nie z budżetu > utrzymywanie SGSP jest większym obciążeniem budżetu niż wykorzystanie osób z wyższym i doszkolenie w specjalności pożarniczej.
To są ludzie którym zależy tylko na stopniu a nie na wiedzy.Bo gdyby wybrali wiedzę poszli by na studia pożarnicze.Ale cóż Polak to już taki typ człowieka- "po najmniejszej lini oporu";"po trupach do celu".
A na jakiej wiedzy - poza książkową - zależy absolwentom SGSP którzy po szkole pchają się za biurka zamiast w podział, a działania ratownicze znają tylko z tylnego siedzenia wózka.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2006, 21:36:07 »
Pozdro dal wszystkich of.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:56:51 wysłana przez fieman1 »

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2006, 21:39:00 »
I w tym miejscu znowu modyfikuję na prośbę (apel) admina.
Szanowny Panie Fieman.
A dla mnie jest to niezdrowe (przedtem było - chore), że ci prawdziwi strażacy-oficerowie, którzy przyszli do PSP jako cywile z wyższym wykształceniem i ukończyli roczny kurs oficerski są uznawani za pełnoprawnych oficerów, a marni aspranci po dwóch latach nauki i ukończeniu później studiów cywilnych - NIE (nie podważam tu istnienia SGSP).
Znam oficerów po rocznym kursie, którzy nie za bardzo rozróżniali W75 od W52, a i po wyglądzie nie bardzo wiedzieli, czy mają do czynienia z PO5 czy też może z jakims innym "ustrojstwem"!!!!
Ale oni oczywiście mają wszystko OK z tym swoim kursem. Jasne, chodzi o napchanie do SGSP jeszcze większej masy luda aby uczelnia zyskała większą sławę i chwałę. A wszyscy inni do naczyń kuchennych (wcześniej było - "do garów").
A propos:
- linia w formie odmiennej ma na końcu 2 x i,
- nie mówi się "po najmniejszej linii oporu (z tego co sie orientuję po technikum, SChP i studiach cywilnych linia raczej nie ma wielkości czy też długości - jest niezmierzalna, co innego odcinek) lecz po linii najmniejszego oporu!
Serdecznie przepraszam, że w ogóle ośmieliłem się zwrócić uwagę Jaśnie Panu!
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 21:26:28 wysłana przez kloss »

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2006, 21:44:19 »
nic nie napisze
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:57:35 wysłana przez fieman1 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2006, 22:11:29 »
** zgodnie z zapowiedzią robię 'ciach' przykro mi...**

dago
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2006, 22:58:23 wysłana przez dago »

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2006, 22:37:07 »
Modyfikuję na prośbę (apel) admina.
Ale Pan pojechał Panu Fiemanowi (Fiemanu???) - wcześniej było - Ale mu pojechałeś :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 21:27:42 wysłana przez kloss »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2006, 07:39:59 »
A ja cywilnym oficerom dał byma max d-ce zastępu
Bo w naszym kraju jest coś takiego jak SGSP (uczelnia w kierunku pożarniczym)
Cywilni oficerowie to naciąganie bużetu PSP jak i wszystkich którzy na ten budżet kładą.
Przez cywilnych oficerów jest teraz ten burd.l z reorganizacją bo sie ich narobiło jak mrówek.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych strażaków.
Cała ta reorganizacja była by ok. ale przynajmniej 5 lat temu!!!!


Naciaganie budżetu? 5 lat studiów to koszt około 20 tys złotych z własnej kieszeni. Jeśli masz kłopoty z matematyka to zwrot nastapi po ilu latach? po 10 latach i to nie zawsze bo jak nie zaczniesz pracy w KM lub KP to o zwrocie zainwestowanych własnych pieniędzy a nie z budżetu chyba że z własnego bo nie państwowego. A co do różnicy pomiedzy absolwentami SGSP a pozostałymi oficerami mam jedną uwagę szanuje wszystkich któży są ludźmi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 08:09:18 wysłana przez karolek998 »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2006, 10:31:25 »
Po co jakiekolwiek szkoły dzienne?Czy nie prościej by było, gdyby żeby móc sie uczyć ,najpierw trzeba by zacząć pracować w PSP.Po dwóch latach komendant wie na co cię stać i albo wysyła cie na studia ,aspirantkę albo uznaje,że jeszcze musisz dojrzeć.Kadra ze szkół robiła by to samo co do tej pory bo zjazdy można ustawiać na setki sposobów.Chcesz się uczyć proszę bardzo - może po paru latach dostaniesz wyuczony stopień kiedy zwolni się odpowiednie stanowisko.
A tak w tej chwili w szkołach jest 30 % słuchaczy ( w porównaniu z poprzednimi latami ) a po skończeniu nauki i tak nie ma gdzie ich upychać.
Pozdrawiam.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2006, 11:33:14 »
Właśnie niedawno skończyłem jedynie słuszna szkołę  i bardzo żałuje że wogóle miałem styczność  z tą uczelnią. Poziom nauki jest żaden, niczego mnie tam nie nauczyli(oprócz paru-czyli 2-óch -wykładowców pozostali niczego nie wymagali i dawali stopnie za ściąganie ) Wykładowcy w większości są zainteresowani swoimi interesami, a nie nauczeniem czegoś przyszłych oficerów.Na zajęcia czesto przychodzili pijani studenci ( niestety w mundurach co nie przyczynia sie do szanowania dobrego imienia naszego zawodu i nie ma nic wspólnego z honorem oficerów)Po zajęciach niestety picie było na porządku dziennym(tak więc i tego też się troche nauczyłem na tej uczelni-żeby nie być innym niż wszyscy).Wiele egzaminów zdawało się za przysłowiową flaszkę, bywało ,że zdawałem u pijanych wykładowców i zdawałem bez problemu i bez specjalnego przykładania się do tematu).Z perspektywy czasu stwierdzam że straciłem czas i pieniądze.A jeśli chodzi o pieniądze to jest to co ta szkoła potrafi teraz wycisnąć ze studentów(Szkoła Głównie Sciąga Pieniądze- to juz prawie przedsiębiorstwo niezależne od całej PSP, gdyz wspaniale prosperuje i produkuje buble w postaci słabo wykształconych oficerów, oraz inż i mgr cywilnych , którym się wmawia że do czegoś im sie to wykształcenie przyda-ja osobiście nie widze dla nich rynku pracy). Wiem że wielu bedzie tym poruszonych i pewnie powiedza że "kto kala swoje gniazdo itd", ale patrząc na niektóre butne wypowiedzi osób po tej szkole, którzy tak krytykuja innych co ukończyli gorsze cywilne studia(politechniki warszawską,krakowską wrocławską i in,UJ,AGH itp) to mi sumienie nie pozwala tym bardziej że mam porónanie bo ukończyłem równiez drugą uczelnie cywilna na której niestety musiałem sie sporo uczyć( i z tej uczelni jestem dumny). Tak więc nie oceniajcie ludzi kto jaką uczelnie skończył tylko po tym co kto reprezentuje soba, jaką ma wiedzę uzyteczną potrzebna w PSP, jak ja potrafi wykorzystać w praktyce, jaka ma kulture osobistą i charyzmę, oraz jaki ma szacunek (zwłaszcza wśród podwładnych ) w srodowisku związanym z pozarnictwem.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2006, 17:35:14 »
No własnie ! Szuka się oszczędności a przecież nie tylko te szkoły generują koszty.Po co wysyłać świeżego strażaka na podstawowy kurs na trzy miesiące, gdzie tego samego nauczyłby go jego dowódca i starsi stażem koledzy w jednostce w której ma pracować.Przecież kiedyś już tak było i przecież się sprawdzało.Po okresie przygotowawczym egzamin wojewódzki i po sprawie.Czterech stażystów w roku to ( lekko licząc ) 20 tys. zł. oszczędności.Co za to można kupić ? Sami wiecie.Pozdrowienia.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2006, 17:52:45 »
Idę na bok bo mnie głowa boli od tych mądrości
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:59:40 wysłana przez fieman1 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2006, 19:28:03 »
... idz się lecz na nogi bo na głowę już za poźno!!!!
Wychodzi na to, że jest to jedyne mądre zdanie w Twojej wypowiedzi. Lecz do rady tej musisz się sam zastosować. :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2006, 19:32:54 »
Rozpoczął się festiwal wzajemnego obrażania w tym wątku. Już zacząłem kasować co pikantniejsze posty z epitetami.

Rozwiązanie.
Niezależnie od racji i stanowiska, proszę wszystkich, którzy obrazili w tym wątku inne osoby o wyedytowanie swoich wypowiedzi i wykasowanie obraźliwej/jątrzącej* treści. Proszę o realizację do czwartku. Po tym czasie arbitralnie wykasuję wszystkie obraźliwe posty.

*
Dla osób mających problemy z zakwalifikowaniem tekstu, służę prostym testem. Kasujemy ten fragment, który, gdyby użyty wobec nas uznalibyśmy za obraźliwy.

dago
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2006, 19:34:53 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2006, 20:03:50 »
w pełmi popieram dago!
p.s
przerost ambicji nad możliwościami - młodzieży woda sodowa uderzyła do głowy.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2006, 20:19:20 »
Wogóle proponuje to zamknąć temat juz był kiedyś (niejednokrotnie) wałkowany...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline goodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2006, 21:41:54 »
nie woda sodowa a tzw ZZ namieszaly strazakom w glowach. a mianowicie pewna grupa ludzi w mojej ocenie pozalatwiala sobie stoleczki dzieki dzialalnosci w w/w organizacji. a reszta to juz niech psy szczekaja a karawana jedzie dalej. znam lepszy przypadek kiedys asp byl d-ca zmiany bedac na zmianie zrobil wyzsze studia i w tamtych czasach z automatu zostal oficerem awansowal zostal naczelnikiem, kochane ZZ zalatwily mu reorganizacje i co ???? nie moze zostac teraz d-ca zmiany. ot i qwafa mamy reorganizacje, ale jak to mowia w centralach ZZ jakies ofiary zawsze musza byc. tylko ja sie pytam dlaczego to prezie zz nie traca a ida w gore. ja osobiscie mam dosc sluchania kto jest lepszy ten po sgsp czy ten po sa czy wosp czy schp czy ten co ma ciazowke gdzie kto pracuje w podziale czy w biurze. chce spokojnie pracowac robic swoje nie martwic sie ze jak wpadne na pomysl a moze urlop 2 tyg to nie bedzie mnie mial kto zastapic!!!! a tak niestety teraz bedzie. bo jakos tlumaczenie ze wymiennosc stanowisk bedzie nie dociera do mnie i basta. pozdrwaim STRAZAKOW!!!!

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2006, 22:49:26 »
[
znam lepszy przypadek kiedys asp byl d-ca zmiany bedac na zmianie zrobil wyzsze studia i w tamtych czasach z automatu zostal oficerem awansowal zostal naczelnikiem, kochane ZZ zalatwily mu reorganizacje i co ???? nie moze zostac teraz d-ca zmiany. ot i qwafa mamy reorganizacje, 
poczytaj trochę, kwalifikacja aspiranckie nadal ma a więc może zostać d-ca zmiany, lecz pewnie jest zajęte, a awans w stopniu po uzupełnieniu kwalifikacji

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2006, 07:39:49 »
[
znam lepszy przypadek kiedys asp byl d-ca zmiany bedac na zmianie zrobil wyzsze studia i w tamtych czasach z automatu zostal oficerem awansowal zostal naczelnikiem, kochane ZZ zalatwily mu reorganizacje i co ???? nie moze zostac teraz d-ca zmiany. ot i qwafa mamy reorganizacje, 
poczytaj trochę, kwalifikacja aspiranckie nadal ma a więc może zostać d-ca zmiany, lecz pewnie jest zajęte, a awans w stopniu po uzupełnieniu kwalifikacji
W jaki sposób może zostać d-ca zmany? na podstawie jakiego przepisu? Obecnie mam stopień oficerski i zapewne nie ma kursu- tak przypuszczam. Jeśli znasz sposób aby oficer który był aspirantem i został oficerem bez kursu może zajmować takie stanowisko to chętnie wysłucham

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Cywilny oficer ma pytanko
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2006, 11:04:35 »
Czy aspirantowi, który otrzymał stopień oficerski ktoś odebrał uprawnienia wynikające z ukończenia SA (SChP)? Po ukończenia SA uzyskał uprawnienia aspiranta i w dalszym ciągu ma kwalifikacje do zajmowania stanowisko aspiranckich. Jeżeli twierdzisz inaczej to wskaż podstawę prawną. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe