Autor Wątek: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??  (Przeczytany 4422 razy)

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« dnia: Listopad 19, 2006, 19:22:51 »
mam do was pytanie
mam 23 lata, i bardzo chciałby starać sięo prace w psp
mam jednak jeden defekt, a mianowicie nieodbytą służbę wojskową (kat d lub e gdyż w szkole średniej chorowałem na nerki)
dziśjestem wysportowany, wytrzymały i w 100% sprawny fizycznie
czy ta kategoria wojskowa mnie skreśla?
na stronie psp jest napisane że: "lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej"
mogę się cieszyć czy niebardzo?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2006, 12:47:34 wysłana przez bulon »

Offline mikollaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2006, 20:13:44 »
Starając się o przyjęcie do psp musisz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej czyli wpis w książeczce wojskowej: "przeniesiony do rezerwy" bądź "nie podlega obowiązkowi służby wojskowej".
Jeśli chodzi o posiadane predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej to określa je orzeczenie Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA właściwej dla miejsca zamieszkania i to właśnie ta komisja określa czy jesteś zdolny lub niezdolny do pełnienia służby.
Jednak zanim staniesz przed komisją musisz przejść rekrutację w jednostce w której chcesz pracować i przedstawić zaświadczenie od lekarza rodzinnego że możesz podejść do testów sprawnościowych.

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2006, 20:28:14 »
no mam wpis że niepodlegam obowiązkowi służby wojskowej. Lekarz raczej wyda pozytywne oświadczenie,

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2006, 21:21:31 »
Musisz mieć kategorię zdrowia "A". Z inną nie przyjmują od PSP.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2006, 22:03:49 »
to czemu tego nie napisali?
a jak miałem problemu zdrowotne np 7 lat temu a tera jestem zdrowy?
skoro trzeba mieć "A" to poco dodatkowa komisja lekarska z psp? Przecież jak "A" to zdrowy i sprawny nie?
Czy mam jakiekolwiek szanse bez zmieniania kategorii? Przecież komisja i tak by mnie zbadała

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2006, 22:07:46 »
Kategoria A dopuszcza kandydata w ogóle na naboru. Lekarz MSW stwierdza, czy jesteś na  tyle sprawny żeby być strażakiem.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2006, 23:13:31 »
Aby zmienic swoja kategorie zdrowotna musialbys ponownie zostac przebadany przez komisje wojskowa, a czy jest jeszcze taka mozliwosc to zapytaj w WKU.
Zakladajac ze dostaniesz  po badaniach kat. A to znow czeka Cie sluzba wojskowa.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2006, 09:07:58 »
Maldrin - gdzie wyczytałeś takie rewelacje? Brak podstaw prawnych do odrzucenia aplikacji osoby z kat. zdrowia MON inną niż "A". W Warszawie to rozumieją i dlatego nie piszą takich głupot. Czytając ogłoszenia o naborze spotkałem już się z takimi kretyństwami (trudno to inaczej nazwać) jak limity wiekowe, dyskryminacja kobiet (jawna i wprost). Kwestia warunków jakie musi spełnić kandydat do służby w PSP jest uregulowana w Ustawie oraz w rozporządzeniu Ministra SWiA. To, że Komendanci uzurpują sobie prawo do stanowienia prawa świadczy o ich stosunku do tegoż. Nic się chłopaku nie przejmuj kat. D czy E - składaj aplikację i czekaj na rozwój sytuacji. Gdybyś miał problemy z tego powodu, to wal do mnie na priv.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2006, 11:59:59 »
Ustawa o PSP stanowi:
Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.
Art. 29. 1. Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

Nigdzie w ustawie nie znalazłem odniesienia się do wojskowej kategorii zdrowia oraz służby wojskowej - to nie znaczy że nic takiego nie ma, może źle szukałem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uspokójcie mnie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2006, 12:15:46 »
lang i piotr 998 dzięki za otuche  -_-
ja chorowałem na nerki w szkole średniej a teraz jestem zdrów jak ryba
niebałbym się zmienić kategorii na "A" a do wojska mnie nie wezmą chociażby z tego powodu że mam na utrzymaniu małą córeczkę.
A strażakiem chciałem zostać od zawsze i to było moje marzenie.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2006, 12:48:22 »
lepiej realizuj marzenia coreczki ...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2006, 13:42:53 »
mam 23 lata. Jestem już za stary na swoje? A czy zapewnianie sobie przyszłości to i nie zapewnianie jej córce?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2006, 15:38:01 »
Realizuj marzenia swoje, córeczki i .....
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2006, 15:40:06 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ciekawy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2006, 11:12:23 »
a słyszał ktoś z was kiedyś o takiej sytuacji?

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2007, 11:36:54 »
Ja teżmam kategorie D i z tego co dzwoniłem do SGSP nie jest to brane pod uwage. Pani Kapitan:) stwwierdziła ze komisja wojskowa to jest parodia...:) a o to czy nadaje sie do PSP bedzie decydowała komisja lekarska!TAkżę panowie z kat. D nie przejmujmy sie!!!!:) Pozdrawiam!!!

Offline mickel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: uspokójcie mnie- kat D zdatna do sluzby w psp??
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2007, 12:26:53 »
Kat A zdrowia jest bardzą ważną żeczą szczególnie w przypadkach kiedy podejmujesz sie jakiej kolwiek pracy brana jest pod uwage poniewaz stwierdza o twoim zdrowiu. i przy k. lek mswia lekarze bardzo często sugerują sie tą kat zdrowia a jesli cos nie jest tak to wyślą ciebia na specjalistyczne badania gdzie moze byc czesto na Twoją nie korzysc. I gdy by nie była brana pod uwage kat A to po co wam ks wojskowe na kom lek mswia bo itak Ciebie przebadają a więc jest ważne czy byłeś i czy jestes chorowity jak tak to na co..