Autor Wątek: Prawko  (Przeczytany 1810 razy)

Młodzik

  • Gość
Prawko
« dnia: Grudzień 06, 2003, 11:52:15 »
Witajcie takie cos wyczytalem:

O prawo jazdy będzie można się starać już od 16. roku życia, ale tylko za zgodą rodziców. Taki kierowca przez pierwszy rok będzie mógł prowadzić samochód tylko pod opieką dorosłego - pisze "ŻW.

http://fakty.interia.pl/news?inf=451651

Czy ma ktos z Was link do tej ustawy? czy napewno majac 16 lat moge robic prawko? czy bede musial jezdzic z osoba dorosla ktora ma prawko? jak ktos ma wiecej szczegolow to bede wdzieczny :D
 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Prawko
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2003, 16:08:52 »
Cytuj
Czy ma ktos z Was link do tej ustawy?
W tym artykule jest mowa, że nowe przepisy mają wejść w życie przed 1 maja przyszłego roku. Wynika z tego, że są one raczej w fazie projektu.
Te rewelacje o których piszesz dotyczą kategorii A1, B1 i T
kategoria A1 – możesz śmigać motocyklem o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW;
kategoria B1:
a ) trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla,
b ) a + przyczepa lekka;
kategoria T: ciągnik + dodatki
:)
Tobie chodzi pewnie o ten zapis:
Osoba ubiegająca się o prawo jazdy kategorii B może rozpocząć szkolenie w formie obejmującej jazdę z osobą towarzyszącą po ukończeniu 16 roku życia, nie później jednak niż przed ukończeniem 17 lat.
Nie za bardzo wiem o co w nim chodzi.
Jak chcesz poczytać cały projekt to klikaj TUTAJ
PS. Ponieważ już mam prawko to nie będę go czytał w całości. A swoją drogą wcale nie jestem za obniżaniem wieku w którym można usiąść za kółko.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2003, 16:21:07 wysłana przez Zubek73 »

Młodzik

  • Gość
Prawko
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2003, 12:21:56 »
Z tego co sie orentuje to na B1 mozna bylo juz teraz zdawac od 16 lat.. ale w tym arykule na interi chodzi o to ze normalnie na B mozna zdawac od 16 lat.. tylko ze w pierwszym roku mozna by bylo jezdzic tylko z osoba dorosła, i z jakims tam chyba ograniczeniem predkosci? nie wiem nie wiem jak to do konca jest, kazdy mowi co innego

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Prawko
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2003, 14:22:38 »
Najlepiej poczytaj ten przepis, do którego Ci podałem link - chociaż to projekt  - to pewnie wejdzie