Autor Wątek: kto pomoze w OTWP 2006/2007  (Przeczytany 6800 razy)

zeyborek

  • Gość
kto pomoze w OTWP 2006/2007
« dnia: Listopad 19, 2006, 15:30:31 »
witam. Chodzi mi o OTWP 2006/2007. Wszyscy ladnie, grzecznie piszą co trzeba umieć ale kto mi powie gdzie szukac inormacji jak przebiega ten konkurs w poznaniu?? gdzie sie nalezy zglosic do eliminacji i kiedy  nalezy to zrobic... Zaraz pewnie ktos mi poda linka jakas strona i masz tu sobie szukaj... Szukalem w roznych miejscach ale wszedzie piszą co trzeba umiec na ten konkurs ale gdzie sie odbywaja eliminajce do niego(chodzi o rejon poznania) to nima...;/ Z gory dziekuje za inormacje... ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2006, 17:18:37 wysłana przez bulon »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kto mi pomoze??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2006, 16:14:14 »
Jeśli należysz do OSP to pytaj swojego naczelnika, jeśli nie, to pytaj swojego nauczyciela PO
(w szkole średniej) lub techniki jeśli jesteś jeszcze w gimnazjum lub podstawówce. Chętni do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają się w okolicach marca, z tego co pamiętam...
Podkreślam, że nie jestem z okolic Poznania, ale myślę, że wszędzie powinno być tak samo/podobnie jeśli o to chodzi.
pozdro.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

zeyborek

  • Gość
Odp: kto mi pomoze??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2006, 16:25:28 »
dzieki maldrin... Nie niejestem w osp a jestem w 2lo i jak babce od po powiedzialem oczyms takim jak OTWP to omalo jej oczy z orbit nie wyjechaly ^_^Nic o tym niewie, wogole pierwszy raz cos takiego slyszala...;/ pozdro

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kto mi pomoze??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2006, 16:44:22 »
To nie jest zbyt popularna "impreza" wśród osób nieinteresujących się pożarnictwem ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

zeyborek

  • Gość
Odp: kto mi pomoze??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2006, 16:54:05 »
no nie ale jak sam powiedziales  nauczyciel po powinien wiedziec...

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2006, 14:04:39 »
moja nauczycielka od PO tez nie wiedziala, tlumaczyla ie , ze tylko slyszala ze cos takiego istnieje, prawda jest taka, ze kto nie jest jakos ' spokrewniony' czy 'zzyty' ze straza to nie wie o tym, pozdro

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2006, 14:27:19 »
Witam
A co przyjacielu potrzebujesz z materjałów?
pewne zasoby posiadam to w jakiś sposób mógłbym ci udostepnić.
Proponuje abyś wspólnie z nauczycielem PO skontaktował sie z jakimś oddziałem powiatowym lub miejskim ZOSP RP znajdującego się w poznaniu a tam już was dalej poinstruują
Możesz równiez zadzwonić nr. tel znajdziesz nawet w ksiazce telefonicznej
i zadac im to samo pytanie co zadałeś nam " gdzie sie odbywaja eliminajce do niego" i tam Ci wszystko powinni powiedzieć

Pozdrawiam

Offline pszczoła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2006, 08:42:30 »
W Komendzie na Masztalarskiej też będą coś wiedzieć

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2006, 18:38:29 »
Cóż, proponuję wejść w dział na remiza.com.pl - download - OTWP, coś tam znajdziesz dla Siebie. Ogólnie to mało tego typu informacji jest, ale przy nowej odsłonie remizy, postaram się więcej testów zamieścić z odpowiedziami.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline matisadzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2007, 15:47:47 »
"To nie jest zbyt popularna "impreza" wśród osób nieinteresujących się pożarnictwem"

Ja tez z nim nie mam do czynienia więcej niż w czasie trwania OTWP...

Porta, będę za nie wdzięczny...

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2007, 21:04:55 »
Kto pomoże, kto pomoże ..............no kto ???  Herflik pomoże :D

Macie tu link do materiałów jakie ściągnąłem z neta do nauki w OTWP w zeszłym roku.   
http://www.speedyshare.com/141351433.html

Hasło do programu     otwp.exe   to "otwp" po prostu.
W folderze "ustawy" gdzieś w środku jest plik o nazwie     0 WYKAZ PRZEPISÓW STOSOWANYCH PRZEZ PSP W DZIAŁALNOŚCI KONTROLNO-ROZPOZNAWCZEJ.doc   AKTUALNE W ZESZłYM ROKU w marcu - zdobyłem to ze strony KG PSP. To jest spis szukajcie tam odpowiedni numer ustawy, znajdujecie w tym samym folderze ustawkę o takim numerku i dalej rozumując poznajecie ją dogłębnie  :D:D Nie musicie czytać wszystkich, ja po prostu miałem taki kaprys i zdarłem wszystkie. Gdzieś w necie jak poszukacie jest spis ustaw wymaganych do OTWP, ale ja temu nie wierzyłem do końca.
 
Nie psioczyć, że na takim serwerze to jest.  Pliki są ułożone bardzo chaotycznie i z góry sorry, ale nie mam czasu bawić się w porządkowanie - dobre takie jak żadne :P Jeżeli wam zależy na wynikach to i tak przeczytacie to wszystko.
 
 Ponadto oprócz tychże pomocy polecam:

- ABC Strażaka Ochotnika cz.3 ratownictwo medyczne
- ABC Strażaka Ochotnika cz.4 zwykłą, jednak uważajcie bo jest tam dużo informacji nieaktualnych
- ABC Strażaka Ochotnika cz.4 Biblioteka MDP, czyli o sprzęcie pożarniczym
- ABC Strażaka Ochotnika cz.12 Biblioteka MDP bodajże to było Kompendium Wiedzy Historycznej Straży Pożarnych polecam bardzooo
- ABC Strażaka Ochotnika cz.13 Biblioteka MDP Taktyka, przeczytać bardzo uważnie
- stara książka, ale jara "Pożarnicze ABC dla młodzieży - Borowski Paweł nie pamiętam wydawnictwa
- "Dzieje Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce" - Józef Ryszard Szaflik
-  Materiały szkoleniowe cz I, cz II Jelenia Góra 2002
- Do któregoś numeru Strażaka były 2 książeczki dodatki, nie pamiętam dokładnie, ale też warte obejrzenia. Komendanci gminni może coś będą wiedzieć na ten temat w końcu chyba oddziały gminne ZOSP RP prenumerują to czasopismo.
- "Odznaczenia, Odznaki, Oznaki" - autorstwa Krężela i Oberleitnera imion nie pamiętam niestety
- Przeróżne katalogi ze sprzętem pożarniczym - na pewno w jakiejś OSP dostaniecie, bo są często zapraszane na różne pokazy i dostają także z firm broszury - przeglądnąć, żeby się nie zdziwić jak dostaniecie np. korki do uszczelniania lub czujki, albo zraszacze/tryskacze.
- " X lat Państwowej Straży Pożarnej " wydawnictwo Edura - każda Chyba JRG takie coś dostała na pamiątkę. Więc tam pytajcie.
- " Taktyka działań gaśniczych dla słuchaczy kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP " autorstwa Piotra P. Bielickiego - mi się przydało.

Na koniec czytajcie wszystko, co wam wpadnie w łapy na temat pożarnictwa - może się przyda.


Książki pożyczyłem kumplowi, który startuje w tym roku, więc nie piszcie w sprawie sprzedaży. Ja z racji swego zaawansowanego wieku nie mogę już startować, a szkoda.

Polecam google i dalsze poszukiwania.

Stronka, która warto obejrzeć to http://www.fireman.prv.pl/

Jeżeli macie jakieś pytanka to piszcie na gg 2174439, jeżeli tylko będę miał czas to odpisze i pomogę.

Pozdrawiam i życzę owocnych przygotowań.


« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 20:52:09 wysłana przez Herflik »
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2007, 18:09:36 »
jak dobrze ze jest Herflik, ktory pomoze  ^_^ 

Offline sylwekk90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2007, 20:00:34 »
moja nauczycielka od PO tez nie wiedziala, tlumaczyla ie , ze tylko slyszala ze cos takiego istnieje, prawda jest taka, ze kto nie jest jakos ' spokrewniony' czy 'zzyty' ze straza to nie wie o tym, pozdro
moj nauczyciel z PO zadal mi pytanie czy wiem z czego sie uczyc bo on sie dopiero w tym roku dowiedzial ze cos takiego istnieje (po uczy juz 6 lat) i to nie prawda ze w turnieju biora tylko udzial ludzie majacy strazakow w rodzinie choc nie ukrywam ze jest ich sporo ja np nie mam zadnego strazaka w rodzinie a w turnieju biore juz udzial 5 raz

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2007, 22:25:19 »
ja też nikogo w straży nie mam i brałem udział w otwp mój nauczyciel nie wiedział że coś takiego istnieje a jak powiedziałem ze p.poż i te inne bajery mam w jednym (no może 5 bo tego sporo jest) to od razu mnie wzioł do odpowiedzi ale jak mi zaczoł zadawać pytania to smiech na sali panowie
sory ale nie sądziłem że nauczyciel od po ma tak mało pojęcia na ten temat

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2007, 22:38:11 »
Mój nauczyciel PO wiedział tylko, że CMP jest w Mysłowicach, a nawet nie umiał tego Muzeum poprawnie nazwać, mówił o nim "muzeum straży pożarnej" :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline matisadzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto pomoze w OTWP 2006/2007
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2007, 18:27:08 »
Mam pytanie i prośbę.

Czy ktoś tu jest w posiadaniu testów z etapu powiatowego z powiatu kieleckiego? Jesli tak to proasze o kontakt.