Autor Wątek: nadgodziny  (Przeczytany 4350 razy)

Offline marek@

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
nadgodziny
« dnia: Listopad 19, 2006, 14:12:57 »
czy w waszych jednostkach pisaliscie do swoich KOMENDANTOW o podliczenie nadgodzin.i co zz robia w tym kierunku :wacko: :mellow:

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2006, 15:14:41 »
czy w waszych jednostkach pisaliscie do swoich KOMENDANTOW o podliczenie nadgodzin.i co zz robia w tym kierunku :wacko: :mellow:

O oddanie nadgodzin musisz sam napisać do swojego Komendanta......ZZ za Ciebie tego nie zrobią.

pozdro

Offline jan__kowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2006, 21:18:23 »
Naliczanie nadgodzin należy do obowiązków dowódcy jednostki lub jego zastępcy z tego co czytałem mówino że zainteresowany musi sam ubiegać się o wykorzystywanie nadgodzin bo mogą one przepaść!! Dlatego należy pisać pismo do d-cy o możliwość wykorzystania nadgodzin jako podkładkę.
Mam pytanie do kolegów odnośnie nadgodzin za ćwiczenia, szkolenia itp... otóż na początku lipca odbywały się ćwiczenia grup specjalistycznych w okolicy Bornego Sulinowa i naliczyli mi i nie tylko mi nadgodziny za 7 dni pobytu i okazało się że dostałem 8 godzin nadgodzin??? mówiono mi że to było w ramach delegacji i przerzucono mnie na ośmiogodzinny system pracy mówiąc że nie pracowałem więcej jak 8 godz. dziennie, a w sobotę i niedzielę byłem pracownikiem 24 godzinnym (wszystko aby było jak najmniej) a że miałem zmianę służbową w sobotę to tak dokładnie wyszło.  :huh:
Chciałbym się dowiedzieć jak inne osoby zostały podliczone czy również tak im podziękowano za tą obsługę obozowiska, tu apel do Wszystkich którzy tam pracowali napiszcie jak Was potraktowano i czy to jest w porządku. Bo ja już na pewno nie będę chętny na żadne ćwiczenia, powodzie itp. bo nawet słowa dziękuję nie usłyszałem. A zadając pytanie komendantowi myślałem że popełniłem niewybaczalną rzecz tak zostałem potraktowany...   Po całym zdarzeniu pozostaje tylko niesmak za ciężką pracę kto był to wie. Pozdrowienia dla Członków Kompani Kontenerowej.
Jezcze jedno pytanie w jednostce mojej prowadzono szkolenie na operatorów podestów ruchomych w sumie 20 godz. i ... niestety Komendant kazał wykreślić te nadgodziny że niby się nie należą. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć. Pozdrawiam Wszystkich Funkcjonariuszy PSP a w szczególności Podział Bojowy bo to dzięki tej cząści PSP istnieje i dobrze żeby tam do góry czasami o tym sobie przypomnieli a zwłaszcza przy regulowaniu płac awansów i podwyżek.   :rolleyes:


 

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2006, 21:57:28 »
Dlatego należy pisać pismo do d-cy o możliwość wykorzystania nadgodzin jako podkładkę............................mówiono mi że to było w ramach delegacji

O nadgodziny musisz pisać do swojego pracodawcy....w tym przypadku do Komendanta (d-ca JRG nim nie jest). A co do Twojej delegacji to.........delegacja pokrywa jedynie koszty dojazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Ktoś Was robi w konia.......oczywiście nie obrażając konia  ^_^  ^_^  ^_^

pozdro

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2006, 10:01:16 »
Cześć wszystkim. Z tego co się dzieje u nas i w jednostkach sąsiednich, to mogę powiedzieć że teraz to już jest na 100% że tego my nie jesteśmy w stanie wybrać.Jak jedna albo dwie osoby wcześniej chorowały przez parę miesięcy to cały plan wolnych służb szlag trafił. Do tego jeszcze urlopy i nie ma z kim pracować , a przecież musi być 55% stanu zmiany. I tak na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że każdemu po 2 szłyżby przepadnie. Sam na dzień dzisiejszy mam jeszcze do wybrania 8 szłyżb jak większość zmiany. i tak jak teraz komuś wypadnie chorobowe np. 6 dni kalendarzowe to jemu wpisują 2 wolne służby żeby nie blokować innych. Może jest to jakieś wyjście dla tych co chorują co miesiąć, ale przecież nie o to chodzi. To musi sie jakoś w inny sposób załatwić. Na zapłacenie za te służby komendant na koniec roku pieniędzy nie znajdzie.
Pozdrawiam  wszystkich.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2006, 12:05:33 »
Nawet gdyby komendant znalazł kasę, to nie miałby podstawy prawnej do wypłaty rekompensaty za "nadgodziny". :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2006, 15:59:46 »
ZZ poczyniły w kierunku nadgodzin jakiś ruch:

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/ginspektorpracy-wystapienie.htm

no to czekamy na odpowiedź Pani Inspektor

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2006, 15:20:44 »
Panowie z nadpracowanymi godzinami - liczcie sobie lata - boświadczenia ze stosunku pracy (slużbowego ) przedawniają się po trzech latach

Offline mleczarz28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2006, 21:36:10 »
Witam wszystkich.
W mojej jednostce problem przepadania nadgodzin został rozwiązany w taki sposób:
Nadgodziny generują się dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego, więc mogą być oddawane dopiero w następnym okresie. Aby uniemożliwić przepadnięcie tych nadgodzin, są one oddawane w pierwszym/pierwszych miesiącach nowego okresu rozliczeniowego zamiast wysadek (dawniej wolnych służb). W ten sposób przez chwilę nie posiadamy nadgodzin, aż do zakończenia tego nowego okresu ( te oddawane nadgodziny generują kolejne nadgodziny, ale już na następny okres). Niestety z każdym okresem rozliczeniowym pojawia się ich więcej.
W takim rozumowaniu nadgodziny wybieramy na bieżąco i nie mają podstaw prawnych aby je nam zabrać.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2006, 22:55:19 »
Okres rozliczeniowy winien wyjść na zero > jeżeli nie to pojawiają się "nadgodziny", które przy złośliwej interpretacji rozporządzenia mogą przepaść. Dlatego proponuję przed końcem okresu rozliczeniowego (z odpowiednim wyprzedzeniem) występować do komendantów o udzielanie wolnego w związku z wypracowaniem "limitu" godzin służby - potwierdzona kopia takiego raportu będzie podstawą do ew. dochodzenia roszczeń.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2006, 09:14:50 »
Wacek - stany zmian to 51-55 %. Określenie stanów minimalnych - 9 października 2006 r.U mnie w pierwszej kolejności wybierane są dni wolne, urlopy mogą przejść na drugi rok.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 09:17:56 wysłana przez cul2 »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2006, 09:45:20 »
Jedn kraj jedna straż a formy rozliczeń nadgodzin co Komenda to inne
U mnie w KM urlopy na koniec roku mają wyjść na zero a nadgodziny mogą zostać.
Czy w PSP jest ktoś, kto to w końcu to unormuje, by w każdej jednostce tak samo rozliczać nadgodziny czy już zawsze będzie taki bu... el jak teraz.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2006, 10:26:06 »
Witajcie, czytałem na stronach ZZ"Florian" że przygotowywana jest nowelizacja ustawy o PSP w spawie nadgodźn. Czy ktoś wie co dokładnie lub zna treść proponowanej nowelizacji. Czy dotyczy tylko nadgodzin czy czegoś więcej?

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2006, 13:03:34 »
Witajcie, czytałem na stronach ZZ"Florian" że przygotowywana jest nowelizacja ustawy o PSP w spawie nadgodźn. Czy ktoś wie co dokładnie lub zna treść proponowanej nowelizacji. Czy dotyczy tylko nadgodzin czy czegoś więcej?

Nikt nic nie wie tajne / poufne
A największą tajemnicą jest ilość złotówek za godzinę
I tu może być największe rozczarowanie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nadgodziny
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2006, 14:08:05 »
U mnie w KM urlopy na koniec roku mają wyjść na zero a nadgodziny mogą zostać.
Czy w PSP jest ktoś, kto to w końcu to unormuje, by w każdej jednostce tak samo rozliczać nadgodziny czy już zawsze będzie taki bu... el jak teraz.
I na tym to ma polegać > komendant będzie chwalony przez przełożonych. A że strażkom czkawą to się odbije, to przecież drobiazg.
I mała prośba, nie ubliżaj bur....wi, tam w przeciwieństwie do naszej słuzby jest porządek. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe