Autor Wątek: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG  (Przeczytany 4649 razy)

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« dnia: Listopad 16, 2006, 14:31:47 »
Co sądzicie o kadencyjności stanowisk w PSP np. 5 letniej Komendantów i Dowódców JRG tak jak to się dzieje w wojsku? Może to odmieniłoby naszą służbę i elimnowało nieudaczników, którzy nie potrafią dobrze zarządzać strukturą organizacyjną i maja kłopoty z realizacją budżetu tj. co powie księgowa to święte.
Czekam na opinie. HEJ
Fuher  :mellow:

kazarst

  • Gość
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2006, 15:22:14 »
Dla mnie ok!!! , ale co dla niektórych komendantów i d-ców JRG  kadencja nawet 5 lat to za długo.!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2006, 15:40:37 wysłana przez kazarst »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2006, 16:01:36 »
Uwzględniając to co sie dzieje w "apolitycznej" PSP, proponuję kadencyjność pokrywającą się z kadencją sejmu > i tak po zmianie władzy następują zmiany na stołkach. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2006, 16:08:56 »
Moim zdaniem sama kadencyjnośc nic tu nie zmieni...musi byc połaczona z solidnym konkursem z prawdziwego zdarzenia :)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2006, 16:14:54 »
Tyż prawda  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2006, 19:31:57 »
Jestem za! Oraz za tym ,aby konkursy stanowiły o doborze komendantów i zastępców . Obecnie nadal się  obserwuje, iż  wymieniani komendanci są raczej z rozdania towarzysko-koleżeńskiego, a nie merytorycznego.Dlatego uważają, iż służby z jakich sie oni wywodzą są jedynie słuszne i wiodące w PSP ,zapominają że jest wiele komórek organizacyjnych i każda ma niemniej ważne zadania . A co do dowodców JRG mam  zadanie przeciwne .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2006, 22:39:23 »
popieram ale 5 lat to bardzo dlugo, dzis powoluje sie komendantow bez kwlifikacji , oraz bez odstepstw, patrz kom szkol i rada kolegi na 5 czy 4 lata nic nie da , komendant musi byc z nadania i malo kogo interesuje czy ma kwalifikacjie , np. komendant z nowego tomysla woj.wielkopolskie, kom z krakowskiej szkoly , czestochowskiej i rowniez zastepcy , my tylko zalimy sie a to i tak nic nie da , patrz wypowiedzi czolowych zwiazkowcow ktorzy za czasow poprzednich otrzymali stopnie oficerskie po  terminie ( wiem uderz w stol itd) poniewaz absotutorium otrzymal w kwietniu a stopien ml.kpt w maju to jest do sprawdzenia panie R.
trzymajmy sie razem i mysle ze to forum jest potrzebne aby sobie troszke ulzyc .

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2006, 13:42:35 »
Moze to jest jakis pomysl. Ale jeszcze trzeba to przedyskutowac

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2007, 15:22:32 »
bardzo dobry pomysł
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2007, 16:13:32 »
Komendant powinien być człowiekiem który zaczynał od samego dołu jeżdżąc początkowo jako zwykły strazak na podziale. Nastepnie zacząl sie piąść i dochodząc do czegoś w życiu został komędantem, ale ta drabina nie może być plecami kolegów i wójków do wszystkiego powinien dojść sam znając realia codziennego  życia będzie dobrym komedantem nawet przez wiele lat
A władza nie powinna sie mieszać do tego kto żądzi w straży.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2007, 17:25:56 »
... A na świecie nie powinno też być wojen i chorób.

Sorki Pastor, ale tak ładnie piszesz, szkoda, że to sama nieprawda. Owszem raz na jakiś dłuższy czas może się zdarzyć, że do straży przyjdzie urodzony komendant i zamiast w młodym wieku, gdy umysł chłonny chodzić do szkoły on wybierze ścieżkę od strażaka do komendanta.
Ja nie rozumiem, skąd to wrażenie, że jak ktoś umie gasić wodą pożar, będzie wyśmienitym komendantem. Niestety tak na ogół nie bywa. Przykro mi! Ale tak to już jest na tym świecie. Jedni są dobrymi ratownikami i naprawdę powinni nimi pozostać, bo najczęściej jako komendanci się nie sprawdzają. Inaczej wszędzie na świecie elektrycy zostawaliby prezydentami, kasjerki - prezesami banków, woźnicy - dżokejami, a górnicy - archeologami.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline new fireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2007, 18:51:49 »
Ale gorzej jak nie nadaje się ani na strażaka na dole, ani na komendanta.
poz

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2007, 19:35:41 »
A na to proponuję prosty eksperyment do wykonania. potrzebne będą: miska z wodą i śmieci z odkurzacza. Wysypujemy smieci na wodę i obserwujemy jak szumowina przyciąga szumowinę :) Ot odkryliśmy wielką zagadkę ludzkości :)
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2007, 20:37:05 »
Do Pastora i nie tylko.
Napisałeś że komendantem powinen być człowiek który zaczynał od najniższego szczebla. No i wyobraś sobie że pisałby z błędami jak Ty to zrobiłeś. Według mnie to powinna być osoba pewna swoich przekonań, która  potrafi współpracować z innymi służbami i przedstawiacielami samorządu terytorialnego, aby w ich oczach straż stała się służbą najbardziej potrzebną, a nie tylko policja. Prestiż straży wzrośnie tylko wtedy jeżeli komendant będzie umiał bronić strażaków i walczyć o ich prawa, a nie przyklaskiwać bo jak nie to go zdejmą ze stanowiska. Znałam takich osobiście, ale że pracowali w czasach PRL to musieli się pożegnać ze służbą,ale tak jak abp Wielgus nikomu krzywdy nie zrobili, a wręcz odwrotnie bardzo dużo dobrego dla braci strażackiej, ale tego już nikt nie pamięta.

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:25:03 »
Nowy KG też długo nie pobędzie, jak wszyscy w ostatnich latach tak i ten musi liczyć sie z tym, że za rok może dwa emerturka.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:33:33 »
obecny zastępca mojego komendanta powiatowego zaczynał od szeregowego strażaka...

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kadencyjność Komendantów i Dowódców JRG
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2007, 19:57:21 »
dzięki panowie za szczerość pełny szacunek za to...
Chodziło mi o to że dziwna zeczą dla mnie jest jeśli komendantem zostaje osoba która ma wujka z szerokimi plecami i została komendantem.
Dobry komendant to taki który poznał realia pracy w cieżkich warunkach i z niejednego pieca już chleb jadł...