Autor Wątek: Podwyżki 2025  (Przeczytany 7835 razy)

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Podwyżki 2025
« dnia: Marzec 23, 2024, 20:58:03 »
Cały czas tłuczemy temat  podwyżek 2024 które już są faktem, wiec wydaje mi się że powinniśmy  zacząć rozmawiać o zbliżającym się roku  2025 i czy są prowadzone już jakieś  rozmowy!

Offline Pismak02

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2024, 21:25:04 »
Już zadawałem to pytanie wcześniej i do tej pory cisza...czekamy na jakąkolwiek wieść :tuba:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2024, 09:04:34 »
Znając już historię to nie liczył bym na wiele ....

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2024, 11:53:02 »
Przez najbliższe trzy lata, nie będzie ani grosza. Nawet obecnie obiecana jeszcze nie wpłynęła.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2024, 12:18:58 »
Myślę, że duża szansa na podwyżki będzie w następnym roku ze względu na zbliżającą się wybory prezydenckie. Dużo też zależy od inflacji jaką będzie pod koniec roku. Ale w 2026 r. uważam że możemy zapomnieć.


Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2024, 16:45:02 »
Tak zmienią jak kwotę wolną, składkę zdrowotną dla przedsiębiorców itp itd. Na wybory prezydenckie odpalą aborcję i temat podwyżek będą mieli z głowy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2024, 16:46:39 »
Tak zmienią jak kwotę wolną, składkę zdrowotną dla przedsiębiorców itp itd. Na wybory prezydenckie odpalą aborcję i temat podwyżek będą mieli z głowy.
Widzę że koledzy bardzo się nakręcają.. :zamknij:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2024, 16:58:11 »
Nikt się nie nakręca, po prostu taka będzie kolej rzeczy. Wiem, że Florian akurat teraz będzie zastępował S, ale na niektóre rzeczy trzeba spojrzeć trzeźwym okiem i naprawdę nie liczę na dużo w 2025, nie mówiąc o 2026. Zresztą co ma być to będzie.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2024, 17:03:49 »
Nikt się nie nakręca, po prostu taka będzie kolej rzeczy. Wiem, że Florian akurat teraz będzie zastępował S, ale na niektóre rzeczy trzeba spojrzeć trzeźwym okiem i naprawdę nie liczę na dużo w 2025, nie mówiąc o 2026. Zresztą co ma być to będzie.
I tak będzie :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2024, 17:13:46 »
Tak zmienią jak kwotę wolną, składkę zdrowotną dla przedsiębiorców itp itd. Na wybory prezydenckie odpalą aborcję i temat podwyżek będą mieli z głowy.
Skąd u ciebie ten pesymizm przecież było źle teraz będzie dobrze  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2024, 18:15:05 »
Dziwnie się czyta takie rzeczy. Jeszcze dobrze tych nie dostaliśmy a wy już oczekujecie nowych podwyżek ( ja to nie wiem czy dożyje jutra), dać trochę dłoni to zabierzecie całą rękę ( normalni ludzi nawet 50 zł nie dostają podwyżki). Wciąż oczekujecie więcej i więcej i to też jest słabe. Maruderzy i tyle

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2024, 11:50:42 »
A pokaż mi ludzi którzy zarabiają takie śmieszne pieniądza mając takie kompetencje jak my. Może służysz w jakiejś Pipidówce ja mając pluton chemiczny i masę czujników, detektorów, analizatorow których często wartość przekracza kilkaset tysięcy złotych zarabiam nie wiele więcej niż pani w lidlu (z cały szacunkiem) chętnych do służby z kwalifikacjami nawet z kat C (nie wspominając CE)coraz mniej bo w prywatnym sektorze zarobią więcej. Obowiązków dokładają a pieniądze za tym żadne. Prześledź sobie jak się skończyły nabory w PL gdzie wymagane było wykształcenie specjalistyczne… np związane z chemią.

Ciągle jesteśmy karmieni wielkimi słowami o służbie, oddaniu i innych bzdurach za które zakupów nie zrobisz. Wiem do jakiej firmy przyszedłem ale mam dość mydlenia oczu po tylu latach służby. Chciałbym zarabiać jak strażacy w cywilizowanym świecie żeby z jednej pracy stać mnie było na godne życie - żadne tam luksusy.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2024, 12:33:37 »
chwała naszym przełożonym, zawsze walczyli w słusznej sprawie

Offline K_Firefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2024, 13:09:36 »
A pokaż mi ludzi którzy zarabiają takie śmieszne pieniądza mając takie kompetencje jak my. Może służysz w jakiejś Pipidówce ja mając pluton chemiczny i masę czujników, detektorów, analizatorow których często wartość przekracza kilkaset tysięcy złotych zarabiam nie wiele więcej niż pani w lidlu (z cały szacunkiem) chętnych do służby z kwalifikacjami nawet z kat C (nie wspominając CE)coraz mniej bo w prywatnym sektorze zarobią więcej. Obowiązków dokładają a pieniądze za tym żadne. Prześledź sobie jak się skończyły nabory w PL gdzie wymagane było wykształcenie specjalistyczne… np związane z chemią.

Ciągle jesteśmy karmieni wielkimi słowami o służbie, oddaniu i innych bzdurach za które zakupów nie zrobisz. Wiem do jakiej firmy przyszedłem ale mam dość mydlenia oczu po tylu latach służby. Chciałbym zarabiać jak strażacy w cywilizowanym świecie żeby z jednej pracy stać mnie było na godne życie - żadne tam luksusy.

Yylko bić brawo !!! Zgadzam się z Tobą w 100%. Mam kolegę z którym równo szliśmy w naborze, jemu niestety nie pyklo. Poszedł jeździć za kółkiem i powiedział że sorry ale jedynie co by mnie satysfakcjonowało w tej robocie to tylko czas pracy. Obowiązków multum tak jak mówisz o chemi nie wspomnę u Mnie w KM na rozmowie jak zapytał się chemik ile zarobi to wstał podał rękę i podziękował  :cooo:  :rofl: i powiedział że tyle to doatanie w tydzień 😊

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2024, 13:10:33 »
chwała naszym przełożonym, zawsze walczyli w słusznej sprawie
Sory ale nasi przełożeni nigdy nie walczyli o nasze sprawy.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2024, 15:00:00 »
A są jakieś plany odnośnie jakiejś ustawy modernizacyjnej dla Nas na kolejne lata ?. W poprzednich latach było w miarę wiadome ile będą wynosiły podwyżki i czego możemy się spodziewać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2024, 16:47:15 »
chwała naszym przełożonym, zawsze walczyli w słusznej sprawie nie będę się prześcigali ile kto ma to grup i jaki to zawód strażaka jest wniebowzięty. Zejdźcie na ziemię poprostu. U nas jest chemia i nurkowa na zmianie mam po 17 ludzi na służbie a każda zmiana liczy 31 osób. Pozdrawiam. Połowa moich znajomych pracuje za najniższą krajową. Nie mają kokosów.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2024, 18:36:16 »
A są jakieś plany odnośnie jakiejś ustawy modernizacyjnej dla Nas na kolejne lata ?. W poprzednich latach było w miarę wiadome ile będą wynosiły podwyżki i czego możemy się spodziewać.
Może i są ale to się okaże ile w budżecie państwa w 2025 będzie brakowało.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2024, 19:05:05 »
Może i są ale to się okaże ile w budżecie państwa w 2025 będzie brakowało.
Przecież zawsze brakuje i to się deficyt nazywa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Podwyżki 2025
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2024, 15:59:15 »
A pokaż mi ludzi którzy zarabiają takie śmieszne pieniądza mając takie kompetencje jak my. Może służysz w jakiejś Pipidówce ja mając pluton chemiczny i masę czujników, detektorów, analizatorow których często wartość przekracza kilkaset tysięcy złotych zarabiam nie wiele więcej niż pani w lidlu (z cały szacunkiem) chętnych do służby z kwalifikacjami nawet z kat C (nie wspominając CE)coraz mniej bo w prywatnym sektorze zarobią więcej. Obowiązków dokładają a pieniądze za tym żadne. Prześledź sobie jak się skończyły nabory w PL gdzie wymagane było wykształcenie specjalistyczne… np związane z chemią.

Ciągle jesteśmy karmieni wielkimi słowami o służbie, oddaniu i innych bzdurach za które zakupów nie zrobisz. Wiem do jakiej firmy przyszedłem ale mam dość mydlenia oczu po tylu latach służby. Chciałbym zarabiać jak strażacy w cywilizowanym świecie żeby z jednej pracy stać mnie było na godne życie - żadne tam luksusy.

Yylko bić brawo !!! Zgadzam się z Tobą w 100%. Mam kolegę z którym równo szliśmy w naborze, jemu niestety nie pyklo. Poszedł jeździć za kółkiem i powiedział że sorry ale jedynie co by mnie satysfakcjonowało w tej robocie to tylko czas pracy. Obowiązków multum tak jak mówisz o chemi nie wspomnę u Mnie w KM na rozmowie jak zapytał się chemik ile zarobi to wstał podał rękę i podziękował  :cooo:  :rofl: i powiedział że tyle to doatanie w tydzień 😊

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Podałeś przykład kierowcy, domniemam że międzynarodowego. Biorąc pod uwagę czas pracy i warunki w jakich ma odpoczynek dobowy i weekendowy, kierowca międzynarodowy jest jednym z najgorzej zarabiających zawodów.
Zapytaj kolegi ile z jego wypłaty to czyste wynagrodzenie ujęte do potencjalnej emerytury a ile to diety. Bo osobiście znam kierowców jeżdżących w koło komina z najniższą krajową i resztą pod stołem.