Autor Wątek: Plusy i minusy KSRG  (Przeczytany 1349 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Plusy i minusy KSRG
« dnia: Luty 08, 2024, 20:25:23 »
Czołem

Wielkimi krokami zbliża się w mojej jednostce walne zebranie, które jednocześnie przypada w okresie kiedy można zgłosić akces do KSRG. Dodatm tylko że w gminie mamy 10 jednostek, z czego 8 jest w systemie. Jako że szykuje się dyskusja zażarta, gdzie część ludzi stoi na stanowisku "a na co to komu", szukam sensownych argumentów, zarówno za, jak i przeciw - bo więcej złego jednak słyszałem, a sumarycznie ciągle są jednostki które zabiegają i są włączane do systemu, także... nie wiem, działają na swoją szkodę, czy jak?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Plusy i minusy KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2024, 22:07:26 »
Czołem

Wielkimi krokami zbliża się w mojej jednostce walne zebranie, które jednocześnie przypada w okresie kiedy można zgłosić akces do KSRG. Dodatm tylko że w gminie mamy 10 jednostek, z czego 8 jest w systemie. Jako że szykuje się dyskusja zażarta, gdzie część ludzi stoi na stanowisku "a na co to komu", szukam sensownych argumentów, zarówno za, jak i przeciw - bo więcej złego jednak słyszałem, a sumarycznie ciągle są jednostki które zabiegają i są włączane do systemu, także... nie wiem, działają na swoją szkodę, czy jak?
Z plusów ale to już nie wiadomo jak będzie bo władza się zmieniła i już może być inaczej, to że można było pozyskać nowe auto gaśnicze, chociaż za poprzedników i z poza systememu dostawali.
Z minusów to dotacja KSRG na poziomie od 3500 do 4000 zł na sprzęt na rok . Przy sporej ilości wyjazdów tylko na jedno ubranie specjalne wystarczy .
Kontrole, porządek w papierach no to musi ktoś się tym zajmować , jeśli będzie to jedna osoba to szybko się wypali bo co chwilę jakieś dane do uzupełnienia do wysłania na już do PSP.
Ogólnie to jeśli macie kogoś kto ma dużo czasu wolnego na załatwianie spraw OSP to polecam . Jeśli nie to dajcie  sobie spokój. Pozdrawiam 👍
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2024, 22:10:42 wysłana przez młody13 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Plusy i minusy KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2024, 20:13:19 »
Czołem

Wielkimi krokami zbliża się w mojej jednostce walne zebranie, które jednocześnie przypada w okresie kiedy można zgłosić akces do KSRG. Dodatm tylko że w gminie mamy 10 jednostek, z czego 8 jest w systemie. Jako że szykuje się dyskusja zażarta, gdzie część ludzi stoi na stanowisku "a na co to komu", szukam sensownych argumentów, zarówno za, jak i przeciw - bo więcej złego jednak słyszałem, a sumarycznie ciągle są jednostki które zabiegają i są włączane do systemu, także... nie wiem, działają na swoją szkodę, czy jak?
Jakim cudem w jednej gminie jest 8  OSP w KSRG?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Plusy i minusy KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2024, 22:46:30 »
Na teraźniejszą chwilę z przynależności do KSRG to chyba mało profitów jeśli chodzi o finanse . Dofinansowania to porażka 3-4 tyś . Pojedziesz 2 x w roku na ćwiczenia w ramach COO to dołożysz do tematu  :cooo:. Inny temat to ,że będąc w KSRG możesz prowadzić działania samodzielnie jako jednostka to jakiś hm....jak to nazwać  prestiż dla jednostki zaufanie ,że są dobrzy . Więcej pilnowania papierów kontrole gotowości itp. To tak na szybko . Ale reasumując trzeba podbijać poprzeczkę i iść do przodu jeżeli jest potencjał.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Plusy i minusy KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2024, 12:23:54 »
Czołem

Wielkimi krokami zbliża się w mojej jednostce walne zebranie, które jednocześnie przypada w okresie kiedy można zgłosić akces do KSRG. Dodatm tylko że w gminie mamy 10 jednostek, z czego 8 jest w systemie. Jako że szykuje się dyskusja zażarta, gdzie część ludzi stoi na stanowisku "a na co to komu", szukam sensownych argumentów, zarówno za, jak i przeciw - bo więcej złego jednak słyszałem, a sumarycznie ciągle są jednostki które zabiegają i są włączane do systemu, także... nie wiem, działają na swoją szkodę, czy jak?
Jakim cudem w jednej gminie jest 8  OSP w KSRG?
Sytuacje jest następująca. Na terenie gminy znajduje się 10 jednostek OSP z czego 8 jest w KSRG. 7 z nich to typowej jednostki ratowniczo gaśnicze (zbliżony standard wyposażenia), 1 jedna specjalistyczna (ratownictwo wodne, działania logistyczne). 2 posiadają dodatkowo SD 30. W rejonie operacyjnym znajdują się dwie JRG. Nikt na nudę nie narzeka, średnio jednostki w systemie mają ok 80 wyjazdów na rok. Żeby było weselej odległość miedzy jednostkami to ok 5-10 km. Do JRG ok 5km