Autor Wątek: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP  (Przeczytany 1081 razy)

Offline jrggrj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« dnia: Luty 06, 2024, 08:20:15 »
Moje pytanie dotyczy strażaków służących w PSP a jednocześnie będących członkami OSP. Czy posiadając wkładkę na pojazdy uprzywilejowane wydaną przez komendanta powiatowego PSP wykorzystujecie ją do prowadzenia pojazdów w OSP czy wyrabiana jest druga wkładka . U mnie w powiecie jest z tym różnie i stąd moje zapytanie.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2024, 08:47:44 »
Ja pracując w innym powiecie niż mieszkam i będąc w osp w tym samym powicie co pracuję, bazuję na wkładce od komendanta. W powiecie gdzie mieszkam i jestem w OSP w swojej miejscowości mam wkładkę od starosty
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Turbol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2024, 08:52:42 »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2024, 11:16:19 »
Moje pytanie dotyczy strażaków służących w PSP a jednocześnie będących członkami OSP. Czy posiadając wkładkę na pojazdy uprzywilejowane wydaną przez komendanta powiatowego PSP wykorzystujecie ją do prowadzenia pojazdów w OSP czy wyrabiana jest druga wkładka . U mnie w powiecie jest z tym różnie i stąd moje zapytanie.
Trzeba mieć drugą wkładkę wydaną przez Starostę. Pozdrawiam 👍
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2024, 11:55:28 »
Musisz posiadać drugą wkładkę. Jeżeli jeździsz w OSP samochodem, który jest własnością gminy, musisz mieć wydaną zgodę od wójta lub burmistrza danej gminy. W PSP funkcjonariusze jeżdżą samochodami, które są własnością danej komendy.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Wkładka na pojazdy uprzywilejowane PSP-->OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2024, 12:19:38 »
Musisz posiadać drugą wkładkę. Jeżeli jeździsz w OSP samochodem, który jest własnością gminy, musisz mieć wydaną zgodę od wójta lub burmistrza danej gminy. W PSP funkcjonariusze jeżdżą samochodami, które są własnością danej komendy.

Nie zawsze. Czasem dana kp/km nie jest właścicielem pojazdu, a kw i pojazd jest w użyczeniu.
Idąc Twoim tokiem rozumowania wkładkę powinien wydać 01KW.
Si vis pacem, para bellum