Autor Wątek: Podziękowanie za służbę  (Przeczytany 8290 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Podziękowanie za służbę
« dnia: Luty 03, 2024, 08:43:43 »
Od dzisiaj w stanie spoczynku jest były KG PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak także Andrzeju mimo, że różnie miedzy nami bywało to życzę Ci dużo zdrowia <3 i powodzenia na nowej drodze życia. Do zobaczenia w przyszłości bo wiem, że straż będzie z Tobą do końca życia i do nas wrócisz tylko NIE W MUNDURZE A W GARNITURZE.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 15:02:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2024, 09:50:39 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:29:18 wysłana przez robn »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2024, 10:02:59 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)
Do zobaczenia!  :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:29:28 wysłana przez robn »

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2024, 11:18:40 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)


Pozdrawiamy panie komendancie dziękujemy bardzo za rozwój OSP, która wcześniej była traktowana jak formacja leśnych dziadków, i za rozwój PSP  ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:29:36 wysłana przez robn »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2024, 12:01:24 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)
Dzięki Komendancie! Wysoko zawieszona poprzeczka więc teraz będą musili się nowi wykazać! Udanej i spokojnej emki 😎
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:30:10 wysłana przez robn »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2024, 12:20:18 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)
Dzięki Komendancie! Wysoko zawieszona poprzeczka więc teraz będą musili się nowi wykazać! Udanej i spokojnej emki 😎
Cytując klasyka polskiej kinematografii: "jestem synem króla sedesów to ........ Wysoko postawiona poprzeczka "
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:29:44 wysłana przez robn »

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2024, 12:21:25 »
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam już jako emeryt. Zacznę od tego, że chce podziękować za wszystkie uwagi i te merytorycznie i te mniej. Wiem i zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło jak trzeba i nie zawsze było ok. Zawsze kierowałem się dobrem formacji ale jak wiadomo nie żyjemy w próżni i czasami trzeba się naginać. Chcielismy całym zespołem poprawić bytowanie strażaków w służbie jak i poza nią. Wszystkich, których uraziłem chce dziś przeprosić i oczywiście wybaczam…. Z całego serca kibicuję Mariuszowi bo to oprócz tego że dobry człowiek to wyśmienity strażak. Oczywiście też będzie się musiał mierzyć z tematami, które mogą łamać serducho ale wierzę że sobie poradzi. Wam wszystkim życzę żeby spełnione zostały wszystkie wasze postulaty i żeby straż pożarna była najlepsza i najlepiej poukładana. Na koniec trzymajcie się razem pomimo różnic bo tylko wspólnie możecie się obronić przed różnymi złymi historiami. Do zobaczenia <3 Andrzej Bartkowiak :-)

Panie Generale, dużo dobrego zrobiliście, możecie być dumni 💪👨‍🚒 do zobaczenia!
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2024, 13:29:54 wysłana przez robn »

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2024, 17:47:37 »
@Eqinox... Serio? Do końca jedziesz z wazeliną? Rozumiem że liczysz na odgrzanie kotleta, ale proszę zachowajcie sobie to na zacisze związkowych spotkań. Wiem, że szczęśliwie były kg, jest u was gwiazdą i że lada chwila wypłynie w waszych strukturach, ale to Nie znaczy że trzeba robić publiczną szopkę.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2024, 18:07:32 »
Po pierwsze to nie generał, tylko według prawilnego, sprawiedliwego toku służby co najwyżej młodszy brygadier, to raz. Zbijanie piątek z ochotnikami i przytulasy na misia z naczelnikiem OSP Panem Mietkiem też raczej nie płynęły z serca, tylko z wyznaczenia linii partii , że OSP to jednak większy elektorat niż 18 tyś. murzynów z JRG.Brak kwalifikacji kadry dowódczej i kończenie na szybko szkół biznesu z filiami w Jarocinie i Dąbrowie Górniczej  aby tym wymaganiom sprostać to dwai Na co liczycie? Że po następnych wyborach pan Bartass założy garnitur i wejdzie
w buty Pana Leśniakiewicza? Nie ta skala. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2024, 18:12:45 »
@Eqinox... Serio? Do końca jedziesz z wazeliną? Rozumiem że liczysz na odgrzanie kotleta, ale proszę zachowajcie sobie to na zacisze związkowych spotkań. Wiem, że szczęśliwie były kg, jest u was gwiazdą i że lada chwila wypłynie w waszych strukturach, ale to Nie znaczy że trzeba robić publiczną szopkę.
Serio uważasz to za wazelinę? Ja na nic nie liczę ja obserwuję i wyciągam wnioski  :rofl:
Obecnie w S jest tendencja aby do struktur wyższych unikać wybierania emerytów co za tym idzie na 16  przewodniczących wojewódzkich tylko jeden jest emerytem i to od kilku dni w momencie wyborów na początku zeszłego roku nikt nie był na emce więc raczej nie wypłynie z tej przyczyny a poza tym nie sądzę aby chciał.
PS. zdajesz sobie sprawę, że mimo, że wyglada tak jak bym to ja założył wątek pod tym tytułem to jednak nie jest to moje dzieło tylko jednego z moderatorów który wyciał z włąsciwego wątku moją wypowiedź i tak to już poszło  :rofl:
Po pierwsze to nie generał, tylko według prawilnego, sprawiedliwego toku służby co najwyżej młodszy brygadier, to raz. Zbijanie piątek z ochotnikami i przytulasy na misia z naczelnikiem OSP Panem Mietkiem też raczej nie płynęły z serca, tylko z wyznaczenia linii partii , że OSP to jednak większy elektorat niż 18 tyś. murzynów z JRG.Brak kwalifikacji kadry dowódczej i kończenie na szybko szkół biznesu z filiami w Jarocinie i Dąbrowie Górniczej  aby tym wymaganiom sprostać to dwai Na co liczycie? Że po następnych wyborach pan Bartass założy garnitur i wejdzie
w buty Pana Leśniakiewicza? Nie ta skala. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Marną masz wiedze bo nawet nie wiesz ilu ludzi służy na JRG  :rofl: Co do takiego podejścia to znam go trochę dłużej niż Ty i on taki był z tymi przytulasami długo przed tym zanim został KG więc mówienie, że ktoś mu wyznaczył taki styl bycia to bzdura.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2024, 18:18:32 »
@Eqinox... Serio? Do końca jedziesz z wazeliną? Rozumiem że liczysz na odgrzanie kotleta, ale proszę zachowajcie sobie to na zacisze związkowych spotkań. Wiem, że szczęśliwie były kg, jest u was gwiazdą i że lada chwila wypłynie w waszych strukturach, ale to Nie znaczy że trzeba robić publiczną szopkę.
Serio uważasz to za wazelinę? Ja na nic nie liczę ja obserwuję i wyciągam wnioski  :rofl:
Obecnie w S jest tendencja aby do struktur wyższych unikać wybierania emerytów co za tym idzie na 16  przewodniczących wojewódzkich tylko jeden jest emerytem i to od kilku dni w momencie wyborów na początku zeszłego roku nikt nie był na emce więc raczej nie wypłynie z tej przyczyny a poza tym nie sądzę aby chciał.
PS. zdajesz sobie sprawę, że mimo, że wyglada tak jak bym to ja założył wątek pod tym tytułem to jednak nie jest to moje dzieło tylko jednego z moderatorów który wyciał z włąsciwego wątku moją wypowiedź i tak to już poszło  :rofl:
Po pierwsze to nie generał, tylko według prawilnego, sprawiedliwego toku służby co najwyżej młodszy brygadier, to raz. Zbijanie piątek z ochotnikami i przytulasy na misia z naczelnikiem OSP Panem Mietkiem też raczej nie płynęły z serca, tylko z wyznaczenia linii partii , że OSP to jednak większy elektorat niż 18 tyś. murzynów z JRG.Brak kwalifikacji kadry dowódczej i kończenie na szybko szkół biznesu z filiami w Jarocinie i Dąbrowie Górniczej  aby tym wymaganiom sprostać to dwai Na co liczycie? Że po następnych wyborach pan Bartass założy garnitur i wejdzie
w buty Pana Leśniakiewicza? Nie ta skala. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Marną masz wiedze bo nawet nie wiesz ilu ludzi służy na JRG  :rofl: Co do takiego podejścia to znam go trochę dłużej niż Ty i on taki był z tymi przytulasami długo przed tym zanim został KG więc mówienie, że ktoś mu wyznaczył taki styl bycia to bzdura.
Jeżeli już mnie Pan tak punktuje i wszystko bierze dosłownie to proszę odnieś się też do początku wypowiedzi.... Jednak general czy młodszy brygadier ?  Nie przypominam sobie by pan bartass dziecko z pożaru uratował narażajac swoje życie?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2024, 18:29:45 »
Jeżeli już mnie Pan tak punktuje i wszystko bierze dosłownie to proszę odnieś się też do początku wypowiedzi.... Jednak general czy młodszy brygadier ?  Nie przypominam sobie by pan bartass dziecko z pożaru uratował narażajac swoje życie?
Słyszałeś kiedyś aby komendanci ratowali bezpośrednio ludzi w działaniach? Póki co to MSWiA decyduje w przypadku stopni oficerskich a w przypadku dwóch ostatnich to nawet prezydent nie forum... Więc jednak generał  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2024, 18:33:38 »
Jeżeli już mnie Pan tak punktuje i wszystko bierze dosłownie to proszę odnieś się też do początku wypowiedzi.... Jednak general czy młodszy brygadier ?  Nie przypominam sobie by pan bartass dziecko z pożaru uratował narażajac swoje życie?
Słyszałeś kiedyś aby komendanci ratowali bezpośrednio ludzi w działaniach? Póki co to MSWiA decyduje w przypadku stopni oficerskich a w przypadku dwóch ostatnich to nawet prezydent nie forum... Więc jednak generał  :wacko:
Na podziale też nie błyszczał.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2024, 18:45:03 »
Jestem w stanie pojąć Wasze związkowe rozumowanie. Jednak moim zdaniem prawdziwy strażak nigdy nie podniesie swojego ego stopniem który w rzeczywistości mu się nie należy i z czego ten strażak doskonale zdaje sobie sprawę. Tak robią ludzie mali światopoglądowo i emocjonalnie. Wy panowie w związkach macie widocznie
inne kryteria. Ja szacunku generalskiego do pana bartasa nie mam. I pewnie jakieś 3/4 PB podzieli moje zdanie. Np. Pan Skulich Generał...służbą i wiedzą zasłużył. A obecna kadra generalska wywodzaca się ze szkól które wymieniłem w powyższych postach moim zdaniem Panu Skulichowi i innym prawdziwym strażakom nie nadaje się do noszenia
 ich teczek Ale co ja tam wiem o zwiazkach. Zdrowia życzę
.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2024, 18:49:38 »
Jeżeli już mnie Pan tak punktuje i wszystko bierze dosłownie to proszę odnieś się też do początku wypowiedzi.... Jednak general czy młodszy brygadier ?  Nie przypominam sobie by pan bartass dziecko z pożaru uratował narażajac swoje życie?
Słyszałeś kiedyś aby komendanci ratowali bezpośrednio ludzi w działaniach? Póki co to MSWiA decyduje w przypadku stopni oficerskich a w przypadku dwóch ostatnich to nawet prezydent nie forum... Więc jednak generał  :wacko:

Ty naprawde masz ludzi za nie powiem kogo? Doskonale wszyscy wiemy dlaczego bartas dostawał stopnie w tempie ekspresowym,.podobnie zresztą jak jego kolega z województwa. Dla świadomego strażaka takie turbo awanse są oznaką tylko i wyłącznie dobrego pchania ze strony polityków, a nie zasług dla.formacji. Podobnie rzecz ma się do ocenianego wg Ciebie pozytywnie oczywiście ściskania się z lokalnymi Mietkami na festynach OSP itd. Naprawdę uważasz, że generał, oficer PSP może pozwolić sobie na ściskanie się ludźmi w mundu wyjściowym jak do zdjęć na weselu? Mi osobiście jest wstyd za to, że musiealem jako funkcjonariusz oglądać takie obrazki, co zresztą nie jest tylko moją opinią. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek inny generał PSP tak nie szanował munduru, który nosi. I postawa swobodna w mundurze, to też nie pokazywanie 👍✌️❤️, tylko przyjmowanie postawy zbliżonej do postawy zasadniczej. Tyle ode mnie, podziękowania jakie należą się byłemu KG to oczywiście poprawa SOI i rozpoczęcie profilaktyki nowotworowej. W pozostałych kwestiach mało co się zmieniło. Życzę odpoczynku na emeryturze, a naczelnemu związków na tym forum założenia oddzielnego wątku pod nazwą: jak solidarność może teraz podziękować byłemu KG.
Zresztą proszę popatrzeć teraz na sposób wypowiedzi Pana Lesniakiewicza jako byłego KG. Wszystko wyważone, bez zbędnych emocji. A poprzednio, to chyba każdy wie jak było, puste slogany o solidarności, wzjawmnhm szacunku, który często kończył się z chwilą zakończenia q&a i wykonaniu telefonu do przełożonego strażaka, który ośmielił się zadać niewygodne pytanie.

@Equinox za 4 lata akurat pasowałoby wskoczyć na 02 KM co? Trzeba już zacząć ścieżkę wyznaczać powoli.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2024, 18:54:49 wysłana przez simek92 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2024, 18:56:10 »
Ty naprawde masz ludzi za nie powiem kogo? Doskonale wszyscy wiemy dlaczego bartas dostawał stopnie w tempie ekspresowym,.podobnie zresztą jak jego kolega z województwa. Dla świadomego strażaka takie turbo awanse są oznaką tylko i wyłącznie dobrego pchania ze strony polityków, a nie zasług dla.formacji. Podobnie rzecz ma się do ocenianego wg Ciebie pozytywnie oczywiście ściskania się z lokalnymi Mietkami na festynach OSP itd. Naprawdę uważasz, że generał, oficer PSP może pozwolić sobie na ściskanie się ludźmi w mundu wyjściowym jak do zdjęć na weselu? Mi osobiście jest wstyd za to, że musiealem jako funkcjonariusz oglądać takie obrazki, co zresztą nie jest tylko moją opinią. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek inny generał PSP tak nie szanował munduru, który nosi. I postawa swobodna w mundurze, to też nie pokazywanie 👍✌️❤️, tylko przyjmowanie postawy zbliżonej do postawy zasadniczej. Tyle ode mnie, podziękowania jakie należą się byłemu KG to oczywiście poprawa SOI i rozpoczęcie profilaktyki nowotworowej. W pozostałych kwestiach mało co się zmieniło. Życzę odpoczynku na emeryturze, a naczelnemu związków na tym forum założenia oddzielnego wątku pod nazwą: jak solidarność może teraz podziękować byłemu KG.
Ja piszę co myślę a, że moje poglądy są zbieżne z poglądami organizacji do której należę to chyba dobrze. Co do zmian to ja bym tutaj jednak dodał kilka wątków oczywiście nie każdemu pasuje to samo... Bo są sprawy które są dla ciebie kontrowersyjne a dla mnie naturalne takie jak przepis kwalifikacyjny czy łatwiejszy dostęp do pierwszych stopni oficerskich czy też skrócenie aspirantki zaocznej do jednego roku...
@Equinox za 4 lata akurat pasowałoby wskoczyć na 02 KM co? Trzeba już zacząć ścieżkę wyznaczać powoli.
Całkowicie nieopłacalna sytuacja dla mnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2024, 19:34:36 »
No dla Ciebie są neutralne, bo wszystko było zrobione pod Was, co zresztą nie raz sam przyznales. Zresztą, czy członek S robił by źle dla innych członków? Myślę że nie, dlatego w.waszych szeregach odbiór poprzedniej komendantury jest tylko i wyłącznie pozytywny. Na szczęście obecny komendant widzi, że szybkie kursy oficerskie to zła droga i ukróci to dziwactwo.
A żeby nie odbiegać od tematu wątku Panu B dziękujemy i życzymy jak to mówił zdrowia.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2024, 19:46:29 »
No dla Ciebie są neutralne, bo wszystko było zrobione pod Was, co zresztą nie raz sam przyznales. Zresztą, czy członek S robił by źle dla innych członków? Myślę że nie, dlatego w.waszych szeregach odbiór poprzedniej komendantury jest tylko i wyłącznie pozytywny. Na szczęście obecny komendant widzi, że szybkie kursy oficerskie to zła droga i ukróci to dziwactwo.
A żeby nie odbiegać od tematu wątku Panu B dziękujemy i życzymy jak to mówił zdrowia.
I to jest poprawnie postawiona diagnoza poza tymi szybkimi kursami bo to nie poprzedni KG wymyślił ani też nie jego poprzednik tylko to było jest i moim zdaniem będzie do końca historii PSP  :wacko: Tylko kwestia skali pozostaje  :straz:
Dużo zdrowia dla wszystkich  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fortis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2024, 20:29:53 »
Mam nadzieję że turbogenerałowie to już przeszłość. Słabo to wygląda na powiatówkach gdzie KP mówi że nie ma kasy na awans nawet w stopniu. Gdzie jest honor,  który oficerowie podobno mają. Słabe czasy kształtują słabych ludzi i tak było prze 8 ostatnich lat

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2024, 22:06:10 »
Ty naprawde masz ludzi za nie powiem kogo? Doskonale wszyscy wiemy dlaczego bartas dostawał stopnie w tempie ekspresowym,.podobnie zresztą jak jego kolega z województwa. Dla świadomego strażaka takie turbo awanse są oznaką tylko i wyłącznie dobrego pchania ze strony polityków, a nie zasług dla.formacji. Podobnie rzecz ma się do ocenianego wg Ciebie pozytywnie oczywiście ściskania się z lokalnymi Mietkami na festynach OSP itd. Naprawdę uważasz, że generał, oficer PSP może pozwolić sobie na ściskanie się ludźmi w mundu wyjściowym jak do zdjęć na weselu? Mi osobiście jest wstyd za to, że musiealem jako funkcjonariusz oglądać takie obrazki, co zresztą nie jest tylko moją opinią. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek inny generał PSP tak nie szanował munduru, który nosi. I postawa swobodna w mundurze, to też nie pokazywanie 👍✌️❤️, tylko przyjmowanie postawy zbliżonej do postawy zasadniczej. Tyle ode mnie, podziękowania jakie należą się byłemu KG to oczywiście poprawa SOI i rozpoczęcie profilaktyki nowotworowej. W pozostałych kwestiach mało co się zmieniło. Życzę odpoczynku na emeryturze, a naczelnemu związków na tym forum założenia oddzielnego wątku pod nazwą: jak solidarność może teraz podziękować byłemu KG.
Ja piszę co myślę a, że moje poglądy są zbieżne z poglądami organizacji do której należę to chyba dobrze. Co do zmian to ja bym tutaj jednak dodał kilka wątków oczywiście nie każdemu pasuje to samo... Bo są sprawy które są dla ciebie kontrowersyjne a dla mnie naturalne takie jak przepis kwalifikacyjny czy łatwiejszy dostęp do pierwszych stopni oficerskich czy też skrócenie aspirantki zaocznej do jednego roku...
@Equinox za 4 lata akurat pasowałoby wskoczyć na 02 KM co? Trzeba już zacząć ścieżkę wyznaczać powoli.
Całkowicie nieopłacalna sytuacja dla mnie.
Sory ale tu się nie zgodzę. Skrócenie zaocznej aspirantki? De facto trwa ona teraz 7 miesięcy, a może inaczej - 11 zjazdów na uczelni w tym 5 (ZDALNYCH przed komputerkiem w domu). Oprócz tego dwa zjazdy na egzaminy. Co tu jeszcze skracać? Skompresować to wszystko w dwa miesiące? Moim zdaniem średni pomysł

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2024, 22:08:13 »
Mnóstwo oficerów (nawet tych po SGSP) dało się wciągnąć w politykę i propagandę. Teraz zostają KW. Znam też takich OFICERÓW którzy odmowili kierowania komendami M/P za czasów dobrej zmiany.




Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2024, 22:15:21 »
Sory ale tu się nie zgodzę. Skrócenie zaocznej aspirantki? De facto trwa ona teraz 7 miesięcy, a może inaczej - 11 zjazdów na uczelni w tym 5 (ZDALNYCH przed komputerkiem w domu). Oprócz tego dwa zjazdy na egzaminy. Co tu jeszcze skracać? Skompresować to wszystko w dwa miesiące? Moim zdaniem średni pomysł
Wcześniej pierwszy rok był powtórką z podoficerki... Szczerze to już nie pamiętam tych skrótów ale pierwszy rok to była "realizacja działań ratowniczych" czyt. powtórka z kursu podstawowego i podoficerki (jak jeszcze była).
Po co powtarzać materiał na koszt komendy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2024, 11:44:43 »
Sory ale tu się nie zgodzę. Skrócenie zaocznej aspirantki? De facto trwa ona teraz 7 miesięcy, a może inaczej - 11 zjazdów na uczelni w tym 5 (ZDALNYCH przed komputerkiem w domu). Oprócz tego dwa zjazdy na egzaminy. Co tu jeszcze skracać? Skompresować to wszystko w dwa miesiące? Moim zdaniem średni pomysł
Wcześniej pierwszy rok był powtórką z podoficerki... Szczerze to już nie pamiętam tych skrótów ale pierwszy rok to była "realizacja działań ratowniczych" czyt. powtórka z kursu podstawowego i podoficerki (jak jeszcze była).
Po co powtarzać materiał na koszt komendy?
Nic nie trzeba by było powtarzać tylko zrobić system policji masz odpowiedni staż służby dostajesz aspiranta i nie ma patologii że aspirant z kilkuletnim stażem dowodzi ogniomistrzami z dwudziestoletnim lub większym stażem kiedyś ogniomistrze byli dowódcami zmian i było ok zlikwidować te pseudo aspirantki i będzie porządek ...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2024, 11:46:38 »
A w Policji przypadkiem nie ma kursu aspiranckiego?
Kiedyś to chodziło się w moro...

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Podziękowanie za służbę
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2024, 11:49:01 »
A w Policji przypadkiem nie ma kursu aspiranckiego?
Kiedyś to chodziło się w moro...
Nie było i działało potem kurs i działa ...chodzi mi o to że przychodzi gość dziennej i od razu ma 4 grupę na którą normalnie przyjęty czeka czasami 15 lat...
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2024, 11:52:20 wysłana przez sismondi »