Autor Wątek: Audyt otwarcia PSP 2023-2024  (Przeczytany 14188 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« dnia: Grudzień 17, 2023, 09:39:20 »
Takiego brylanta pewnie poproszą, żeby został 😁 Dyzma pożarnictwa…
Chyba audyt ma ocenić stan formacji a on na pewno jest znacznie lepszy niż w 2015 r. w kilku kwestiach:
- infrastruktura w ostatnich latach wybudowano i wyremontowano ponad 100 KM/KP i JRG,
- umundurowanie czyli każdy strażak otrzymał żółte US i są wydawane nowe służbowe,
- 1250 nowych etatów
- nawet te mityczne nowe legitymacje są skokiem jakościowym względem wersji papierowej,
- wymieniony praktycznie cały tabor samochodów...
Dodatkowo na tle innych formacji PSP ma mało wakatów i nie ma problemu z naborem (oczywiście w porównaniu do innych służb).
Chciałbym aby audyt był jawny i szczegółowy bo nie wyjdzie on źle dla nas.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2023, 09:43:38 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2023, 10:27:45 »
Nie chce mi się wy wypisywać wszystkich dobrodziejstw ale mam nadzieje że wskazane zostanie jakie koszta poniesiono na realizacje zadań niezgodnych z kompetencją. Np KG nie był / nie jest, szefem OC ze względu na stan prawny a PSP działało w sprawie bunkrów. Delegacje strażaków na polowania dzików, egzaminy za nauczycieli, rozstawianie barierek przed sejmem…. Trochę było tej apolityczności.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2023, 10:35:56 »
Nie chce mi się wy wypisywać wszystkich dobrodziejstw ale mam nadzieje że wskazane zostanie jakie koszta poniesiono na realizacje zadań niezgodnych z kompetencją. Np KG nie był / nie jest, szefem OC ze względu na stan prawny a PSP działało w sprawie bunkrów. Delegacje strażaków na polowania dzików, egzaminy za nauczycieli, rozstawianie barierek przed sejmem…. Trochę było tej apolityczności.
Z tymi dzikami chodzi ci o urlop na odstrzały sanitarne (tam gdzie jest ASF) dla strażaków myśliwych? Bo jeśli tak to pełny legal jest umocowany prawnie.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ochrona-zdrowia-zwierzat-oraz-zwalczanie-chorob-zakaznych-17089453/art-47-c
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2023, 10:50:54 »
A o reszcie się wypowiesz? Czy tylko o dzikach coś wiesz?

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2023, 10:57:06 »
Takiego brylanta pewnie poproszą, żeby został 😁 Dyzma pożarnictwa…
Chyba audyt ma ocenić stan formacji a on na pewno jest znacznie lepszy niż w 2015 r. w kilku kwestiach:
- infrastruktura w ostatnich latach wybudowano i wyremontowano ponad 100 KM/KP i JRG,
- umundurowanie czyli każdy strażak otrzymał żółte US i są wydawane nowe służbowe,
- 1250 nowych etatów
- nawet te mityczne nowe legitymacje są skokiem jakościowym względem wersji papierowej,
- wymieniony praktycznie cały tabor samochodów...
Dodatkowo na tle innych formacji PSP ma mało wakatów i nie ma problemu z naborem (oczywiście w porównaniu do innych służb).
Chciałbym aby audyt był jawny i szczegółowy bo nie wyjdzie on źle dla nas.
Wcześniej też były remonty i nowe strażnice, jakoś nikt o tym nie piał
Umundurowanie służbowe - nie jest takie zajebiste, jak się KG wydaje - kurtka bez możliwości wpięcia polaru, gówniane zamki, nieodpinany kaptur w kurtce przeciwdeszczowej a zatrzasków w niej chyba tyle co guzików w sutannie, materiał przeciętnej jakości, złuszczające się napisy, kolor do dupy, a rozmiarówka to kompletna fikcja
Te mityczne legitymacje, potrzebne chyba tylko na inspekcję z KW
No z tym CAŁYM taborem to pojechałeś, u mnie sporo aut sprzed 2015 zostało.
A jak ten audyt zahaczy o wydatkowanie środków z covida i Ukrainy, to z koloru różowego zrobi się brązowy, przynajmniej w niektórych komendach.
Tricks are for kids.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2023, 11:08:24 »
Chyba audyt ma ocenić stan formacji a on na pewno jest znacznie lepszy niż w 2015 r. w kilku kwestiach:

To chyba dość naturalne, że z biegiem czasu idziemy powoli na przód. W 2015 też było lepiej niż w 2008, w 2008 lepiej niż w 2000 itd.

Odnosząc się zaś szczegółowo to

- umundurowanie czyli każdy strażak otrzymał żółte US i są wydawane nowe służbowe,

Zdecydowanie nie każdy strażak otrzymał żółte US, czego dowodem są zdjęcia z akcji na stronach wielu komend. U mnie nowo przyjęci strażacy dostają granatowe US, bo na nowe nie ma pieniędzy. O drugim komplecie na zmianę nawet nie wspomnę. Co do nowych służbowych - jeśli ich wydawanie będzie przebiegało tak sprawnie jak do tej pory to może zamkniemy się w najbliższej dekadzie...

- nawet te mityczne nowe legitymacje są skokiem jakościowym względem wersji papierowej,

Co mi po tym skoku? Jest mi wszystko jedno czy w portfelu noszę plastik czy kartonik. Za to chodzę w gównianych ŚOI, w pilarkach reanimowane łańcuchy, auta myjemy szamponem kupionym ze zmianowych pieniędzy, bo kwatermistrz płyn do naczyń przestawał wydawać już chyba w październiku itd.

- wymieniony praktycznie cały tabor samochodów...

Kto miał znajomego posła, to ma brązowy język i wymieniony tabor. U nas ostatni nowy gaśniczy/specjalny przyszedł w 2015 roku.



Poza tym mam cichą nadzieję, że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i skończy się to bezrefleksyjne tłoczenie kasy w OSP, bo to woła o pomstę do nieba.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2023, 11:12:28 »
Wymiana taboru, często na  wariata, bo dają, o jakości i serwisie nie wspomnę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2023, 11:29:15 »
Wcześniej też były remonty i nowe strażnice, jakoś nikt o tym nie piał
Umundurowanie służbowe - nie jest takie zajebiste, jak się KG wydaje - kurtka bez możliwości wpięcia polaru, gówniane zamki, nieodpinany kaptur w kurtce przeciwdeszczowej a zatrzasków w niej chyba tyle co guzików w sutannie, materiał przeciętnej jakości, złuszczające się napisy, kolor do dupy, a rozmiarówka to kompletna fikcja
Te mityczne legitymacje, potrzebne chyba tylko na inspekcję z KW
No z tym CAŁYM taborem to pojechałeś, u mnie sporo aut sprzed 2015 zostało.
A jak ten audyt zahaczy o wydatkowanie środków z covida i Ukrainy, to z koloru różowego zrobi się brązowy, przynajmniej w niektórych komendach.
Widzisz ja mam swoje lata i wiem, że nie było nic z nowych strażnic baa nawet z jednego remontu zabierano na inny, żeby skończyć chociaż jeden  :rofl: Co do umundurowania też uważam, że nie jest takie super jak go maluje KG (szczególnie kolor mi się nie podoba bo jest niepraktyczny i po ludzku brzydki) natomiast w porównaniu do koszarówki wersja lata 90 i olimpijki to skok jest niesamowity. W przypadku legitymacji jest tak samo jak z umudurowaniem to po prostu skok jakościowy.
@Feuerwehrmann z tymi łańcuchami to ty tak poważenie? Grantowego nomeksu w JRG w swoim województwie nie widziałem od kilku lat.  Widać co kraj to obyczaj...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2023, 12:04:35 »
natomiast w porównaniu do koszarówki wersja lata 90 i olimpijki to skok jest niesamowity.

Skok niewątpliwie jest, ale jak na inspekcję do JRG przyjeżdża zespół inspekcyjny KW PSP z połuszczonymi napisami na plecach bluzy to nie najlepiej świadczy o tej nowej odzieży.

W przypadku legitymacji jest tak samo jak z umudurowaniem to po prostu skok jakościowy.

Nie przekładający się w żaden sposób na życie, nie poprawiający komfortu i ergonomii służby, nie podnoszący morale.

@Feuerwehrmann z tymi łańcuchami to ty tak poważenie?

No niestety nie wymyśliłem sobie tego na potrzeby posta. Takich "smaczków" jest więcej, ale już się nawet nie chce pisać.

Grantowego nomeksu w JRG w swoim województwie nie widziałem od kilku lat.  Widać co kraj to obyczaj...

Masz na szybko kilka przykładów:
- https://www.gov.pl/photo/43c03101-df68-4d17-8626-ec8979ae873c - Warszawa, 9.11.2023
- https://www.gov.pl/photo/b4833034-01a5-44a0-8be5-fa3dcb62d2aa - Wrocław, 13.12.2023
- https://www.gov.pl/photo/b74d5bd0-107a-414e-aa1e-2b181f2fe9ff - Olsztyn, 8.11.2023
- https://www.gov.pl/photo/029a8151-322f-405b-9bef-bff6fe5fb3e3 - Biskupiec, 20.10.2023
- https://www.gov.pl/photo/5757bcba-2aff-433d-9bf4-5687b989285b - Szczecin, 14.07.2023
- https://tiny.pl/csj9t - Kraków, 17.12.2023
- https://www.gov.pl/photo/82879432-cc45-47f2-97ed-6e3cb495ad5c - Białystok, 4.12.2023

Wszyscy ci strażacy występują w drugim komplecie, a piaskowy suszy się po praniu? Nieeee sąąąądzęęę...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2023, 15:29:15 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2023, 13:01:04 »
Mimo wszystko uważam, że to był dobry kg.
Z kwestii negatywnych i do sprawdzenia to przetarg na mityczne swd, które jest jak yeti

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2023, 13:04:01 »
Mimo wszystko uważam, że to był dobry kg.

W porównaniu do swojego poprzednika, o którym żadnego dobrego słowa nie można powiedzieć, to nawet bardzo dobry ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2023, 13:57:22 »
Takiego brylanta pewnie poproszą, żeby został 😁 Dyzma pożarnictwa…
Chyba audyt ma ocenić stan formacji a on na pewno jest znacznie lepszy niż w 2015 r. w kilku kwestiach:
- infrastruktura w ostatnich latach wybudowano i wyremontowano ponad 100 KM/KP i JRG,
- umundurowanie czyli każdy strażak otrzymał żółte US i są wydawane nowe służbowe,
- 1250 nowych etatów
- nawet te mityczne nowe legitymacje są skokiem jakościowym względem wersji papierowej,
- wymieniony praktycznie cały tabor samochodów...
Dodatkowo na tle innych formacji PSP ma mało wakatów i nie ma problemu z naborem (oczywiście w porównaniu do innych służb).
Chciałbym aby audyt był jawny i szczegółowy bo nie wyjdzie on źle dla nas.

Gdzie te mityczne etaty gdzie naprawa pseudo reformy Marka Kowalskiego tylko nie zganiaj na budynki  jak kiedyś


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2023, 14:03:06 »
Gdzie te mityczne etaty gdzie naprawa pseudo reformy Marka Kowalskiego tylko nie zganiaj na budynki  jak kiedyś
Jak to mityczne przecież one fizycznie są...
Nie interesuje mnie temat o którym czytam tylko na forum i nawet nikt nie zainteresował nikogo tym formalnie i tak aby powstało nowe JRG to ma spełniać wymagania... Stara prawda jest taka, że o wiele łatwiej zlikwidować jak stworzyć. 
Mimo wszystko uważam, że to był dobry kg.
Z kwestii negatywnych i do sprawdzenia to przetarg na mityczne swd, które jest jak yeti
Ten prztarg to chyba jeszcze za poprzedniego KG był.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2023, 14:51:16 »
Czy był dobry? Najlepszy nie był, bardzo dobry też nie, więc takie 4- jestem w stanie mu dać.
Na plus: wymiana umundurowania specjalnego, wdrożenie profilaktyki nowotworowej, wymiana aut (ale to po prostu trafił na taki okres, kiedyś też na pewno był 01 za którego wymieniono większość floty).
Na minus: bardzo duża ilość polityki w formacji, turboawanse wszelkiej maści kierownictwa, dawanie stanowisk osobom niekompetentnym i często z nadania związkowego lub politycznego ( to samo tyczy się wysyłania na szkoły), wprowadzenie przepisu kwalifikacyjnego pod swoich, oburzanie się na merytoryczne wpisy na portalach społecznościowych i ściganie za to ludzi, brak szacunku do munduru poprzez wszelkiej maści 👍✌️ itd, brak rozwiązania problemów pracowników ośmiogodzinnych, OSP nad PSP bo tam są wyborcy.
Ogólnie rzecz ujmując to taka kadencja jak Pana Szymczyka w policji, był i jutro mało kto będzie o nim pamiętał.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2023, 15:37:38 »
Czy był dobry? Najlepszy nie był, bardzo dobry też nie, więc takie 4- jestem w stanie mu dać.
Na plus: wymiana umundurowania specjalnego, wdrożenie profilaktyki nowotworowej, wymiana aut (ale to po prostu trafił na taki okres, kiedyś też na pewno był 01 za którego wymieniono większość floty).
Na minus: bardzo duża ilość polityki w formacji, turboawanse wszelkiej maści kierownictwa, dawanie stanowisk osobom niekompetentnym i często z nadania związkowego lub politycznego ( to samo tyczy się wysyłania na szkoły), wprowadzenie przepisu kwalifikacyjnego pod swoich, oburzanie się na merytoryczne wpisy na portalach społecznościowych i ściganie za to ludzi, brak szacunku do munduru poprzez wszelkiej maści 👍✌️ itd, brak rozwiązania problemów pracowników ośmiogodzinnych, OSP nad PSP bo tam są wyborcy.
Ogólnie rzecz ujmując to taka kadencja jak Pana Szymczyka w policji, był i jutro mało kto będzie o nim pamiętał.
To jak Andrzej Bartkowiak będzie zapamiętany i jakie "piętno" odciśnie jego kadencja zdecyduje nie on tylko jego następca bądź następcy... Moim zdaniem na starcie będzie miał duży handicap jeśli zaczną się powroty emerytów bo to dla strażaków słaby temat w odbiorze... Bo oznacza, że nikt w służbie się nie nadaje... Kolejny temat jeśli ograniczeniu ulęgnął rzeczy które za czasów AB były dość liczne czyli np. limity na podyplomówki i aspirantki... Itd...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2023, 20:46:48 »
Czy był dobry? Najlepszy nie był, bardzo dobry też nie, więc takie 4- jestem w stanie mu dać.
Na plus: wymiana umundurowania specjalnego, wdrożenie profilaktyki nowotworowej, wymiana aut (ale to po prostu trafił na taki okres, kiedyś też na pewno był 01 za którego wymieniono większość floty).
Na minus: bardzo duża ilość polityki w formacji, turboawanse wszelkiej maści kierownictwa, dawanie stanowisk osobom niekompetentnym i często z nadania związkowego lub politycznego ( to samo tyczy się wysyłania na szkoły), wprowadzenie przepisu kwalifikacyjnego pod swoich, oburzanie się na merytoryczne wpisy na portalach społecznościowych i ściganie za to ludzi, brak szacunku do munduru poprzez wszelkiej maści 👍✌️ itd, brak rozwiązania problemów pracowników ośmiogodzinnych, OSP nad PSP bo tam są wyborcy.
Ogólnie rzecz ujmując to taka kadencja jak Pana Szymczyka w policji, był i jutro mało kto będzie o nim pamiętał.

Profilaktyka nowotworowa na plus, ale w dalszym ciągu wiele komend nie dostosowało się do rozporządzenia i nie wprowadziło stref czystych, brudnych itd.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2023, 20:53:30 »
Przepis kwalifikacyjny porażka, przesada w jedną lub w tym przypadku drugą stronę. Myślę, że do uporządkowania w rozumieniu długofalowym.

Offline wer998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2023, 21:11:14 »
A ja dodam od siebie realizacja projektów unijnych, to jest duży plus.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2023, 21:35:18 »
Profilaktyka nowotworowa na plus, ale w dalszym ciągu wiele komend nie dostosowało się do rozporządzenia i nie wprowadziło stref czystych, brudnych itd.

Wdrażać te rozwiązania z sensem można w fazie projektu nowej strażnicy, a nie często w kilkudziesięcioletnim, istniejącym już budynku.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2023, 23:46:02 »
Jeśli po audcie ma być powrót do wożenia Związkowych kacyków ,, szych ,, z OSP   przez PSP na biesiady to audyt powinien sięgnąć jeszcze czasów PO PSL  :kwit:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2023, 08:42:52 »
Profilaktyka nowotworowa na plus, ale w dalszym ciągu wiele komend nie dostosowało się do rozporządzenia i nie wprowadziło stref czystych, brudnych itd.

Wdrażać te rozwiązania z sensem można w fazie projektu nowej strażnicy, a nie często w kilkudziesięcioletnim, istniejącym już budynku.

Masz racje wszystkiego się zrobić nie da, ale część jednak można zrobić. Dziwne, że zarządzenia kg nie były przestrzegane i po prostu nikt o tym nie wiedział. No ale kiedyś każdy nowy kw odwiedzał jrg, teraz już z tym różnie.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2023, 11:26:13 »
Proces wdrożenia profilaktyki antyrakowej utknął w martwym punkcie. W większości przypadku ograniczył się do wprowadzenia stref brudnych i czystych na papierze....nawet w przypadku starych JRG można pogłębiać świadomość strażaków, szkolić, edukować, a nie oczekiwać że jakoś to będzie. Może raport i skrypt ws. profilaktyki, który ma powstać poprawi sytuację.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2023, 11:33:36 »
Nie chce mi się wy wypisywać wszystkich dobrodziejstw ale mam nadzieje że wskazane zostanie jakie koszta poniesiono na realizacje zadań niezgodnych z kompetencją. Np KG nie był / nie jest, szefem OC ze względu na stan prawny a PSP działało w sprawie bunkrów. Delegacje strażaków na polowania dzików, egzaminy za nauczycieli, rozstawianie barierek przed sejmem…. Trochę było tej apolityczności.

Czepiliście się rozstawiania tych barierek pod sejmem... Posiadam zdjęcia jak podchorążowie z SGSP rozstawiali takie barierki pod sejmem, kiedy rządziło PO. Jakoś nikt dramy nie kręcił. Ba nawet później strażackimi SCKW z podchorążymi na policyjny poligon były odwożone.
Nie muszę chyba nikomu przypominać kto zabrał inflacyjne podwyżki?
Mam też nagranie jak jeden z KG za tamtej (PO) władzy przemawiał podczas ewidentnego ataku "choroby filipińskiej".

Audyt służy rozliczeniu czy było dobrze czy nie. Czas pokaże. Szkoda, że tak wiele ludzi widzi tylko, że jak moja opcja wygrała to jest demokracja. Jak przegraliśmy to jest dyktatura. Tak samo media publiczne. Na antenie TVP przed zaprzysiężeniem rządów KO, dziennikarz słyszy od polityka PO, że zaraz zostanie zwolniony. To jest wolność słowa? Gdzie są hasła WOLNE MEDIA? Na naszych oczach dzieje się historia. a jak z historią bywa lubi się powtarzać co widać po nazwiskach obecnych w rządzie ludzi.
Najbardziej w tym wszystkim boli mnie to, że tak jak u strażaków tak w całym społeczeństwie brakuje samodzielnego myślenia i tu np. pokazuje te czepianie się rozstawiania barierek pod sejmem.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Audyt otwarcia PSP 2023-2024
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2023, 12:59:34 »
Nie sposób się nie zgodzić z Twoim wpisem. Wojna polsko -polska ciągle trwa i jak widać rządzącym czy to z lewa, centrum czy prawa w to graj. Przytoczone przez Ciebie przykłady idealnie pokazują właśnie, gdzie jest demokracja, praworządność, pożyczki z kpo - są tam i wtedy kiedy my rządzimy. Doskonały też jest ostatni przykład "świeckiego państwa" wg marszałka sejmu 😉
Co do audytu itd taki powinien się odbywać po każdej zmianie władzy. Pytanie czy takowy odbył się po zrzuceniu władzy przez PO?