Autor Wątek: Związek OSP chce zmian w Regulaminie Umundurowania  (Przeczytany 1777 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Związek OSP chce zmian w Regulaminie Umundurowania
« dnia: Grudzień 17, 2023, 02:21:24 »
Temat do dyskusji...

Moim zdaniem zmiany jak się to czyta to pudrowanie trupa, dosłownie. Zmiana dopuszczająca noszenie przez kobiety rogatywek, bardzo na czasie, tylko kilka lat spóźnienia względem PSP.

Cała reszta to generalnie bzdury... Z których na komentarz zasługuje co najwyżej ta o przeniesieniu dystynkcji z patek na naramienniki... Potrzebne to jak świni siodło biorąc pod uwagę jak archaiczny i bezsensowny jest cały system tychże dystynkcji oznaczających przecież funkcje w zastępie (pół biedy, chociaż takiego podziału już w zasadzie nie ma), a dalej funkcje administracyjne/związkowe... Nie wiem kto wpadł na tak debilny pomysł, no ale hej, kit z tym że musztra i znajomości ceremoniałów i regulaminów leżą i kwiczą, trzeba sobie dodać "prestiżu"


https://remiza.com.pl/zwiazek-osp-chce-zmian-w-regulaminie-umundurowania/
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Związek OSP chce zmian w Regulaminie Umundurowania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2023, 23:46:52 »
Wus Brzeziny zarobi  :szalony: :rofl:

Offline slawomir66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Związek OSP chce zmian w Regulaminie Umundurowania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2023, 19:51:53 »
Czytając odpowiedzi z ankiety też uważam, że to pudrowanie. Zmiana orła z tkaniny na metalowy czy kapelusza na rogatywkę- no co to za zmiany. Lampasy i otoki liści dęby dla prezesa i ZG owszem tak ale po co już dla zarządów wojewódzkich. Niezrozumiałe dla mnie.

Jest kilka innych rzeczy w umundurowaniu, które można zmienić.
Wg mnie warto zmienić samą tkaninę munduru. Obecna i to chyba większość przyzna jest gruba i gorąca.
Widziałbym jeszcze zmianę zamiast kurtek- płaszcz służbowy. Dlaczego? Bo jest bardziej wyjściowy a po drugie poczet sztandarowy czy flagowy zakładając pas do płaszcza w okresie zimowym wygląda zupełnie inaczej.
Wprowadzić zapis o rękawiczkach skórzanych koloru czarnego.

A już umundurowanie zgodne z regulaminem umundurowania dla MDP to dla mnie porażka. Szorty czy spodnie w kolorze czarnym i czerwone koszule a na dodatek białe podkolanówki to jakoś dziwnie mi się kojarzy.

Takie rzeczy wymienić a nie pierdoły.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Związek OSP chce zmian w Regulaminie Umundurowania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2023, 21:40:41 »
Jest kilka innych rzeczy w umundurowaniu, które można zmienić.
Wg mnie warto zmienić samą tkaninę munduru. Obecna i to chyba większość przyzna jest gruba i gorąca.
Ja mam mundur wyciągnięty z szafy, z zapasów PRL-owskich, uwierz mi że ówczesne były jeszcze grubsze :szalony:

Co do reszty... dużo rzeczy można, tylko żeby to nie było na zasadzie, że coś wymyślą a potem przez wzgląd np. na koszty to będzie jak Yeti - że ostatnim miejscem gdzie można to zobaczyć jest regulamin umundurowania ZOSP. Akurat tak się składa że siedzę w innej formacji mundurowej, i pełne umundurowanie dla jednego człowieka to są chore pieniądze - dwa mundury wyjściowe (zimowy i letni), osobny galowy - to już jest kilka tysięcy. A przecież jeszcze inne umundurowanie ma kompania reprezentacyjna.. Nawet idąc na pewne kompromisy łatwo można przesadzić.


A już umundurowanie zgodne z regulaminem umundurowania dla MDP to dla mnie porażka. Szorty czy spodnie w kolorze czarnym i czerwone koszule a na dodatek białe podkolanówki to jakoś dziwnie mi się kojarzy.
Tak, czuć komunę na kilometr. Ale z drugiej strony czy potrzebny jest odgórnie narzucony wzór ubrań dla dzieciaków? Nie sądzę.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE