Autor Wątek: Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP  (Przeczytany 2244 razy)


Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2023, 02:10:27 »
Akurat zabranie pieniędzy z ZOSP uważam za najlepsze co mogło spotkać OSP od 20 lat co najmniej. Nie czarujmy się, każdy wie jaka to była patologia - dotacje do wykorzystania w sklepach związkowych, na artykuły produkowane przez firmy związane ze związkiem, gdzie ceny też bywały po prostu bandyckie. A teraz stare wraca...

P.S.
Ten artykuł niby tylko cytuje wypowiedzi, ale czuć w nich/nim tendencyjność i/lub nieznajomość tematu...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2023, 22:46:36 »
O ile tamte czasy to była bandyterka w wykonaniu ZOSP ale ostatnie lata też były ciekawe jeśli chodzi o rozdzielanie różnego rodzaju dotacji. Kto miał poparcie (oczywiście nie 100%) w pewnej partii to dostawał auta czy kasę z innych źródeł.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2023, 17:06:49 »
O ile tamte czasy to była bandyterka w wykonaniu ZOSP ale ostatnie lata też były ciekawe jeśli chodzi o rozdzielanie różnego rodzaju dotacji. Kto miał poparcie (oczywiście nie 100%) w pewnej partii to dostawał auta czy kasę z innych źródeł.
No, nie wiem. Dziwne, że pełno gmin gdzie owa partia przegrywała dostawała dotacje? Zawsze jest tak że nie ma dla każdego i później domysły. Ale akurat dzielenie dotacji przez PSP jest najlepszym z pomysłów.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2024, 21:55:00 »
Mnie zaskoczyło to jakimi pieniędzmi dysponował związek z mimo województwie. Nie mam pojęcia co działo się z tymi pieniędzmi, jestem blisko struktur związkowych i przez lata nie miałem wiedz jakie to kwoty. Dodatkowo zarobki astronomiczne na swoich towarach w swoich sklepach, plus spore marże. Jeszcze w tym roku będzie tak jak przez ostatnie lata. W kolejnych latach już ma być po staremu.