Autor Wątek: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu  (Przeczytany 1404 razy)

Offline konstruktor1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« dnia: Listopad 28, 2023, 09:40:54 »
Witam, kupiłem działkę na której jest budynek mieszkalny murowany z poddaszem. Problem polega na tym, że znajduje się jakieś 3 m od lasu na tej samej działce. Na tym terenie nie ma i nigdy nie było planu przestrzennego.
Chciałbym zrobić nowy dach nad budynkiem, żeby go podwyższyć około metr i uzyskać większe poddasze.

Z uwagi na bliskość lasu - czy jest jakiekolwiek rozwiązanie, aby to zrobić legalnie? Ściana przeciwpożarowa od lasu? Ekspertyza przeciwpożarowa? Odstępstwo od warunków?

Dziękuję

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2023, 10:45:12 »
Kolego skoro budynek już stoi to ktoś musiał na niego wydać zgodę( chyba że to samowola budowlana to już większy problem).
W pierwszej kolejności musisz zadbać i złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy. Jeżeli już będziesz miał warunki zabudowy wtedy warto się przejść do pinb nadzorującego tą okolice i porozmawiać czy dostaniesz zgodę na taką rozbudowę. Myślę że takową dostaniesz jeżeli nie przesuniesz się do krawędzi lasu ale to już w rękach projektanta

Offline konstruktor1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2023, 12:37:10 »
Dzięki za odpowiedź. Budynek raczej nie jest samowolą budowlaną, a jednocześnie żadnego projektu nie posiada. Przed wejściem głównym jest gzyms na którym widnieje rok 1952. Zakładam, że to rok budowy.
W sprawie warunków zabudowy już się pytałem w gminie. Pani mówi, że warunki wydają raczej pozytywne z adnotacją, że należy spełnić wymogi określone w przepisach odnośnie lokalizacji budynku. Ciekawe tylko jak spełnić, przecież nie przesunę budynku.

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2023, 12:56:38 »
Sprawdź sobie księgi wieczyste i wszystko będzie jasne. Ale tak jak pisałem trzeba zacząć od decyzji w ręku później możesz działać dalej

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2023, 15:04:43 »
Poszukaj rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Rzeczoznawca ppoż. i rzeczoznawca budowalny opracują ekspertyzę techniczna, z odstępstwem od par. 271 ust. 8 warunków technicznych. Ekspertyzę przedłożysz do lokalnego KW PSP w trybie par. 2 ust. 2 warunków technicznych. To jest typowa procedura. Jak dostaniesz odstępstwo od KW PSP to żaden organ architektoniczno-budowlany nie będzie podważał lokalizacji budynku w stosunku do Ls.

Offline konstruktor1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2023, 08:53:27 »
Dzięki za radę, o to mi chodziło czy w ogóle jest sens zacząć z tym działać. Jak opcje są to biorę się do roboty, chociaż czuję że tanio nie będzie.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przebudowa istniejącego budynku blisko lasu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2023, 00:10:25 »
I przede wszystkim sprawdź czy te drzewa obok Twojego budynku to rzeczywiście jest las
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)