Autor Wątek: Nabór czy Aspirantka  (Przeczytany 1285 razy)

Offline Dawidek07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Nabór czy Aspirantka
« dnia: Listopad 16, 2023, 18:04:28 »
Dzień dobry mam pytanie do osób bardziej w branży, której już służą lepiej poświeci te 2 lata na szkole aspirantów czy ruszać z ulicy czy po tych 3 latach różnica jest bardzo dużą w zarobkach ?  Nie zależy mi robić kariery jako aspirant wsi ale moją pasją jest ta praca a niestety planuje założyć rodzinę i z czegoś ją utrzymywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nabór czy Aspirantka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2023, 18:07:57 »
Dzień dobry mam pytanie do osób bardziej w branży, której już służą lepiej poświeci te 2 lata na szkole aspirantów czy ruszać z ulicy czy po tych 3 latach różnica jest bardzo dużą w zarobkach ?  Nie zależy mi robić kariery jako aspirant wsi ale moją pasją jest ta praca a niestety planuje założyć rodzinę i z czegoś ją utrzymywać.
Uposażenie mł. asp. 3370 grupa + 1807 stopień + 62 wysługa natomiast sekc. 3180+1672+95 do tego uznaniowy dodatek służbowy zwykle podobny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Dawidek07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nabór czy Aspirantka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2023, 18:43:33 »
Dzień dobry mam pytanie do osób bardziej w branży, której już służą lepiej poświeci te 2 lata na szkole aspirantów czy ruszać z ulicy czy po tych 3 latach różnica jest bardzo dużą w zarobkach ?  Nie zależy mi robić kariery jako aspirant wsi ale moją pasją jest ta praca a niestety planuje założyć rodzinę i z czegoś ją utrzymywać.
Uposażenie mł. asp. 3370 grupa + 1807 stopień + 62 wysługa natomiast sekc. 3180+1672+95 do tego uznaniowy dodatek służbowy zwykle podobny.

Czyli tak naprawdę najgorsze są te 3 lata z ulicy w służbie przygotowawczej ?

Offline Kris00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór czy Aspirantka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2023, 18:58:20 »
Na pewno są gorsze 2 lata w aspirantce.
Ale to nadal nie przekreśla aspirantki, musisz się zastanowić czy w przyszłości wolisz jeździć na początku na pace a później częściej jako kierowca, czy na pace a później dowodzić akcją.
Nikt ci nie powie jaki kierunek obrać, jakiego kierunku byś nie obrał to są plusy i minusy, sam się zastanów gdzie iść.
Jak widzisz w zarobkach nie ma dużej różnicy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2023, 19:02:43 wysłana przez Kris00 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nabór czy Aspirantka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2023, 22:08:30 »
Długofalowo nie da się udzielić odpwoiedzi które rozwiązanie jest lepsze ale jeśli masz poza miłością do straży jakichś dobry fach w rękach to nabór z ulicy będzie bardziej opłacalny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.