Autor Wątek: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej  (Przeczytany 10601 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Czekajcie aż ujrzy światło dzienne dokumentacja która trafiła dziś do komend do opiniowania w sprawie rozwoju i ścieżki zawodowej, w tym SPK/SPO. Tyle lat było na zmiany i trzeba było czekać do takiego momentu?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2023, 18:03:51 »
No ale kto to psuł i kto nie reagował?
Wszyscy po kolei w KG PSP od 2007 (być może 2006 bo dokładnie nie pamiętam kiedy podnoszono pierwsze grupy pojedynczo). Jak mi napiszesz, że ZZ powinny reagować na to to chyba przepraszam za wyrażenie na głowę upadłeś bo z ich punktu widzenia to było dobre dla większości ich członków.

A to nie istnieje w ZZ takie coś jak planowanie? Trochę teraz zawiewa mi tu problemami, które sami stworzyliśmy i teraz będziemy je naprawiac. Widać, że ważne było tu i teraz.

Może po prostu biurowi nie są w związkach. U mnie może jest jedna osoba z biurowych. No sorry, ale w przypadku mojej komendy to związki stanowi podział plus SK

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2023, 18:25:21 »
Są biurowi we wszystkich związkach, przynajmniej u mnie w okolicy i aktywnie działają.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2023, 20:12:00 »
Pozwolę się  nie zgodzić.
W dłuższej perspektywie zaszkodziło to wszystkim. Pośrednio lub bezpośrednio dotyka to teraz wszystkich.
Zawsze możesz się nie zgadzać  :rofl: Tylko prośba uzasadnij... Wtedy podyskutujemy  :wacko:
A to nie istnieje w ZZ takie coś jak planowanie? Trochę teraz zawiewa mi tu problemami, które sami stworzyliśmy i teraz będziemy je naprawiac. Widać, że ważne było tu i teraz.

W radzie KSP S nie zasiada nikt który był wtedy gdy to się zaczęło  :straz: Porównam to historycznie bo to moja ulubiona dziedzina a więc jakiekolwiek zarzuty do ZZ za to co się działo przez dwie dekady jest równie uprawnione jak zarzuty dla króla Zygmunta Starego za Hołd Pruski i laicyzację Państwa Zakonnego i dla Jana III za odsiecz wiedeńską bo przecież kilkaset lat/kilkadziesiąt lat kraje te dokonały rozbioru Polski...
Czekajcie aż ujrzy światło dzienne dokumentacja która trafiła dziś do komend do opiniowania w sprawie rozwoju i ścieżki zawodowej, w tym SPK/SPO. Tyle lat było na zmiany i trzeba było czekać do takiego momentu?
No i co drogi młodszy kolego powiesz o tym dokumencie?
   
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2023, 07:05:37 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2023, 20:21:57 »
A cm jest takiego ciekawego w tym dokumencie, skoro już zaczęliście ten wątek?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2023, 20:30:16 »
A cm jest takiego ciekawego w tym dokumencie, skoro już zaczęliście ten wątek?
Nie wiem od czego zacząć powrót do przepisu kwalifikacyjnego kiedy nawet do podstawówki nie chodziłeś zapewne... Jak masz w rodzinie kogoś co służył na przełomie Zawodowej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej to zapytaj o tzw. widełki....
Nowa podyplomówka SPRZ....
Kwalifikacje ludzi z SPF i SPK będą za krótkie na powołane stanowiska...
Ogólnie dość długi kawałek moim zdaniem papieru do....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2023, 20:46:09 »
A kto to wypuścił? Nie było opiniowania w ZZ? Wrzućcie papier tutaj

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2023, 20:49:27 »
Czyli dla kogo dobrze, a dla kogo źle Equinox?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2023, 21:01:12 »
A kto to wypuścił? Nie było opiniowania w ZZ? Wrzućcie papier tutaj
Ten tryb jest tak jakby zabawny  :rofl: Nie da rady wrzucić bo są ograniczenia rozmiaru...
ZZ będą opiniować na późniejszym etapie ale naprawdę jaja...
Czyli dla kogo dobrze, a dla kogo źle Equinox?
Najprościej tłumacząc nie kwalifikacje decydują a wola komendanta na której grupie jesteś bo decydująca ma być opinia w załączeniu propozycja stanowisk i grup...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2023, 21:06:37 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/opracowanie-nowelizacji-sciezki-rozwoju-zawodowego-w-panstwowej-strazy-pozarnej--narada-sluzbowa-pod-przewodnictwem-nadbryg-dr-inz-adama-koniecznego-zastepcy-komendanta-glownego-psp czy ta narada nie miała na celu nakreślenie kierunku w jaki podaża ścieżka kariery zawodowej w Państwowej Straży Pożarnej?  :gwiazdki:
No wg dokumentów wytworzonych cel miała zupełnie inny...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2023, 21:06:53 »
A czy ten projekt nie trafi do kosza po.zmianie władzy w KG?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2023, 21:08:00 »
A czy ten projekt nie trafi do kosza po.zmianie władzy w KG?
Jak Bóg da...
Czegoś tak głupiego naprawdę nie wiedziałem jak służę w PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2023, 21:24:11 »
No ale przecież teraz tacy fachowcy sami są zatrudnieni na najwyższych szczeblach, więc skąd takie coś? Z drugiej strony czy awans powiązany z opinią jest czymś złym? Na pewno nie jest to dobre dla ludzi, którzy kształcą się i awansują na podstawie znajomości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2023, 21:30:10 »
No ale przecież teraz tacy fachowcy sami są zatrudnieni na najwyższych szczeblach, więc skąd takie coś? Z drugiej strony czy awans powiązany z opinią jest czymś złym? Na pewno nie jest to dobre dla ludzi, którzy kształcą się i awansują na podstawie znajomości.
Awanse i szkoły daje ktoś inny niż opinie?
Jedynie kwalifikację trzymały to jako tako... Nagle wszystko będzie uznaniowe... Bo oparte o opinię. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2023, 21:36:26 »
Ale kto powiedział że to wejdzie? I kto jest za to obecnie odpowiedzialny i kto był w tym zespole? Znowu ludzie bez pojęcia o PSP, jak to ma miejsce w większości zespołów?
No i najważniejsze, Ty Equinox jesteś przeciwko? Taki zwolennik obecnych władz PSP?😮

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2023, 21:42:25 »
Pomijając kwestie wyżej poruszoną, co uważacie o samym proponowanym rozkładzie grup uposażenia ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2023, 21:55:11 »
Ale kto powiedział że to wejdzie? I kto jest za to obecnie odpowiedzialny i kto był w tym zespole? Znowu ludzie bez pojęcia o PSP, jak to ma miejsce w większości zespołów?
No i najważniejsze, Ty Equinox jesteś przeciwko? Taki zwolennik obecnych władz PSP?😮
Słuchaj Ja naprawdę mam dużą tolerancję na głupotę ale jest pewien level w którym i mi się ulewa a to właśnie ta ścieżka kariery która w ramach rozwoju formacji uwala kwalifikacje własnych podyplomowek.... To ścieżka kariery gdzie nie wykształcenie staż i kwalifikacje będą decydować tylko opinia.... W ramach równowagi wymyśla się limity do szkół  :rofl: beż żartów.... Skoro można dać awans beż szkoły to do szkoły się wyślę po awansie jak już spełni wymogi....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2023, 22:11:34 »
No cóż, wiedziałem że prędzej czy później te podyplomowki okażą się śmieciem, nie widziałem jednak że aż tak szybko. Póki co, to nie ma co wydawać wyroków, jeżeli mamy opierać się na opinii jednego członka forum, który miał okazję to przeczytać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2023, 22:12:56 »
No cóż, wiedziałem że prędzej czy później te podyplomowki okażą się śmieciem, nie widziałem jednak że aż tak szybko. Póki co, to nie ma co wydawać wyroków, jeżeli mamy opierać się na opinii jednego członka forum, który miał okazję to przeczytać.
To wczoraj poszło w kraj... Dziwne, że jest tak tajne  :wacko: I to nie pogrzeb podyplomowek tylko plan pogrzebu :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2023, 22:17:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2023, 22:31:02 »
Pytanie kto teraz będzie wydawał opinie na ten temat. Pewnie będzie tak jak z ubraniami służbowymi czy przepisem kwalifikacyjnym, czyli same plusy, brak minusów 😉
I naprawdę nie ma w tym dokumencie nic o kwalifikacjach na dane stanowisko? Staż, itd? To co , stażysta będzie dowódcą zmiany po pozytywnej opinii???

Offline wneku6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2023, 22:33:31 »
Eqinox czy byłbyś w stanie w miarę syntetyczny sposób przedstawić nam najważniejsze Twoim zdaniem zmiany i uwagi?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2023, 23:15:59 »
To nie jest żaden tajny projekt, kto sie interesował tematem widzial główne założenia i kierunki już wcześniej. Nakręcanie się na coś co odchodząca ekipa podrzuca mającym przyjść po nich jest moim zdaniem bezcelowe. Osobiście mam wrażenie jakby robili to na siłę tylko po to aby pokazać że ich praca nie była bezowocna.
Przyjdzie nowe i na 99 % wywali do kosza założenia poprzedników chociażby dlatego że były to plany i założenia poprzedników.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2023, 23:20:00 wysłana przez pb11 »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2023, 09:31:50 »
Powinni dodatkowo na śmietnik wywalić szkolenia podsumowujące które nic nie wnoszą, przynoszą tylko niepotrzebne koszty komendom. Lepiej za te pieniądze, by ludzi wyposażyli w ŚOI

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2023, 09:32:03 »
Czekajcie aż ujrzy światło dzienne dokumentacja która trafiła dziś do komend do opiniowania w sprawie rozwoju i ścieżki zawodowej, w tym SPK/SPO. Tyle lat było na zmiany i trzeba było czekać do takiego momentu?
No i co drogi młodszy kolego powiesz o tym dokumencie?

Całości jeszcze nie przeanalizowałem więc co do treści się (jeszcze) nie odniosę, natomiast bije w oczy inna sprawa. Każdy wie co się ostatnio działo z podyplomówkami, jakie było parcie żeby pchać wiele osób - widać było że "zapotrzebowanie" na SPO/SPK w aktualnej formie jest ogromne a tu nagle, tuż przed możliwymi zmianami kierownictwa o których aż huczy w środowisku pojawia się projekt dla "następnej ekipy", który tak jak sam napisałeś jest planem pogrzebu SPO/SPK. Wydłużenie okresu podyplomówek w czasie kiedy każdy już jest całkowicie zdemotywowany brakiem możliwości racjonalnego rozwoju zawodowego to świetny strzał w kolano - dobrze wiemy że dzisiaj zwykły szary strażak bez SILNEGO poparcia związku/komendanta/polityków może w wielu komendach zapomnieć o skierowaniu na rzeczone przeszkolenie.

Ja jako aktualny student zaocznej inżynierki na Apoż widzę o wiele większą potrzebę gruntownych reform w działaniu samej uczelni, bo to co się tam wyprawia woła o pomstę do nieba, uczepiliśmy się tego inżyniera pożarnictwa, natomiast patrząc prawdzie w oczy mnóstwo studentów zaocznej "oficerki" totalnie nie ma pojęcia o co chodzi w większości przedmiotów, zwyczajnie sobie nie radzi i mając multum poprawek jakoś się ślizga od semestru do semestru, w międzyczasie będąc traktowanymi przez dużą część wykładowców jak chłopcy do bicia. Na te studia większość osób idzie "po stopień" i w ogóle nie czuje się w klimatach inżynierskich przedmiotów.
Jak dla mnie powinniśmy przemyśleć ten temat dogłębnie i stworzyć na Apoż nowy kierunek oficerski, który będzie się skupiał nie tyle na przedmiotach inżynierskich, co na zarządzaniu, prawie, komunikacji interpersonalnej, przetargach, finansach itp - wszystkim tym, czego rzeczywiście będzie potrzebował w przyszłości oficer PSP.

A tak na szybko, oparcie się tak mocno na opinii przełożonego, który będzie miał jednoosobowo wybierać strażakom ścieżkę rozwoju zawodowego to niezły żart  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2023, 09:48:39 wysłana przez mpolskie »