Służba > Forum ochotników

Zmiana systemu szkolenia OSP

(1/2) > >>

oliwier:
Obecny zapis Ustawy o szkoleniach organizowanych przez PSP z pewnością powoduje duże obciążenie zarówno dla OSP jak i KP/M a także dla WOSz.
Dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Czy obecnie jest dobrze czy może są konieczne jakieś zmiany?

taz_org:
Przeprowadzenie szkolenia/kursu w macierzystej KP/KM wraz z egzaminem, na którzy przyjeżdża WOSz jest najlepszą opcją.

Generalnie twierdzę, że trzeba kolejny raz pochylić się nad organizacją szkoleń dla druhów OSP, gdyż obecnie szkolenie podstawowe jest kobyłą dla obu stron (i funkcjonariuszy i kursantów). Wcześniej były rozdzielone części na podstawową, rat. techniczne, rat. wodne i przeciwpowodziowe - proponuję na dzień dobry oddzielić to ostatnie, bo obecnie jak ktoś ma kilka weekendów spędzić w komendzie to w połowie rezygnuje...

oliwier:
Rozdzielanie szkoleń to nie jest dobry pomysł.
Dziś z tego są problemy bo ludzie się budzą że nie mają technicznego.
Czy w takim razie nie lepszym rozwiązaniem jest szkolenie w macierzystej OSP a na egzamin przyjechać do WOSzu? Wszak i tak jedynym z elementów egzaminu jest komora dymowa
Wtedy każdy mógłby dostosować tempo nauki do własnych możliwości.
Egzamin teoretyczny po zdaniu, którego komora i zadanie praktyczne.

KP/M nie były by obciążane szkoleniami OSP poza szkoleniem dowódców.

Natomiast szkolenie naczelników i Komendantów gminnych powinno być zupełnie wykreślone z programów szkoleń zatwierdzanych przez KG bo Naczelnicy i Komendanci to struktury statutowo/związkowe.

gadzina92:
O ludzie... pracę dyplomową pisałem o szkoleniach i troche tych pomysłów na ich udoskonalenie w niej zawarłem...  ^_^
Przede wszystkim okrojenie do niezbędnego minimum zajęć w KM/P, teoria tylko e-learning, no i szkolenia dowódców to do całkowitego rozburzenia począwszy od kryteriów kwalifikowania kandydatów na kurs po egzamin.

Eqinox:
Natomiast ja uważam, że PSP powinna robić tylko kurs podswowy reszta to rzeczy niepotrzebne ewentualnie co to po 5-10 latach od kursu podstawowego egzamin na dowódcę...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej