Autor Wątek: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG  (Przeczytany 22792 razy)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 07, 2023, 18:35:43 »
http://kspnszz.org/index.php/2023/11/07/wniosek-ksp-ws-zmian-sposobu-prowadzenia-inspekcji/
I dodatkowo ciekawostka... W KG pracuje zespół w sprawie inspekcji...
A może by tak ten zespół zebrał oponie, uwagi, oczekiwania odnośnie inspekcji. Może by tak założyć osobny temat dotyczących w/w. Coś w stylu pytania do KG. Bo w skład tego zespołu nie wiadomo kto wchodzi, z jakim doświadczeniem,  nastawieniem.  Tylko wątek ścisłe pod tym kątem,  żadnych wycieczek w lewo lub prawo

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 07, 2023, 18:44:13 »
Ciekawostką to jest dla mnie, że potrzebne było tyle lat żeby S zainteresowała się tematem IGO. Do tej pory nie zauważano problemu? Poza tym o ile mi wiadomo wymagania na członka Grupy Operacyjnej KW PSP są dość wysokie jeżeli chodzi o staż służby, a 5 lat na stanowisku dowodzczym ma być panaceum  :gwiazdki:
Czytałeś  może zarządzenie w sprawie inspekcji? Bo chyba nie znasz wymagań i próbujesz błysnąć.
Jeżeli nie to paragraf 5,6 i 7.
https://www.gov.pl/web/kgpsp/inspekcja-gotowosci-operacyjnej-podmiotow-ksrg
A może by tak ten zespół zebrał oponie, uwagi, oczekiwania odnośnie inspekcji. Może by tak założyć osobny temat dotyczących w/w. Coś w stylu pytania do KG. Bo w skład tego zespołu nie wiadomo kto wchodzi, z jakim doświadczeniem,  nastawieniem.  Tylko wątek ścisłe pod tym kątem,  żadnych wycieczek w lewo lub prawo
Zdajesz sobie sprawę, że każdy użytkownik na forum może założyć nowy wątek/temat?
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2023, 18:50:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 07, 2023, 20:39:08 »
Ciekawostką to jest dla mnie, że potrzebne było tyle lat żeby S zainteresowała się tematem IGO. Do tej pory nie zauważano problemu? Poza tym o ile mi wiadomo wymagania na członka Grupy Operacyjnej KW PSP są dość wysokie jeżeli chodzi o staż służby, a 5 lat na stanowisku dowodzczym ma być panaceum  :gwiazdki:
Czytałeś  może zarządzenie w sprawie inspekcji? Bo chyba nie znasz wymagań i próbujesz błysnąć.
Jeżeli nie to paragraf 5,6 i 7.
https://www.gov.pl/web/kgpsp/inspekcja-gotowosci-operacyjnej-podmiotow-ksrg
A może by tak ten zespół zebrał oponie, uwagi, oczekiwania odnośnie inspekcji. Może by tak założyć osobny temat dotyczących w/w. Coś w stylu pytania do KG. Bo w skład tego zespołu nie wiadomo kto wchodzi, z jakim doświadczeniem,  nastawieniem.  Tylko wątek ścisłe pod tym kątem,  żadnych wycieczek w lewo lub prawo
Zdajesz sobie sprawę, że każdy użytkownik na forum może założyć nowy wątek/temat?
Akurat bardzo dobrze znam to zagadnienie..odpowiem szczerze. Te punkty były zgłaszane do KG już dwa lata temu. Czy akurat ktoś kto wysuwa te wnioski i redaguje pismo z Ski nie dostał kiedyś lufy lub jak kto woli BKC podczas inspekcji. Pochwalam jednak sentencje że panowie inspekcjonujący mają małe pojęcie o akcjach w realiach w porównaniu ze swoim stażem. Napiszę ..do wymiany. Na każdym szczeblu.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 07, 2023, 20:47:10 »
@Equinox "posiadający doświadczenie praktyczne w kierowaniu działaniami ratowniczymi".  I to jest właśnie przepis, który dopuszcza gościa zarówno ze stażem 1 miesiąca pracy jako dowódca jak i gościa, który stażu na PB czy ogólnie JRG ma 20. Bezsens totalny, więc zapis minimum 5 lat jest jak najbardziej ok.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 07, 2023, 21:12:27 »
@Equinox "posiadający doświadczenie praktyczne w kierowaniu działaniami ratowniczymi".  I to jest właśnie przepis, który dopuszcza gościa zarówno ze stażem 1 miesiąca pracy jako dowódca jak i gościa, który stażu na PB czy ogólnie JRG ma 20. Bezsens totalny, więc zapis minimum 5 lat jest jak najbardziej ok.
Dzięki. Powinno się jasne wymagania stawiać wobec ludzi oceniających służbę innych ludzi i miejmy nadzieje, że zespół w KG PSP uwzględni ten zapis.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 11, 2023, 23:05:50 »
http://kspnszz.org/index.php/2023/11/07/wniosek-ksp-ws-zmian-sposobu-prowadzenia-inspekcji/
I dodatkowo ciekawostka... W KG pracuje zespół w sprawie inspekcji...

Nie ma jak to się pochwalić zebraniem kilku głosów opisanych na tym forum i wysmarowanie pisemka – normalnie kreatywność poziom ekspert. Co robiliście przez ostanie lata? Problemu nie było, czy na inspekcie za dużo gwiazd z S jeździła/jeździ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 11, 2023, 23:10:54 »
Nie ma jak to się pochwalić zebraniem kilku głosów opisanych na tym forum i wysmarowanie pisemka – normalnie kreatywność poziom ekspert. Co robiliście przez ostanie lata? Problemu nie było, czy na inspekcie za dużo gwiazd z S jeździła/jeździ?
Ty patrz asie dyskusji Ja ten wątek zacząłem i te uwagi sformułowałem jako pierwszy i też Ja to pismo napisałem...
(podpisać niestety nie mogłem  :rofl: )
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 11, 2023, 23:24:37 »
Nie ma jak to się pochwalić zebraniem kilku głosów opisanych na tym forum i wysmarowanie pisemka – normalnie kreatywność poziom ekspert. Co robiliście przez ostanie lata? Problemu nie było, czy na inspekcie za dużo gwiazd z S jeździła/jeździ?
Ty patrz asie dyskusji Ja ten wątek zacząłem i te uwagi sformułowałem jako pierwszy i też Ja to pismo napisałem...
(podpisać niestety nie mogłem  :rofl: )

Tak, zacząłeś i co z tego? Sytuacje opisane w piśmie pokrywają się z wypowiedziami z forum. Pytanie co robiliście wcześniej? Dlaczego dopiero teraz?
Tworzeniem tego pisma to bym się akurat nie chwalił – słabiutko napisane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 11, 2023, 23:27:22 »
Tak, zacząłeś i co z tego? Sytuacje opisane w piśmie pokrywają się z wypowiedziami z forum. Pytanie co robiliście wcześniej? Dlaczego dopiero teraz?
Tworzeniem tego pisma to bym się akurat nie chwalił – słabiutko napisane.
I wszystkie poruszone kwestię o których piszesz poruszyłem jako pierwszy! Nie Ty nie ktoś inny tylko Ja:
To jeszcze jeden ciekawy wniosek w temacie inspekcji otóż inspekcje w obecnej formie to archaizm nie mający absolutnie sensu gdyż:
1. oceniany jest wyjazd na wyścigi podczas gdy od dawna mówi się o bezpiecznym dojeździe,
2. ocenia się stan zmiany który każdego dnia jest dostępny w systemie SWD,
3. ocenia się posiadanie dokumentów w tym prawa jazdy a tego nie robi już nawet policja,
4. ocenia się wyposażenie osobiste strażaków które w żaden sposób nie zależy od JRG,
5. ocenia się wycofany sprzęt który jest na bieżąco dostępny w SWD tak jak przeglądy legalizacje itp...
6. ocenia się stan środków gaśniczych i sorbentów które nie są zależne od JRG,
itd... itd...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 12, 2023, 08:30:57 »
Tworzeniem tego pisma to bym się akurat nie chwalił – słabiutko napisane.

To fakt. Jakkolwiek postulaty słuszne, tak aż zęby bolą jak się to czyta...  :-\
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 12, 2023, 11:25:01 »
Chłopie, cały czas (z uporem maniaka) powtarzasz, że Ty pierwszy poruszyłeś ten temat i wysmarowałeś pismo. Ok. To teraz może odpowiedz na zadane wcześniej pytanie (bo unikasz go, jak diabeł święconej wody): dlaczego dopiero teraz i co robiliście wcześniej?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 12, 2023, 13:49:44 »
Chłopie, cały czas (z uporem maniaka) powtarzasz, że Ty pierwszy poruszyłeś ten temat i wysmarowałeś pismo. Ok. To teraz może odpowiedz na zadane wcześniej pytanie (bo unikasz go, jak diabeł święconej wody): dlaczego dopiero teraz i co robiliście wcześniej?
Unikałem odpowiedzi bo nie lubię się chwalić własną działalnością jako taką otóż do tej pory nikt nie zwrócił się w tej sprawie do szczebla krajowego S pierwszą osobą byłem osobiście Ja i zgłosiłem to na posiedzeniu prezydium S w miesiącu październiku i dostałem carte blanche do działania w tej sprawie. Porozmawiałem z generałem odpowiedzialnym za te sprawy i napisałem pismo ot cała skomplikowana i tajna historia.
Abyś mi nie zarzucał, że coś kręcę dlaczego teraz? Bo nikt wcześniej przede mną problemu nie zgłosił... Co robiliśmy wcześniej? Skoro nikt nie zgłasza problemu na szczebel krajowy to problem nie istniał dla struktury.  Problem został zgłoszony i przegadany i miejmy nadzieje, że zostanie rozwiązany w najbliższym czasie.   
Natomiast z uporem maniaka poważam bo postawiono mi nieprawdziwy zarzut, że wykorzystałem cudze pomysły a to nie jest prawda!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 13, 2023, 07:19:11 »
Chłopie, cały czas (z uporem maniaka) powtarzasz, że Ty pierwszy poruszyłeś ten temat i wysmarowałeś pismo. Ok. To teraz może odpowiedz na zadane wcześniej pytanie (bo unikasz go, jak diabeł święconej wody): dlaczego dopiero teraz i co robiliście wcześniej?
Unikałem odpowiedzi bo nie lubię się chwalić własną działalnością jako taką otóż do tej pory nikt nie zwrócił się w tej sprawie do szczebla krajowego S pierwszą osobą byłem osobiście Ja i zgłosiłem to na posiedzeniu prezydium S w miesiącu październiku i dostałem carte blanche do działania w tej sprawie. Porozmawiałem z generałem odpowiedzialnym za te sprawy i napisałem pismo ot cała skomplikowana i tajna historia.
Abyś mi nie zarzucał, że coś kręcę dlaczego teraz? Bo nikt wcześniej przede mną problemu nie zgłosił... Co robiliśmy wcześniej? Skoro nikt nie zgłasza problemu na szczebel krajowy to problem nie istniał dla struktury.  Problem został zgłoszony i przegadany i miejmy nadzieje, że zostanie rozwiązany w najbliższym czasie.   
Natomiast z uporem maniaka poważam bo postawiono mi nieprawdziwy zarzut, że wykorzystałem cudze pomysły a to nie jest prawda!

No i co z tego, że ktoś zarzuca Ci wykorzystanie cudzych pomysłów? Zawsze tak będzie. Grunt, że do przodu idziemy

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 13, 2023, 17:39:31 »
Temat inspekcji w kwestii czasu wyjazdu był omawiany przy okazji tworzenia nowego wzoru umundurowania służbowego. Obiecano ze zostanie to rozwiązane po analizie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 13, 2023, 20:36:31 »
Temat inspekcji w kwestii czasu wyjazdu był omawiany przy okazji tworzenia nowego wzoru umundurowania służbowego. Obiecano ze zostanie to rozwiązane po analizie.
Popraw mnie jeśli się mylę ale nowy wzór od dwóch lat jest wydawany prawda?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 13, 2023, 21:52:59 »
A ta analiza została już sporządzona? Czy ma się tym zająć jakiś inny podmiot, jak w przypadku np. pasów bezpieczeństwa, bo KG problemu przez tyle lat nie widziało?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 18, 2024, 09:28:18 »
Wydaje się, że coś w temacie drgnęło, ale...

10 kwietnia wychodzi z KG pismo dot. uwag do projektu aktualizacji zarządzenia KG PSP w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej. Dokument nabiera mocy w KW PSP przez 6 dni i dociera "na dół" (chociaż jak się później okazuje, nie wszędzie!) 16 kwietnia z prośbą o analizę i przesłanie uwag do 17 kwietnia. Czy to aby na pewno XXI wiek i czy traktujemy się wszyscy poważnie?  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 18, 2024, 09:45:51 »
Słabą masz KW.
Nasi się postarali i już 12 kwietnia na maile przesłali z czasem odpowiedzi do 17 kwietnia.
Si vis pacem, para bellum

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 18, 2024, 10:23:20 »
Wydaje się, że coś w temacie drgnęło, ale...

10 kwietnia wychodzi z KG pismo dot. uwag do projektu aktualizacji zarządzenia KG PSP w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej. Dokument nabiera mocy w KW PSP przez 6 dni i dociera "na dół" (chociaż jak się później okazuje, nie wszędzie!) 16 kwietnia z prośbą o analizę i przesłanie uwag do 17 kwietnia. Czy to aby na pewno XXI wiek i czy traktujemy się wszyscy poważnie?  :gwiazdki:

Możesz napisać coś więcej na ten temat? No na podział nic nie dotarło przynajmniej u mnie a chętnie bym się dowiedział co to za zmiany

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 18, 2024, 23:09:30 »
Możesz napisać coś więcej na ten temat? No na podział nic nie dotarło przynajmniej u mnie a chętnie bym się dowiedział co to za zmiany

Nie przejmuj się, na pewno brak uwag w Twoim imieniu przekazał wydział operacyjny lub dowódca jrg.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 19, 2024, 08:14:38 »
Możesz napisać coś więcej na ten temat? No na podział nic nie dotarło przynajmniej u mnie a chętnie bym się dowiedział co to za zmiany

Nie przejmuj się, na pewno brak uwag w Twoim imieniu przekazał wydział operacyjny lub dowódca jrg.
Te 10 sekund to na przebranie się z żółtego w termo? Przecież to absurd.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 19, 2024, 08:53:00 »
Mógłby ktoś udostępnić tutaj cały dokument ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 22, 2024, 17:31:53 »
Możesz napisać coś więcej na ten temat? No na podział nic nie dotarło przynajmniej u mnie a chętnie bym się dowiedział co to za zmiany

Nie przejmuj się, na pewno brak uwag w Twoim imieniu przekazał wydział operacyjny lub dowódca jrg.
Te 10 sekund to na przebranie się z żółtego w termo? Przecież to absurd.

Nie opiniowaliscie tego jako ZZ?

Offline K_Firefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 22, 2024, 17:40:33 »
A wrzuci ktoś jakie są dokładne zmiany, na co zwrócić uwagę ?

Offline osp93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany w inspekcjach operacyjnych JRG
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 22, 2024, 18:52:23 »
Wejdzie w życie to zapewne dostaniesz w ramach doskonalenia zawodowego do zapoznania