Autor Wątek: Zabezpieczenia antywłamaniowe  (Przeczytany 1530 razy)

Offline melaniewalker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zabezpieczenia antywłamaniowe
« dnia: Październik 26, 2023, 03:54:58 »
Witam, mam pytanie jak wygląda u was w jednostkach zabezpieczenie antywłamaniowe? Macie jakieś czujki, kamery? Co najlepiej się sprawdza?

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Zabezpieczenia antywłamaniowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2023, 14:54:46 »
Najlepsze rozwiązanie to czujki i dodatkowo monitoring z powiadamianiem osób funkcyjnych na telefon. Nie zapominając jednocześnie o czujnikach dymu.
Jak dostaniesz powiadamianie o włamaniu to poprzez kamery masz możliwość zweryfikować ten alarm.
W przypadku braku możliwości położenia kabli pod instalację alarmową można wybrać rozwiązania bezprzewodowe. Dobry alarm powiadomi kiedy kończy się bateria w czujce.
Koszt przyzwoitego alarmu bezprzewodowego oraz kamer to ok 10 tys. zł wraz z montażem. Nie mam tu na myśli chińskich zabawek z allegro.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to chętnie pomogę. Montuję od kilku lat alarmy. Mogę skonfigurować pod kątem specyficznych potrzeb OSP.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Grfieldd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Facebook OSP Ostrołęka (gmina Warka)
Odp: Zabezpieczenia antywłamaniowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2023, 11:17:47 »
Witam,
u nas syrena od selektywnego jeśli w odpowiednim czasie nie wpiszesz kodu, kamerka na zewnątrz też by się w sumie przydała bo często młodzież kręci się pod remizą ale z raczej nie było nigdy większych strat, tylko zostawione butelki pod schodami się zdarzają z rzadka.