Autor Wątek: Brak paliwa na stacjach Orlen  (Przeczytany 9678 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Brak paliwa na stacjach Orlen
« dnia: Październik 01, 2023, 11:30:53 »
Ciekawe czy KG już zajęło się tematem gdzie zatankujemy paliwo do naszych wozów bojowych. Jakieś lewe dystrybutory na zapleczu ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2023, 12:20:44 »
Właśnie jestem w podróży i od 140 km nie widziałem żadnych braków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2023, 13:08:01 »
Szanowni koledzy, to że jeden od 140 km nie widział braków nie oznacza, że gdzieś takowe nie wystąpiły. Z drugiej strony, to że gdzieś wystąpiły nie oznacza, że jest to paliwowy armagedon.

W tym szczególnym czasie dajmy sobie jako Straż na wstrzymanie. Przynajmniej My się nie dzielmy.

Ps - są jednostki z własnymi zapasami paliw, nawet z dystrybutorami.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2023, 14:43:11 wysłana przez sorbent »

Online czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2023, 13:15:35 »
U nas w mieście powiatowym na 2 Orleny w dwóch brak ON.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2023, 13:40:05 »
Zapas ON w moim województwie ma napewno około 50 000 litrów bo w dwóch KP mają ponad 20 000 a są jeszcze dwie stacje paliw w PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2023, 13:50:41 »
Panowie ale tu nie chodzi o dzielenie, bo ja do polityki się nie odnoszę. Ja usłyszałem tylko ostatnio że jesteśmy najlepszą strażą na świecie i wszyscy powinni się od nas uczyć. Więc tylko pytam jakie działania podjęło w związku z kryzysem paliwowym. Wczoraj pokazywano że karetki szukają paliwa i ratownicy wykładają za swoje. U mnie nie mam paliwa od ponad 24 godzin gdzie autonomiczność wozu straży pożarnej to 3-5 h.  I pytam czy mam wyjechać na wycieczkę w Polskę szukać paliwa czy np. na polecenie KG ktoś dokonuje rozpoznania sytuacji i może wskazać stację gdzie to paliwo jest ?  Nie tak dawno bo tydzień temu ZK u mnie zapewniało 400 l paliwa do pomp na akcje bo PSP niema.  Więc czekam na ten profesjonalizm. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2023, 14:32:11 »
Panowie ale tu nie chodzi o dzielenie, bo ja do polityki się nie odnoszę. Ja usłyszałem tylko ostatnio że jesteśmy najlepszą strażą na świecie i wszyscy powinni się od nas uczyć. Więc tylko pytam jakie działania podjęło w związku z kryzysem paliwowym. Wczoraj pokazywano że karetki szukają paliwa i ratownicy wykładają za swoje. U mnie nie mam paliwa od ponad 24 godzin gdzie autonomiczność wozu straży pożarnej to 3-5 h.  I pytam czy mam wyjechać na wycieczkę w Polskę szukać paliwa czy np. na polecenie KG ktoś dokonuje rozpoznania sytuacji i może wskazać stację gdzie to paliwo jest ?  Nie tak dawno bo tydzień temu ZK u mnie zapewniało 400 l paliwa do pomp na akcje bo PSP niema.  Więc czekam na ten profesjonalizm.
Przypomnij mi Michale w jakim województwie mieszkasz i druhujesz? Żeby PSP nie miało 400 l paliwa to jakaś gruba abberacja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2023, 14:39:55 »
Panowie ale tu nie chodzi o dzielenie, bo ja do polityki się nie odnoszę. Ja usłyszałem tylko ostatnio że jesteśmy najlepszą strażą na świecie i wszyscy powinni się od nas uczyć. Więc tylko pytam jakie działania podjęło w związku z kryzysem paliwowym. Wczoraj pokazywano że karetki szukają paliwa i ratownicy wykładają za swoje. U mnie nie mam paliwa od ponad 24 godzin gdzie autonomiczność wozu straży pożarnej to 3-5 h.  I pytam czy mam wyjechać na wycieczkę w Polskę szukać paliwa czy np. na polecenie KG ktoś dokonuje rozpoznania sytuacji i może wskazać stację gdzie to paliwo jest ?  Nie tak dawno bo tydzień temu ZK u mnie zapewniało 400 l paliwa do pomp na akcje bo PSP niema.  Więc czekam na ten profesjonalizm.
Przypomnij mi Michale w jakim województwie mieszkasz i druhujesz? Żeby PSP nie miało 400 l paliwa to jakaś gruba abberacja.

No w tym co to poprzednio rządził 01 KG :) A w Komendzie tej gdzie 02 jest również kolega 01 KG :) A w/w fakt jest odnotowany  meldunku w SWD :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2023, 14:47:35 »
Cieszy mnie @MIKO, że mamy podobne podejście do odnotowywania takich sytuacji w Informacji ze zdarzenia
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2023, 18:00:25 »
Myślałem że po 24 lutego 2022 wypracowano jakieś procedury zabezpieczenia służb w paliwa?
Przecież wystarczy wprowadzić obowiązek utrzymania zapasu paliw na poziomie X% pojemności zbiorników na stacjach paliw, który byłby możliwy do wykorzystania jedynie przez służby ratownicze.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2023, 20:07:32 »
Myślałem że po 24 lutego 2022 wypracowano jakieś procedury zabezpieczenia służb w paliwa?
Przecież wystarczy wprowadzić obowiązek utrzymania zapasu paliw na poziomie X% pojemności zbiorników na stacjach paliw, który byłby możliwy do wykorzystania jedynie przez służby ratownicze.
Od dawna są takie zapisy w umowach jak PSP kupuje paliwo  :wacko: Jak byłem w logistyce (wtedy to było kwatermistrzostwo) to dostawca miał obowiązek na każde wezwanie zapewnić 10% rocznego zapotrzebowania komendy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2023, 20:28:01 »
To od czasu kiedy byłeś w kwacie dużo się zmieniło. Tutaj jako przykład

https://przetargi.lubelskie.straz.gov.pl/#/offer/14919256-b074-490b-a1d7-5ef017b4cb45

Poza rocznym maksymalnym limitem i że tankowanie sukcesywne przez cały rok to nie ma innych zapisów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2023, 20:32:20 »
To od czasu kiedy byłeś w kwacie dużo się zmieniło. Tutaj jako przykład

https://przetargi.lubelskie.straz.gov.pl/#/offer/14919256-b074-490b-a1d7-5ef017b4cb45

Poza rocznym maksymalnym limitem i że tankowanie sukcesywne przez cały rok to nie ma innych zapisów.
To przeczytaj umowę bo mi wychodzi ze wykonawca posiada 100% paliwa cały czas czyli 23 000 litrów ON... Więc nie 10% a 100% :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2023, 20:37:43 »
Myślałem że po 24 lutego 2022 wypracowano jakieś procedury zabezpieczenia służb w paliwa?
Przecież wystarczy wprowadzić obowiązek utrzymania zapasu paliw na poziomie X% pojemności zbiorników na stacjach paliw, który byłby możliwy do wykorzystania jedynie przez służby ratownicze.

Temat jest na pewno uregulowany wewnątrz komend. Każdy komendant powinien zapewnić swoim zastępom stały dostęp do paliwa. Jeżeli nie jest to możliwe to powinien mieć wystarczającą ilość paliwa do autonomicznego działania JRG do czasu otrzymania pomocy z „góry”.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2023, 14:44:01 wysłana przez Champion »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2023, 22:23:36 »
To od czasu kiedy byłeś w kwacie dużo się zmieniło. Tutaj jako przykład

https://przetargi.lubelskie.straz.gov.pl/#/offer/14919256-b074-490b-a1d7-5ef017b4cb45

Poza rocznym maksymalnym limitem i że tankowanie sukcesywne przez cały rok to nie ma innych zapisów.
To przeczytaj umowę bo mi wychodzi ze wykonawca posiada 100% paliwa cały czas czyli 23 000 litrów ON... Więc nie 10% a 100% :wacko:

Jesteś w błędzie ten zapis w umowie absolutnie nie odnosi się do stanu magazynowego produktu akcyzowego u dostawcy. Zapis określa kto ponosi odpowiedzialność za odprowadzenie opłat związanych z obrotem i dystrybucją produktu akcyzowego.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2023, 22:57:50 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2023, 06:20:04 »
Z ciekawości można akcyzę na końcowego odbiorcę przerzucić (chodzi mi o obowiązek zapłaty)?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2023, 08:08:59 »
Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2023, 08:09:55 »
Ponieważ istnieją składy akcyzowe oraz procedura zawieszenia poboru akcyzy.  Obowiązek podatkowy podatnika (osoby fizycznej,prawnej , jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej ) w przypadku produktów akcyzowych wynika ze stanu prawnego  jak i zaistniałego stanu faktycznego.

 Więc tak w określonych sytuacjach  nabywca wyrobów akcyzowych może stać się podatnikiem tego podatku.

Ponadto US przy akcyzie wymagają dochowania należytej staranności jako dobrą praktykę (chroniącą dupy) stosuje się weryfikację dostawcy czy na wcześniejszym etapie obrotu akcyza od nabywanych produktów została zapłacona. 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2023, 19:46:51 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2023, 08:52:54 »
Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

To coś słabo sprawdzałeś, bo nie było paliwa na kilku stacjach Orlenu (oczywiście chodzi o miejsce które sprawdzałeś).
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2023, 10:43:19 wysłana przez simek92 »

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 02, 2023, 09:58:03 »
Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

W Warszawie jest czyli w całej Polsce  :szalony:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2023, 18:43:42 »
Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Zepsute dystrybutory to bezpieczeństwo publiczne?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Brak paliwa na stacjach Orlen
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 04, 2023, 12:20:02 »
U nas w łódzkiem w miejskiej dziś mamy zatankować auta bo do jutra są tylko zapasy ostatnie paliw na stacjach :gwiazdki: