Autor Wątek: SPK  (Przeczytany 3969 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
SPK
« dnia: Wrzesień 25, 2023, 19:11:39 »
Czekajcie aż S i KG ujawni swoje plany wobec SPK - wszyscy wtedy zrozumieją, dlaczego dziś tak ciężko "zwykłemu" strażakowi się dostać na w/w przeszkolenie.  Same pomysły moim zdaniem dobre dla formacji, ale to co się dzieje teraz nie powinno mieć miejsca.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: SPK
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2023, 19:57:24 »
O to S jeszcze mało, po wprowadzeniu przepisu pod siebie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2023, 20:17:53 »
Czekajcie aż S i KG ujawni swoje plany wobec SPK - wszyscy wtedy zrozumieją, dlaczego dziś tak ciężko "zwykłemu" strażakowi się dostać na w/w przeszkolenie.  Same pomysły moim zdaniem dobre dla formacji, ale to co się dzieje teraz nie powinno mieć miejsca.
Skoro pomysły są dobre to czemu jedziesz na S i KG?
Poza tym to, żadna tajemnica skoro normalnie o tym na swoich spotkaniach dyskutujemy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2023, 20:22:28 »
Ale czemu twierdzisz, że ja jadę po S i po KG? Ja po nikim nie jadę - bo to wszystko są naprawdę dobre pomysły i ja je popieram! Tylko chodzi o to co się dzieje teraz - rozejrzyj się poza swoim województwem, pojeździj po KP/KM i zapytaj chłopaków jak wygląda u nich kierowanie na przeszkolenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2023, 20:40:28 »
Ale czemu twierdzisz, że ja jadę po S i po KG? Ja po nikim nie jadę - bo to wszystko są naprawdę dobre pomysły i ja je popieram! Tylko chodzi o to co się dzieje teraz - rozejrzyj się poza swoim województwem, pojeździj po KP/KM i zapytaj chłopaków jak wygląda u nich kierowanie na przeszkolenia.
Po co mam się rozglądać poza swoim podwórkiem? Nie jestem od naprawiania świata ale stażysta na liście u was mnie rozwalił (u mnie nigdy nie było czegoś takiego) :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2023, 20:43:30 »
Jeśli masz wpływ na to co się dzieje, to decyzja czy jesteś od naprawiania świata leży po Twojej stronie. A pokazujesz tutaj że masz często informacje "z pierwszej ręki", więc ludzie widzą że ta decyzja jest po Twojej stronie 🤔 Ja robię co mogę i tego nie ukrywam 🤷🏻

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:09:30 »
Jeśli masz wpływ na to co się dzieje, to decyzja czy jesteś od naprawiania świata leży po Twojej stronie. A pokazujesz tutaj że masz często informacje "z pierwszej ręki", więc ludzie widzą że ta decyzja jest po Twojej stronie 🤔 Ja robię co mogę i tego nie ukrywam 🤷🏻
Rób co możesz a za 5 lat spotkamy się w tym samym miejscu i może wtedy zrozumiesz, że otaczający świat nie jest zero jedynkowy a to, że w jednym miejscu jest źle nie oznacza, że trzeba zmieniać świat. Szczerze to lubię obserwować twoje województwo  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SPK
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:16:04 »
Ktoś może zdradzić co go za plany dotyczące SPK ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:26:27 »
Ktoś może zdradzić co go za plany dotyczące SPK ?
W sumie to czemu nie powiedzieć jaki pomysł ma S  otóż zaczynając od kwestii finasowania studiów to podczas WZD w Sierpcu więc maj 2023 rozmawialiśmy z ministrem Wąsikiem w sprawie finasowania ZSI przez MSWiA natomiast SPK miało by być płatne czy to przez komendantów czy osobiście przez strażaków wedle uznania. Zniknąć miało by jedno SPK a powstały by dwa w zależności od kierunku studiów jakie strażak skończył trwały by pomiędzy 3 a 5 semestrów.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:35:03 »
Sam widzisz ilu ludzi pyta i tego potrzebowało - także dzięki za odpowiedź 🫡  I można razem otwarcie rozmawiać bez tajemnic  :straz:
Ja sam jestem zafascynowany tym co się dzieje u mnie  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2023, 21:41:22 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:39:46 »
Sam widzisz ilu ludzi pyta i tego potrzebowało - także dzięki za odpowiedź 🫡  I można razem otwarcie rozmawiać bez tajemnic  :straz:
Ogólnie chcemy spójną wizję szkolnictwa i o tym rozmawiamy chociaż ja jestem radykałem i uważam, że szkoły na to nie pójdą bo wolą zżerać własny ogon  :rofl:
No i wieść niesie, że coraz bliżej ZSI dla podoficerów  :straz: :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:44:01 »
Tak szczerze - to jeśli na uczciwych, transparentnych, wspólnie ustalonych warunkach - to moim zdaniem dobry kierunek  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:45:36 »
Tak szczerze - to jeśli na uczciwych, transparentnych, wspólnie ustalonych warunkach - to moim zdaniem dobry kierunek  :straz:
Przecież na ZSI decydują punkty z matury więc w czym może być problem? Co roku 150 osób nie zależnie od stopnia i wykształcenia ( z wyjątkiem matury) będzie mieć szanse zostać oficerem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:49:05 »
Tak szczerze - to jeśli na uczciwych, transparentnych, wspólnie ustalonych warunkach - to moim zdaniem dobry kierunek  :straz:
Przecież na ZSI decydują punkty z matury więc w czym może być problem? Co roku 150 osób nie zależnie od stopnia i wykształcenia ( z wyjątkiem matury) będzie mieć szanse zostać oficerem.
Oczywiście! Tego akurat się absolutnie nie czepiam, tylko ogółu sytuacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: SPK
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2023, 21:49:39 »
Oczywiście! Tego akurat się absolutnie nie czepiam, tylko ogółu sytuacji.
Całego świata nie naprawimy ale próbować można dając szanse 150 ambitnym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: SPK
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2023, 22:24:58 »
Ogólnie chcemy spójną wizję szkolnictwa i o tym rozmawiamy chociaż ja jestem radykałem i uważam, że szkoły na to nie pójdą bo wolą zżerać własny ogon  :rofl:
No i wieść niesie, że coraz bliżej ZSI dla podoficerów  :straz: :straz:
Ty tak na poważnie?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: SPK
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2023, 22:34:49 »
Ale nie oszukujemy się - skoro prawda jest taka, że ZSI to o wiele szerszy materiał niż SA, do tego jeśli ktoś się przyłoży to otwierający spojrzenie - to czemu ograniczać się tylko do aspirantów, skoro podoficerowie często mają szersze doświadczenie w boju, dobry kierunek.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: SPK
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2023, 11:02:11 »
Witam
Czy ma ktoś może jakieś informację czy będą nadal realizowane studia podyplomowe SPK? Wiadomo kiedy?
Dzięki