Autor Wątek: Budowa siedziby komendy powiatowej na wsi  (Przeczytany 2918 razy)

Offline edson998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Budowa siedziby komendy powiatowej na wsi
« dnia: Wrzesień 09, 2023, 12:51:59 »
https://straz-janowlub.pl/budowa-nowej-straznicy-komendy-powiatowej-psp-w-janowie-lubelskim/

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć najlepiej z Janowa Lubelskiego dlaczego nowa siedzimy komendy i JRG jest budowana we wsi Borownica. Jest to chyba jakiś ewenement. Patrzac na mapę powiatu jedynym logicznym wytłumaczeniem jest bliskość trasy S19, ale duzy minus,ze JRG oddala sie od wschodniej i południowej części powiatu. Nie jestem z tej części Polski,także nie znam charakterystyki tamtego rejonu.
Czy decyzja o budowie tam komendy z JRG była poprzedzona jakąś analizą operacyjną?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2023, 12:57:31 wysłana przez edson998 »

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Budowa siedziby komendy powiatowej na wsi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2023, 19:49:42 »
Jednostka w Lubartowie też woj. Lubelskie jest zbudowana przy DK 19 w miejscowości Wincentów ,

Dzisiejsza praktyka budowania komend to też uwarunkowanie na zagrożenia , kiedyś pożary w centrum miast, wsi szybszy dojazd więc JRG na jak najbardziej w centrum

Dzisiaj to głównie miejscowe zagrożenia wypadki drogowe, jak przy krajówkach czy drogach ekspresowych nowe czasy nowe wyzwania proste

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Budowa siedziby komendy powiatowej na wsi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2023, 15:44:47 »
Podobnym przykładem może być KP PSP w Września znajdująca się we wsi Białerzyce (czy jakos tak). Choć tutaj lokalizacja uwarunkowana byla za pewne bliskoscia do autostrady, ale i także zakładami VW, które mają nie mały wkład w tamtejszą straż.

Offline Robert777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Budowa siedziby komendy powiatowej na wsi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2023, 13:21:28 »
Mam podobne zdanie. Pewnie wynika to z przeanalizowania ryzyka i nowych zagrożeń

___________________________________________
prześcieradła bambusowe z gumką - sprawdź ten sklep
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2023, 10:43:01 wysłana przez Robert777 »