Autor Wątek: hełm z latarką  (Przeczytany 1255 razy)

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
hełm z latarką
« dnia: Wrzesień 04, 2023, 09:06:32 »
Potrzebuje opinii na temat hełmu https://rescuesystem.pl/helmy-strazackie/211-helm-heros-titan.html . Ważne żeby te opinie wystawiały osoby które go używają lub używały. Polecacie? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Okulary przyciemniane czy przezroczyste?
Przyłica standardowa czy metalizowana?
Latarka nahełmowa LED - czy jest dobra?  Jaką inną ewentualnie możecie polecić
Adaptery zewnętrznego mocowania masek - może ktoś coś więcej powie na ten temat?
Ew. jakie inne udogodnienia można zamówić do tego hełmu i czy warto?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2023, 10:45:48 wysłana przez zenor »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: hełm z latarką
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2023, 17:32:56 »
Niesamowicie dobry system regulacji więźby. Świetnie leży na głowie. W/g mnie w chwili obecnej najwygodniejszy hełm na rynku.
Jeśli chodzi o okulary i przyłbicę to bardzo indywidualne podejście.
Ja zdecydowałem się na przyciemniane okulary i transparentną przyłbicę.
Dedykowana latarka jest słaba i droga, natomiast na plus to że nigdzie nic nie odstaje, więc nie ma ryzyka że o coś zaczepimy.
Są na rynku dostępne różne rozwiązania z montażem latarek z boku więc trudno doradzić, który jest najlepszy ale takie rozwiązanie pozwala dobrać sobie latarkę w/g naszych potrzeb.
Jeśli chodzi o maski z adapterem nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań i nie słyszałem dobrych opinii o tym zestawie (nie chodzi tylko o hełm Rosenbauera)


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2023, 17:39:05 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: hełm z latarką
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2023, 21:03:39 »
użytkuje hełm w PSP czwarty rok i jestem bardzo zadowolony. Nawet po kilku godzinach chodzenia nie doskwiera na głowie. Polecam i drugi raz bym wybrał ten sam model. Okulary wybrałem przyciemniane, przydają się w słoneczne dni. Przyłbica przeźroczysta, ponieważ wychodzę z założenia, że mogę wystraszyć osobę poszkodowaną, ale to każdego indywidualna sprawa. Jedyny mankament hełmu to właśnie to mocowanie na środku. Znam dwie osoby co zgubiły plastik od mocowania. Ja osobiście zgubiłem tą dedykowaną latarkę. Raz hełm zaliczył upadek przy wsiadaniu do auta i złamało się jedno mocowanie. Drugi raz walnąłem głową w belkę podczas pożaru i latarka została gdzieś w pogorzelisku. Spisywała się idealnie do pisania druku przekazania, jednak bez niej też można sobie poradzić.