Autor Wątek: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP  (Przeczytany 6255 razy)

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2023, 13:47:46 »
Zastanawiam się jak można nowalizować coś, czego zasadniczo nie ma? Może chodzi o dopisanie w przepisie kwalifikacyjnym, że do zajmowania określonych stanowisk (wyższych stanowisk), konieczna jest udokumentowna działalność w jedynej słusznej S?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2023, 13:54:53 »
Zastanawiam się jak można nowalizować coś, czego zasadniczo nie ma? Może chodzi o dopisanie w przepisie kwalifikacyjnym, że do zajmowania określonych stanowisk (wyższych stanowisk), konieczna jest udokumentowna działalność w jedynej słusznej S?
Planowana jest dodatkowa kolumna staż w S i bez tego ani rusz :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2023, 14:00:02 »
Zastanawiam się jak można nowalizować coś, czego zasadniczo nie ma? Może chodzi o dopisanie w przepisie kwalifikacyjnym, że do zajmowania określonych stanowisk (wyższych stanowisk), konieczna jest udokumentowna działalność w jedynej słusznej S?
Planowana jest dodatkowa kolumna staż w S i bez tego ani rusz :rofl:
Trzeba uważać, jeszcze znajdzie kilku głąbów „ ie umiejących” w ironię😁
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2023, 14:22:34 »
A to jeszcze takich rubryk wymaganych S , Sport niema ? Ja byłem pewny, że są już od kilku lat. Co ciekawe po sieci krąży skarga S z Wlkp. że sport jednak nie.  Czyżby brakowało miejsc dla S więc nie można się dzielić z sportowcami?   :rofl:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2023, 14:58:45 »
Są, tylko ukryte.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2023, 15:45:16 »
Są, tylko ukryte.
Dokładnie bo S ma układ z reptilianami oraz iluminatami i jakoś to idzie. Cały czas do przodu  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2023, 18:51:14 »
OK. Eqinox jest jeszcze poziom wyższy doskonalenia zawodowego nie znany szarakom. Studia MBA na Apoż dla zasłużonych Komendantów co by po nagłym zakończeniu kariery przy lichej emeryturze mogli dorobić w radach nadzorczych spółek. Studia nie należą do tanich ciekawe jak z odpłatnością, urlopami i delegacjami. Bo przecież na Komendantów się nadawali to chyba szkolić w tym zakresie już się nie muszą. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2023, 19:16:48 »
OK. Eqinox jest jeszcze poziom wyższy doskonalenia zawodowego nie znany szarakom. Studia MBA na Apoż dla zasłużonych Komendantów co by po nagłym zakończeniu kariery przy lichej emeryturze mogli dorobić w radach nadzorczych spółek. Studia nie należą do tanich ciekawe jak z odpłatnością, urlopami i delegacjami. Bo przecież na Komendantów się nadawali to chyba szkolić w tym zakresie już się nie muszą.
A kiedy ruszają to się zapiszę  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2023, 19:40:52 »
OK. Eqinox jest jeszcze poziom wyższy doskonalenia zawodowego nie znany szarakom. Studia MBA na Apoż dla zasłużonych Komendantów co by po nagłym zakończeniu kariery przy lichej emeryturze mogli dorobić w radach nadzorczych spółek. Studia nie należą do tanich ciekawe jak z odpłatnością, urlopami i delegacjami. Bo przecież na Komendantów się nadawali to chyba szkolić w tym zakresie już się nie muszą.
A kiedy ruszają to się zapiszę  :wacko:

Ty tak poinformowany, już trwają zajęcia  :) :) :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2023, 20:43:42 »
"Umiar , pokora i praca"

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2023, 22:24:46 »
I to tempo.....
Na przykład na UG trwa to z deka dłużej:
https://old.prawo.ug.edu.pl/st-tyt_nauk/114776/joanna_krystyna_radziszewska

Szybko poszło.....  :wall:  :wall: :wall:

Ja tam chyba głupi jestem, bo pracę magisterską dłużej pisalem.
Si vis pacem, para bellum

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2023, 22:45:53 »
Czas jest już bez znaczenia. Nie rozumiem natomiast jak można prowadzić przewód doktorski z tematu swojej odpowiedzialności zawodowej. Czyli prowadzę badania czy dobrze realizuję swoje zadania, dochodzę do wniosków, wysnuwam tezy o potrzebnych zmianach i bronię ich w rozprawie. A w pracy już niekoniecznie wiem o co chodzi. Pomijam że czytając recenzje trochę jest to podnoszone że badania są tendencyjne. I już pomijam który KG za co odpowiada 😊 

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2023, 12:53:02 »
@JeszczeStrazak
Czy czas jest bez znaczenia?
Zwróć uwagę na fakt, że przewód doktorski 01 KG wszczęto 15 czerwca, już 12 lipca pojawia się pierwsza recenzja (kolejne 18 i 27 lipca). Uwzględniając czas niezbędny na dostarczenie pracy doktorskiej do recenzji, to pierwszy z recenzentów miał bardzo mało czasu na poddanie dokładnej analizie ocenianej pracy. Ba! I to poważnej pracy. Pozostali recenzenci też za wiele czasu nie mieli.
Czyli było jak w memach - "Jako tako i fajrant".
I nie zazdroszczę nikomu tytułu doktora, zwłaszcza, że w gronie tym znajdują się też takie postaci jak Duda Andrzej, Jaki Patryk i inni  :rofl:
Nastąpiła straszna degradacja tytułów naukowych.
Myślałem, że matury za Giertycha, to będzie szczyt i incydentalny wypadek. Tymczasem, gdzieś tu na forum, był wpis, jak to w szkole aspirantów strażacy nie posiadali podstawowej wiedzy z matematyki (chyba).
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2023, 13:22:11 »
Ja wszystko rozumiem ale krytyka uczelni która nie podlega pod PSP, że ustala takie a nie inne terminy albo, że akceptuje taki a nie inny temat rozprawy... No Panowie przecież to wszystko ludzie niezależni od przyszłych doktorów ustalili i akceptowali. Ja rozumiem krytyka szkół pozarniczych bo to inteltualny skansen których absolwenci nie rozumieją podstawowych aktów prawnych ale cywilne uczelnie to chyba krok za daleko
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2023, 18:24:51 »
Taka tam uczelnia… W ostatniej dziesiątce Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy i to od kilku lat.
Tricks are for kids.

Offline Marianstrazak112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2023, 10:58:23 »
Słyszałem plotkę, że mają przywrócić awans na ** dla asp. z wyższym? Ktoś coś słyszał w tym temacie?

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2023, 16:00:53 »
Niby po co? Aspiranci nie chcą do biura, a ** właśnie to oznaczają dzisiaj.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2023, 16:06:17 »
W tej formacji już mnie chyba nic nie zdziwi, więc taki pomysł, jeżeli rzeczywiście się pojawił, może wejść w życie. A przepis można zmienić w każdej chwili.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2023, 17:11:13 »
Słyszałem plotkę, że mają przywrócić awans na ** dla asp. z wyższym? Ktoś coś słyszał w tym temacie?
Bzdura nic takiego nie ma wręcz obecny KG zaprzeczył podczas Q&A lub na jakimś spotkaniu.
W tej formacji już mnie chyba nic nie zdziwi, więc taki pomysł, jeżeli rzeczywiście się pojawił, może wejść w życie. A przepis można zmienić w każdej chwili.
Wymaga zmiany ustawy a to nie takie proste.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2023, 17:14:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2023, 17:54:50 »
Może niech najniższym stopniem w PSP będzie młodszy kapitan. Będzie spokój z nauką.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacjia ścieżki rozwoju zawodowego w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2023, 18:01:14 »
Może niech najniższym stopniem w PSP będzie młodszy kapitan. Będzie spokój z nauką.
Mądrego to warto posłuchać  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.