Autor Wątek: Marsz Gniewu na KPRM  (Przeczytany 4193 razy)

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Marsz Gniewu na KPRM
« dnia: Sierpień 26, 2023, 21:51:37 »
Ciekawe co to za akcja?

Cytuj
FLORIAN ciągle w proteście!
15. września kolejna odsłona naszego niezadowolenia! O 12.00 w Warszawie rusza marsz protestacyjny, w ramach którego zawalczymy o nasze niespełnione dotychczas postulaty – 20% podwyżki uposażeń od lipca br. i kolejne 24% podwyżki od stycznia 2024 r.
W samo południe spod Pałacu Kultury i Nauki wraz z rzeszą niezadowolonych pracowników sfery budżetowej udamy się w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niezadowolenie dotyczy płac ale także izolowania central związkowych od debaty na temat sytuacji w budżetówce. Wykażmy dezaprobatę wobec „pseudoporozumień” i kiełbasy wyborczej spisanej w porozumieniu z „Solidarnością”- stanowcze NIE ochłapom i deptaniu godności pracowników!
Zdecydowane TAK polepszaniu sytuacji w służbach mundurowych!
Stanowcze NIE lekceważeniu związków zawodowych!
Stanowcze TAK dyskusji o systemowym wzroście wynagrodzeń!
Stanowcze TAK dla marszu!
Marsz jest miejscem dla świadomych i niezadowolonych – funkcjonariuszy i pracowników. MUSIMY TAM BYĆ!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2023, 22:00:38 wysłana przez AndrzejKG »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:32:35 »
A ja się odniosę do manifestacji w Warszawie. Dlaczego dziś związek strażacki manifestuje razem z innymi związkami o 20 procent podwyżki a w zeszłym roku Ska w ostatniej chwili wycofała się z tego. Nie o 12,3 tylko o 20 procent...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2023, 15:38:07 »
Co do manifestacji dzisiejszej. Po prostu niektóre związki są bardziej dogadane z opozycją :)

I nie, nie jest tak że nie chce zarabiać więcej. Bo chcę. Ale wiem kto mi daje podwyżki a kto nie, więc nie mówię do tego kto daje, że to jego wina, że poprzednik nie dawał.
 I żebyśmy tylko nie płakali za takimi "marnymi" Podwyżkami jak tegoroczne :huh:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2023, 15:58:19 »
Co do manifestacji dzisiejszej. Po prostu niektóre związki są bardziej dogadane z opozycją :)

I nie, nie jest tak że nie chce zarabiać więcej. Bo chcę. Ale wiem kto mi daje podwyżki a kto nie, więc nie mówię do tego kto daje, że to jego wina, że poprzednik nie dawał.
 I żebyśmy tylko nie płakali za takimi "marnymi" Podwyżkami jak tegoroczne :huh:
A ja się odniosę do manifestacji w Warszawie. Dlaczego dziś związek strażacki manifestuje razem z innymi związkami o 20 procent podwyżki a w zeszłym roku Ska w ostatniej chwili wycofała się z tego. Nie o 12,3 tylko o 20 procent...

Jaka manifestacja 15 strażaków na krzyż  :rofl: :rofl: Wyszło jak to wychodzi bez innych ZZ kolegom z Flo :rofl:
Tak pięknie żarło medialnie i taka lotna nazwa a wyszedł MARSZ ŚMIECHU   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 16:38:48 wysłana przez BOTmod »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2023, 16:07:59 »
Czyli mówisz że wyszło jak z marszem Solidarności w tamtym roku?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2023, 16:50:32 »
Co do manifestacji dzisiejszej. Po prostu niektóre związki są bardziej dogadane z opozycją :)

I nie, nie jest tak że nie chce zarabiać więcej. Bo chcę. Ale wiem kto mi daje podwyżki a kto nie, więc nie mówię do tego kto daje, że to jego wina, że poprzednik nie dawał.
 I żebyśmy tylko nie płakali za takimi "marnymi" Podwyżkami jak tegoroczne :huh:
A ja się odniosę do manifestacji w Warszawie. Dlaczego dziś związek strażacki manifestuje razem z innymi związkami o 20 procent podwyżki a w zeszłym roku Ska w ostatniej chwili wycofała się z tego. Nie o 12,3 tylko o 20 procent...

Jaka manifestacja 15 strażaków na krzyż  :rofl: :rofl: Wyszło jak to wychodzi bez innych ZZ kolegom z Flo :rofl:
Tak pięknie żarło medialnie i taka lotna nazwa a wyszedł MARSZ ŚMIECHU   :rofl:
Bardzo Was interesują sprawy, które dzieją się w środku innych związków, a może właśnie iści się Twój scenariusz, gdzie młodzi dorwali się do głosu i biorą sprawy w swoje ręce? Wyjdź do kompetentnych ludzi, którzy dzięki Wam nie poszli na szkoły, nie dostali awansów i powtórz im jak tutaj pisałeś, że to dzięki skuteczności Waszych działaczy. Bo uwierz mi, że te słowa odbiły się w środowisku tak szerokim echem, że pewnego dnia może zaskoczyć Cię skuteczność działaczy, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, pomimo swoich szerokich znajomości i kontaktów.

Jeśli w ten sposób zmieniasz nazwę manifestacji, w której biorą udział tysiące osób, to świadczy tylko o Tobie i o tym, gdzie masz zdanie tych ludzi, którzy dziś tam manifestują swoje poglądy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2023, 17:05:55 »
Bardzo Was interesują sprawy, które dzieją się w środku innych związków, a może właśnie iści się Twój scenariusz, gdzie młodzi dorwali się do głosu i biorą sprawy w swoje ręce? Wyjdź do kompetentnych ludzi, którzy dzięki Wam nie poszli na szkoły, nie dostali awansów i powtórz im jak tutaj pisałeś, że to dzięki skuteczności Waszych działaczy. Bo uwierz mi, że te słowa odbiły się w środowisku tak szerokim echem, że pewnego dnia może zaskoczyć Cię skuteczność działaczy, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, pomimo swoich szerokich znajomości i kontaktów.
Jeśli w ten sposób zmieniasz nazwę manifestacji, w której biorą udział tysiące osób, to świadczy tylko o Tobie i o tym, gdzie masz zdanie tych ludzi, którzy dziś tam manifestują swoje poglądy.
Co do młodych gniewnych to odpowiem Ci cytatem:
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
I najważniejsze nie widzę w waszych władzach nikogo młodego  :rofl: :rofl: :rofl:
Co do samej manifestacji to szukam ile tam ludzi było i znaleźć nie mogę ale z tego co słyszę (baa mam nawet film z całego przemarszu) to wielki ZZ mieniący się obrońcą strażaków nie wystawił nawet 100 ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2023, 17:10:26 »
Powyższym wpisem tylko potwierdzasz, że nic nie wiesz i że nie odnajdujesz się w czasach jakie właśnie nastają w PSP, u Was działają tylko władze i nie liczy się głos "dołu" a przynajmniej jak widać tak to chyba rozumiesz, szkoda że nie odpowiedziałeś na mój post w temacie Podwyżki 2024. Ja dalej dyskusji ani tu ani tam nie będę ciągnął, co miałem powiedzieć powiedziałem. Dodam tylko, że nie sądziłem, że w mojej formacji w XXI wieku będą panowały zasady, o jakich opowiadał mi z historii ojciec, kiedy kształtowała się moja osobowość.

"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców."
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 17:15:57 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2023, 17:50:06 »
Powyższym wpisem tylko potwierdzasz, że nic nie wiesz i że nie odnajdujesz się w czasach jakie właśnie nastają w PSP, u Was działają tylko władze i nie liczy się głos "dołu" a przynajmniej jak widać tak to chyba rozumiesz, szkoda że nie odpowiedziałeś na mój post w temacie Podwyżki 2024. Ja dalej dyskusji ani tu ani tam nie będę ciągnął, co miałem powiedzieć powiedziałem. Dodam tylko, że nie sądziłem, że w mojej formacji w XXI wieku będą panowały zasady, o jakich opowiadał mi z historii ojciec, kiedy kształtowała się moja osobowość.

"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców."
Pominę już fakt, że cytat z Harrego Pottera pochodzi ale powiem Ci, że jesteś strasznie naiwny i wiesz co masz mniej niż (lub około) 8 lat służby...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2023, 18:28:23 »
Oczywiście, że cytat pochodzi z wymienionej przez Ciebie książki, to chyba nic złego, nie wiem dlaczego masz pomijać ten fakt, wszystkie cytaty mają swoje źródło i są używane w konkretnym celu.
Nawet jeśli mam staż mniejszy niż 8 lat służby - co to zmienia? Jaki staż służby upoważnia do tego, żeby zacząć działać zgodnie z ideą jaką się wyznaje?

Może jestem naiwny, ale uwierz mi, że umiem się przyznać do błędów, i póki sam wierzę w to co robię, to będę to robił, a jeśli ktoś mnie przekona do zmiany poglądów to je zmienię i przyznam się do tego wprost - na razie Wasza narracja i Twoje odpowiedz mnie nie przekonują. Tym niemniej dzięki za dyskusję.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2023, 18:37:58 »
Oczywiście, że cytat pochodzi z wymienionej przez Ciebie książki, to chyba nic złego, nie wiem dlaczego masz pomijać ten fakt, wszystkie cytaty mają swoje źródło i są używane w konkretnym celu.
Nawet jeśli mam staż mniejszy niż 8 lat służby - co to zmienia? Jaki staż służby upoważnia do tego, żeby zacząć działać zgodnie z ideą jaką się wyznaje?
Może jestem naiwny, ale uwierz mi, że umiem się przyznać do błędów, i póki sam wierzę w to co robię, to będę to robił, a jeśli ktoś mnie przekona do zmiany poglądów to je zmienię i przyznam się do tego wprost - na razie Wasza narracja i Twoje odpowiedz mnie nie przekonują. Tym niemniej dzięki za dyskusję.
Chodzi o to, że nie jest to poważna publikacja ani cytat z wielkiego człowieka tylko coś co wymyślono na potrzeby książki dla dzieci  :rofl:
Co zmienia twój staż a tylko tyle, że nie wiesz jak straż wyglądała wcześniej i komentowanie przywar, wad itp. w momencie gdy nie ma się porównania jest niestety bardzo naiwne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2023, 18:58:08 »
Chodzi o to, że nie jest to poważna publikacja ani cytat z wielkiego człowieka tylko coś co wymyślono na potrzeby książki dla dzieci  :rofl:
Co zmienia twój staż a tylko tyle, że nie wiesz jak straż wyglądała wcześniej i komentowanie przywar, wad itp. w momencie gdy nie ma się porównania jest niestety bardzo naiwne.
Skąd wiesz, że nie wiem jak straż wyglądał wcześniej? Powiem Ci, że uwielbiam rozmawiać ogólnie z ludźmi starszymi od siebie i wyciągać z tego wnioski, co skrzętnie robię u nas w formacji, więc mam świadomość, jak wiele rzeczy zmieniło się na plus w ostatnich latach - ale to nie znaczy, że nie może zmienić się jeszcze więcej  ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2023, 20:14:47 »
Skąd wiesz, że nie wiem jak straż wyglądał wcześniej? Powiem Ci, że uwielbiam rozmawiać ogólnie z ludźmi starszymi od siebie i wyciągać z tego wnioski, co skrzętnie robię u nas w formacji, więc mam świadomość, jak wiele rzeczy zmieniło się na plus w ostatnich latach - ale to nie znaczy, że nie może zmienić się jeszcze więcej  ^_^
Nie nauczysz się jazdy samochodem z książki tak jak nie poznasz formacji na podstawie opowieści.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2023, 21:51:40 »
Czyli tym tropem historię ze szkół można usunąć, bo po co uczyć się czegoś czego się samemu nie zobaczy i na co nie ma się wpływu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2023, 22:18:43 »
Czyli tym tropem historię ze szkół można usunąć, bo po co uczyć się czegoś czego się samemu nie zobaczy i na co nie ma się wpływu.
Moim zdaniem nie trafione porównie raczej bym tutaj zawodowe tematy wrzucił czyli od fryzjera do spawacza przez sapera nie nauczysz się fachu i nie zrozumiesz go  książki czy opowieści.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Marsz Gniewu na KPRM
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2023, 22:21:09 »
On się nie chce uczyć gasić pożarów z opowieści, tylko o tym jak funkcjonowała służba kiedyś, co jest lepiej i co jeszcze można poprawić.