Autor Wątek: Rezygnacja członków zarządu - pytanie  (Przeczytany 1745 razy)

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« dnia: Lipiec 30, 2023, 17:00:13 »
Cześć wszystkim, mam do rozgryzienia problem ze statutem a mianowicie, podczas wyborów w 2021 roku wybraliśmy 7 osobowy zarząd, zastępca naczelnika pod koniec 2021 roku zrezygnował z funkcji, więc zgodnie z punktem w statucie: "Zarząd może dokooptować do swego składu nowych członków na miejsce ustępujących w liczbie nieprzekraczającej 1/3 ustalonego składu.", jednostka działa dalej. Kilka tygodni temu naczelnik z przyczyn osobistych zrezygnował z funkcji, na zebraniu zarządu, znów powołując się na wyżej wymieniony zapis statutu wybraliśmy nowego naczelnika uchwałą. Kilka dni po zebraniu zastępca powiadomił zarząd że też rezygnuje i tutaj przychodzę do was z pytaniem, jak interpretować zapis w statucie bo nie wiemy czy zwoływać nadzwyczajne zebranie czy zarząd może po raz kolejny wybrać sam.

"Zarząd może dokooptować do swego składu nowych członków na miejsce ustępujących w liczbie nieprzekraczającej 1/3 ustalonego składu." 1/3 z 7 to w zaokrągleniu wychodzą 2 osoby, tylko czy podczas całej kadencji, czy przy np. jednorazowej rezygnacji?
Mam nadzieję że napisałem to w miarę przejrzyście, jeśli będą jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć.
straz22

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2023, 08:02:08 »
Rezygnują z członkostwa z w zarządzie czy z pełnionej w nim funkcji?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2023, 11:46:26 »
Z członkostwa w zarządzie.
straz22

Offline kacsper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2023, 20:43:33 »
Wymiar kooptacji dotyczy całej kadencji. Powinniście zwołać Walne.

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2023, 05:15:27 »
Według wzorowego statutu ( nie wiem dokładnie jaki macie) do swojego składu można dokoptować nowych członków nie przekraczając 1/3 ustalonego składu, tak jak napisałeś, czyli 2 członków. W przeciwnym razie czeka was nowe walne.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Rezygnacja członków zarządu - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2023, 18:58:14 »
To zależy co macie zapisane w statucie. My mamy zapis że można dokoptować do 1/3 składu w okresie sprawozdawczym. Te zmiany musi zatwierdzić następne walne zebranie. Okres sprawozdawczy to 1 rok więc tak defakto może się co rok zmienić 1/3 składu zarządu.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl