Służba > Forum zawodowców

Pytania do KG PSP

<< < (2/27) > >>

kufus:
A to nie macie w komendzie kwatermistrzostwa? Co na to (brak hełmu i butów) Twój 01? Ja jak bym był Twoim dowódcą, to bym Cię nie dopuścił do służby z takimi brakami. BHP ewidentnie złamane. Jeżeli raport jest napisany to powinieneś sprzęt dostać jak najszybciej. Jeżeli zaistniała taka sytuacja to drogą służbową do 01 maszeruj.

MATRON27:
Dobrze to Ja też mam pytanie do KG.
Dzień dobry Panie Komendancie
Chciałbym zapytać co z funkcjonariuszami po starym SPO który zostało już całkiem mało bo większość już odeszła na emeryturę i nie doczekali się skierowania na studia SPK, jakie są szanse ze zostaniemy też wysłani na SPK. Czy to marzenia ściętej głowy. Prosiłbym o odpowiedz pozdrawiam.

Juzniestazysta:

--- Cytat: Straszak23 w Lipiec 19, 2023, 15:36:55 ---
--- Cytat: Juzniestazysta w Lipiec 19, 2023, 12:42:46 ---Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?

--- Koniec cytatu ---


Raczej nie zostali wyposażeni w takie środki, chyba, że przed samym wyjazdem. Jestem w module GFFFV, żadnych lekkich spodni czy lekkiego hełmu nie mam. Mało tego, od wielu miesięcy porwane buty specjalne, połamany hełm. Raport o wymianę napisany wiele miesięcy temu, ale jak widać, to są zbyt duże wydatki, by je realizować na bieżąco. :milcz:

--- Koniec cytatu ---

A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...

Eqinox:

--- Cytat: Juzniestazysta w Lipiec 19, 2023, 19:39:38 ---A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...

--- Koniec cytatu ---
Jeśli mnie pamięć nie myli to te spodnie są już w sortach...

Juzniestazysta:

--- Cytat: Eqinox w Lipiec 19, 2023, 20:46:45 ---
--- Cytat: Juzniestazysta w Lipiec 19, 2023, 19:39:38 ---A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...

--- Koniec cytatu ---
Jeśli mnie pamięć nie myli to te spodnie są już w sortach...

--- Koniec cytatu ---
Co z tego że są zapisane w sortach jak fizycznie nikt ich nie ma ?
Dla mnie wprowadzenie to zapisanie w sortach, kupienie i danie do użytkowania.  Już nasze podwórko pomijam,ale chłopaki z modułów niech będą bezpieczni. Nas się w Polsce goni za skomponowanie spodni od koszarowki i bluzy od nomexu,a sama KG wstawia na swoim profilu fotki ze szkolenia z Francji gdzie wszyscy biegają w spodniach od koszarówki i bluzy od nomexu. Rozumiem ,że w Polsce obowiązują zasad przeciw rakowi i bhs ,a za granicą jest wolna amerykanka?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej