Służba > Forum zawodowców

Pytania do KG PSP

(1/27) > >>

Thor:
W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Komendanta

--- Cytat: bartas 2 w Lipiec 15, 2023, 15:55:49 ---Panowie reakcje są negatywne tylko wtedy kiedy ktoś kłamie lub konfabuluje. Jeśli informacja jest prawdziwa tylko może spotkać się z bardzo pozytywnym odzewem. Pieniądze są tylko musza być wydawane rozsądnie i sensownie. Jeszcze raz zachęcam do merytorycznych rozmów. Pozdrawiam serdecznie

--- Koniec cytatu ---

Proszę o ustosunkowanie się do poniższych kwestii:
1. Co z legitymacjami służbowymi w nowej wersji? Czekam od czasu pańskich zapowiedzi jako 01 KG PSP i nie widać końca. Na poziomie KW nikt nic nie wie. Czyżby niewłaściwe rozpoznanie względem podmioty wykonawczego?
2. Jak wygląda sytuacja z wycofanymi drabinami produkcji Rosenbauer? Jakieś szczegóły z ustaleń w zakresie odszkodowań wynikających z obniżenia gotowości operacyjnej PSP?
3. Czy w związku z powyższymi przetargami ktokolwiek poniół konsekwencje? Czy były to odwołania lub kary dyscyplinarne?
4. Jaki zakres współpracy został ustalony na spotkaniu z oficerem z Florydy? Powstało stosowne porozumienie lub notatka do MSZ czy była to tylko autoreklama kierownictwa PSP?
5. Czy KG PSP złożyło zawiadomienie do prokuratury lub pozew o zniesławienie do Sądu w związku z informacjami na stronie Mundurowi Dziękują Rządowi? Wspomnę, że nadbryg. Przybyła twierdził, że były to informacje nieprawdziwe.

Niecierpliwie czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

zegpaw:
Dobrze to Ja też mam pytanie do KG.
Dzień dobry Panie Komendancie
Chciał bym poruszyć kwestię grup specjalistycznych a dokładnie specjalizacji wodno nurkowej. Przyjęci przed 2013 otrzymywali 2procent nurkowe czyli jeden roku nurkowy liczyły sie jak cztery lata wyjazdowe. Praca pod dużym obciążeniem psychicznym samotnie przeczesuje się np. dno Wisły, bądź szuka się na dużych głębokościach zwłok w różnym stadium rozkładu gdzie każdy nurek cywilny powie jak duże ryzyko urazu ciśnieniowego niesie ze sobą nasz praca. Aktualnie zaczyna się uwidaczniać problem że coraz mniej chętnych jest do takich grup bo nie ma z tego żadnej gratyfikacji. Tylko dodatkowe szkolenia żeby się wyszkolić na Kierownika prac podwodnych potrzeba kilka lat nurkowania i trzy kursy po dwa tygodnie w ośrodku szkolenia w Bornym Sulinowie. Dochodzą warsztaty nurkowe obozy i się okazuje że człowieka nie ma ponad miesiąc w domu w ciągu roku. Dodatkowo mamy znacznie więc badań w poszerzonym zakresie. Młody pracownik nawet jak wejdzie w nasze struktury widzi że to jest tylko kij bez marchewki. Mówi że źle się czuje po nurkowaniu na badaniach do lekarza specjalisty a ten wpisuję że nie zdolny do nurkowania. Na jednym z Q&A odniósł się Pan Komendant do tego problemu natomiast mówienie że powinien mieć dodatek motywacyjny to żadne rozwianie. Jak nie ma pisma że mają posiadać stały dodatek to nikt im nie da. Tak samo na szkołę też nie ma to żadnego wpływu że ktoś rozwija się w tej jednej z najcięższych specjalizacji. Rozmawiałem kiedyś z kadrą szkoląca na nurków w Bornym Sulinowie to ewidentnie widzą zmniejszająca się liczbę chętnych. Moje pytanie brzmi czy Pan Komendant planuję wprowadzić gratyfikacje dla tej grupy specjalistów która jest najmocniej pokrzywdzona na nowych zasadach a jej szeregi systematycznie topnieją.
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.

zegpaw:

--- Cytat: Maxx w Lipiec 17, 2023, 08:57:17 ---Aż szkoda tego tematu na offtop, ale trudno.
Szukanie trupów, często nadgniłych, przez SGRWN to nie zadanie PSP. To marnotrawienie środków i narażanie nurków na niebezpieczeństwo, kiedy wiadomo, że nikt nie będzie uratowany.

--- Koniec cytatu ---
Poniekąd zgadzam się z Tobą lecz skoro już mam takie niewdzięczne zadanie robić i czuć się pokrzywdzeni bo nic z tego nie ma a starsi koledzy na obozach tylko śmieją się z nowych kandydatów których szybko cała praca nurka w PSP zniechęca. To pasowało by to jakoś uregulować by było chętnych.  Kiedyś to była selekcja do grupy teraz trzeba prosić i to nic nie daje

Juzniestazysta:
Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?

Straszak23:

--- Cytat: Juzniestazysta w Lipiec 19, 2023, 12:42:46 ---Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?

--- Koniec cytatu ---


Raczej nie zostali wyposażeni w takie środki, chyba, że przed samym wyjazdem. Jestem w module GFFFV, żadnych lekkich spodni czy lekkiego hełmu nie mam. Mało tego, od wielu miesięcy porwane buty specjalne, połamany hełm. Raport o wymianę napisany wiele miesięcy temu, ale jak widać, to są zbyt duże wydatki, by je realizować na bieżąco. :milcz:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej