Autor Wątek: Pytania do KG PSP  (Przeczytany 66540 razy)

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Pytania do KG PSP
« dnia: Lipiec 16, 2023, 14:56:57 »
W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Komendanta
Panowie reakcje są negatywne tylko wtedy kiedy ktoś kłamie lub konfabuluje. Jeśli informacja jest prawdziwa tylko może spotkać się z bardzo pozytywnym odzewem. Pieniądze są tylko musza być wydawane rozsądnie i sensownie. Jeszcze raz zachęcam do merytorycznych rozmów. Pozdrawiam serdecznie

Proszę o ustosunkowanie się do poniższych kwestii:
1. Co z legitymacjami służbowymi w nowej wersji? Czekam od czasu pańskich zapowiedzi jako 01 KG PSP i nie widać końca. Na poziomie KW nikt nic nie wie. Czyżby niewłaściwe rozpoznanie względem podmioty wykonawczego?
2. Jak wygląda sytuacja z wycofanymi drabinami produkcji Rosenbauer? Jakieś szczegóły z ustaleń w zakresie odszkodowań wynikających z obniżenia gotowości operacyjnej PSP?
3. Czy w związku z powyższymi przetargami ktokolwiek poniół konsekwencje? Czy były to odwołania lub kary dyscyplinarne?
4. Jaki zakres współpracy został ustalony na spotkaniu z oficerem z Florydy? Powstało stosowne porozumienie lub notatka do MSZ czy była to tylko autoreklama kierownictwa PSP?
5. Czy KG PSP złożyło zawiadomienie do prokuratury lub pozew o zniesławienie do Sądu w związku z informacjami na stronie Mundurowi Dziękują Rządowi? Wspomnę, że nadbryg. Przybyła twierdził, że były to informacje nieprawdziwe.

Niecierpliwie czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2023, 06:54:31 »
Dobrze to Ja też mam pytanie do KG.
Dzień dobry Panie Komendancie
Chciał bym poruszyć kwestię grup specjalistycznych a dokładnie specjalizacji wodno nurkowej. Przyjęci przed 2013 otrzymywali 2procent nurkowe czyli jeden roku nurkowy liczyły sie jak cztery lata wyjazdowe. Praca pod dużym obciążeniem psychicznym samotnie przeczesuje się np. dno Wisły, bądź szuka się na dużych głębokościach zwłok w różnym stadium rozkładu gdzie każdy nurek cywilny powie jak duże ryzyko urazu ciśnieniowego niesie ze sobą nasz praca. Aktualnie zaczyna się uwidaczniać problem że coraz mniej chętnych jest do takich grup bo nie ma z tego żadnej gratyfikacji. Tylko dodatkowe szkolenia żeby się wyszkolić na Kierownika prac podwodnych potrzeba kilka lat nurkowania i trzy kursy po dwa tygodnie w ośrodku szkolenia w Bornym Sulinowie. Dochodzą warsztaty nurkowe obozy i się okazuje że człowieka nie ma ponad miesiąc w domu w ciągu roku. Dodatkowo mamy znacznie więc badań w poszerzonym zakresie. Młody pracownik nawet jak wejdzie w nasze struktury widzi że to jest tylko kij bez marchewki. Mówi że źle się czuje po nurkowaniu na badaniach do lekarza specjalisty a ten wpisuję że nie zdolny do nurkowania. Na jednym z Q&A odniósł się Pan Komendant do tego problemu natomiast mówienie że powinien mieć dodatek motywacyjny to żadne rozwianie. Jak nie ma pisma że mają posiadać stały dodatek to nikt im nie da. Tak samo na szkołę też nie ma to żadnego wpływu że ktoś rozwija się w tej jednej z najcięższych specjalizacji. Rozmawiałem kiedyś z kadrą szkoląca na nurków w Bornym Sulinowie to ewidentnie widzą zmniejszająca się liczbę chętnych. Moje pytanie brzmi czy Pan Komendant planuję wprowadzić gratyfikacje dla tej grupy specjalistów która jest najmocniej pokrzywdzona na nowych zasadach a jej szeregi systematycznie topnieją.
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2023, 12:59:03 wysłana przez zegpaw »

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2023, 13:04:04 »
Aż szkoda tego tematu na offtop, ale trudno.
Szukanie trupów, często nadgniłych, przez SGRWN to nie zadanie PSP. To marnotrawienie środków i narażanie nurków na niebezpieczeństwo, kiedy wiadomo, że nikt nie będzie uratowany.
Poniekąd zgadzam się z Tobą lecz skoro już mam takie niewdzięczne zadanie robić i czuć się pokrzywdzeni bo nic z tego nie ma a starsi koledzy na obozach tylko śmieją się z nowych kandydatów których szybko cała praca nurka w PSP zniechęca. To pasowało by to jakoś uregulować by było chętnych.  Kiedyś to była selekcja do grupy teraz trzeba prosić i to nic nie daje

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2023, 12:42:46 »
Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?

Offline Straszak23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2023, 15:36:55 »
Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?


Raczej nie zostali wyposażeni w takie środki, chyba, że przed samym wyjazdem. Jestem w module GFFFV, żadnych lekkich spodni czy lekkiego hełmu nie mam. Mało tego, od wielu miesięcy porwane buty specjalne, połamany hełm. Raport o wymianę napisany wiele miesięcy temu, ale jak widać, to są zbyt duże wydatki, by je realizować na bieżąco. :milcz:

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2023, 18:15:08 »
A to nie macie w komendzie kwatermistrzostwa? Co na to (brak hełmu i butów) Twój 01? Ja jak bym był Twoim dowódcą, to bym Cię nie dopuścił do służby z takimi brakami. BHP ewidentnie złamane. Jeżeli raport jest napisany to powinieneś sprzęt dostać jak najszybciej. Jeżeli zaistniała taka sytuacja to drogą służbową do 01 maszeruj.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2023, 18:16:23 »
Dobrze to Ja też mam pytanie do KG.
Dzień dobry Panie Komendancie
Chciałbym zapytać co z funkcjonariuszami po starym SPO który zostało już całkiem mało bo większość już odeszła na emeryturę i nie doczekali się skierowania na studia SPK, jakie są szanse ze zostaniemy też wysłani na SPK. Czy to marzenia ściętej głowy. Prosiłbym o odpowiedz pozdrawiam.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2023, 19:39:38 »
Ja mam pytanie do 01KG w związku z misją Grecja 2023. Czy strażacy z modułów zostali wyposażeni w adekwatne środki ochrony indywidualnej poprzez wyciągnięcie wniosków z poprzednich misji? Chodzi mi ,czy zakupiono do kurtek lekkich spodnie lekkie? Czy może jednak zauważymy zestawienie spodnie koszarowe+kurtka lekka ? Czy zakupiono hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych z goglami ( znacznie lżejsze niż klasyczne) . Czy zakupiono buty specjalne skórzane,żeby strażacy nie musieli biegać po trudnym terenie w gumowcach? Jednymi słowy, czy wyciągnęliśmy jakieś wnioski i poprawiliśmy się w tym zakresie,a może nie zrobiliśmy kompletnie nic ?


Raczej nie zostali wyposażeni w takie środki, chyba, że przed samym wyjazdem. Jestem w module GFFFV, żadnych lekkich spodni czy lekkiego hełmu nie mam. Mało tego, od wielu miesięcy porwane buty specjalne, połamany hełm. Raport o wymianę napisany wiele miesięcy temu, ale jak widać, to są zbyt duże wydatki, by je realizować na bieżąco. :milcz:

A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2023, 20:46:45 »
A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...
Jeśli mnie pamięć nie myli to te spodnie są już w sortach...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2023, 21:16:44 »
A tak szumnie zapowiadano wprowadzenie spodni lekkich.... ze zauważono to podczas wyjazdów modułów.... super zestaw do Grecji.. gumowce, spodnie ciężkie, kurtka lekka i ciężki hełm ...
Jeśli mnie pamięć nie myli to te spodnie są już w sortach...
Co z tego że są zapisane w sortach jak fizycznie nikt ich nie ma ?
Dla mnie wprowadzenie to zapisanie w sortach, kupienie i danie do użytkowania.  Już nasze podwórko pomijam,ale chłopaki z modułów niech będą bezpieczni. Nas się w Polsce goni za skomponowanie spodni od koszarowki i bluzy od nomexu,a sama KG wstawia na swoim profilu fotki ze szkolenia z Francji gdzie wszyscy biegają w spodniach od koszarówki i bluzy od nomexu. Rozumiem ,że w Polsce obowiązują zasad przeciw rakowi i bhs ,a za granicą jest wolna amerykanka?

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2023, 09:06:05 »
Ale wiesz, że przetargów się nie rozstrzyga w dwa dni a budżet nie jest z gumy? Myślę, że wszystko wyjaśni się w przyszłym roku. Czekaliśmy tyle na nowe ubrania to pól roku nas nie zbawi, chociaż osobiście też wolałbym żeby było szybciej.
Co do Grecji, mamy na wyposażeniu buty skórzane i nie trzeba biegać w gumowcach, nie wiem jak wygląda hełm lekki i czy zasadne byłoby jego używanie ale przy takim dużym pożarze to raczej ubrałbym się w grube spodnie i kurtkę, tak dla bezpieczeństwa. Może jakbym pojechał na taką misję to miałbym więcej informacji do porównania. Przestańcie bez przerwy narzekać i zacznijcie wykorzystywać do granic możliwości to co macie, żeby nikt nie powiedział później kupa sprzętu brak talentu.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2023, 09:53:11 »
A może niech wypowie się ktoś kto tam pojechał i działa w tych ciężkich ubraniach. Byłeś tam, wiesz jak jest? Po wypowiedzi wychodzi na to, że raczej nie. Zobacz jak i w czym zachód Europy gasi pożary na terenach otwartych i porównaj sobie to, w czym gaszą nasi. Czekamy na pierwsze zdjęcia z misji, może pozytywnie się zaskoczymy.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2023, 12:12:29 »
Ale wiesz, że przetargów się nie rozstrzyga w dwa dni a budżet nie jest z gumy? Myślę, że wszystko wyjaśni się w przyszłym roku. Czekaliśmy tyle na nowe ubrania to pól roku nas nie zbawi, chociaż osobiście też wolałbym żeby było szybciej.
Co do Grecji, mamy na wyposażeniu buty skórzane i nie trzeba biegać w gumowcach, nie wiem jak wygląda hełm lekki i czy zasadne byłoby jego używanie ale przy takim dużym pożarze to raczej ubrałbym się w grube spodnie i kurtkę, tak dla bezpieczeństwa. Może jakbym pojechał na taką misję to miałbym więcej informacji do porównania. Przestańcie bez przerwy narzekać i zacznijcie wykorzystywać do granic możliwości to co macie, żeby nikt nie powiedział później kupa sprzętu brak talentu.

A ja myślę, że budżet jest z gumy skoro kupujemy laboratoria za kilkanaście milionów sztuka, kupujemy roboty gaśnicze też pewnie z milion sztuka. Robimy przetargi na auta a czas dostarczenia to kilka miesięcy.

Nasza formacja to same skrajności.  Kupujesz auto za kilka milionów, a strażacy jeżdżą w najtańszych środkach ochrony indywidualnej ,które spełniają co prawda normy,ale komfort noszenia nie jest zbyt wielki.

Tworzone są roty RIT . Super ekstra,a ile takich zespołów RIT ma łączność podhełmową lub w masce ? Największa bolączka pracy w aparacie to łączność.

Wymieniać dalej przykłady ?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2023, 13:13:03 »
Temat wątku : Pytania do KG PSP.
Zadajecie pytania jak z tematem, czy piszecie między sobą?
Ciekawe do jakich pytań ma się odnieść komendant główny!

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2023, 15:43:14 »
Witam. Dziękuje za głosy rozsądku w sprawie sortow dla modułów. Mamy grant unijny na 1,4 mln złotych, który jest w trakcie realizacji do końca tego roku wszedzie będą mieli mundury i cały osprzęt z najwyższej półki. Jesteśmy także w trakcie tworzenia dwóch nowych modułów GFFF, na ich powstanie także pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Krótko pisząc marudom i niestezystom dziękujemy i niech się dalej bawią w swoją grę. Pozdrawiam

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2023, 16:02:06 »
Witam. Dziękuje za głosy rozsądku w sprawie sortow dla modułów. Mamy grant unijny na 1,4 mln złotych, który jest w trakcie realizacji do końca tego roku wszedzie będą mieli mundury i cały osprzęt z najwyższej półki. Jesteśmy także w trakcie tworzenia dwóch nowych modułów GFFF, na ich powstanie także pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Krótko pisząc marudom i niestezystom dziękujemy i niech się dalej bawią w swoją grę. Pozdrawiam

Odpowiedź odnośnie modułów już jedną otrzymałem i sprawa jest jasna. Teraz mam drugie pytanie. Po poprzednich misjach zauważono, że jednak pojazdy wyposażone w systemy dpf i adblue nie do końca jakby to ująć odpowiadają oczekiwaniom. Gdzieś nawet ten temat był poruszony publicznie ,ale ucichł. W związku z tym. Czy KG planuje lub już działa w zakresie wyłączenia PSP I OSP z obowiązku zakupu pojazdów wyposażonych w coraz to bardziej skomplikowane systemy oczyszczania spalin? Jesli nie to dlaczego? Jesli nie ma takiej możliwości to również dlaczego?

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2023, 09:14:07 »
Czy jest szansa, że nasze pensje zbliżą się kiedyś do tych jakie mają w pozostałych służbach?

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 24, 2023, 09:44:03 »
Witam. Różnice między formacjami obecnie są minimalne. Za tej kadencji różnica między Policja i SG a PSP spadła do 1.33% a wliczając nadgodziny jesteśmy najlepiej opłacana powszechną służba w MSWIA bo kwota Policji i SG to 7361 a PSP 7264. Pozdrawiam

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2023, 10:13:34 »
Witam. Różnice między formacjami obecnie są minimalne. Za tej kadencji różnica między Policja i SG a PSP spadła do 1.33% a wliczając nadgodziny jesteśmy najlepiej opłacana powszechną służba w MSWIA bo kwota Policji i SG to 7361 a PSP 7264. Pozdrawiam

Panie Komendancie dlaczego wlicza Pan nadgodziny? Nie biorą się one z niczego, a często powstają na zasadzie ściągania strażaka na parę godzin z czasu wolnego aby wykonywał on obowiązki służbowe. W kodeksie pracy w art. 151(1). § 1. ustalono wysokość dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych, ale strażak przecież ma dobrze i jego to nie dotyczy, i nikt z tym nic nie będzie robił  :gwiazdki:
Co do tematów nadgodzin z tego co wiem w południowo wschodniej części kraju jest polecenie z KW aby schodzić z nadgodzin, tak jakby były one sztucznie wypracowywane, więc w jaki sposób? Zakaz szkoleń, ćwiczeń, kompanii honorowych, zakaz respektowania ustawy w sprawie dni wolnych za oddanie krwi i piętnowanie takich osób? Za wykonywanie wielu czynności służbowych w czasie wolnym zgodnie z poleceniem przełożonego nie widzimy godzin służby, a jeszcze mamy schodzić z tych najbardziej ewidentnych.
Pomijając kwestię dużej dysproporcji między podziałem puli na nadgodziny względem poszczególnych województw, które pogłębiają tą sytuacje  i od lata nie jest to naprawione.
Być może Pan Komendant nie wie o takich sytuacjach, lub jestem w błędzie. Z chęcią poznam Pana zdanie na ten temat, pozdrawiam.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 24, 2023, 10:28:15 »
Witam. Różnice między formacjami obecnie są minimalne. Za tej kadencji różnica między Policja i SG a PSP spadła do 1.33% a wliczając nadgodziny jesteśmy najlepiej opłacana powszechną służba w MSWIA bo kwota Policji i SG to 7361 a PSP 7264. Pozdrawiam

Nadgodziny to powinny być płatne podwójnie albo przynajmniej połowę więcej niż stawka godzinowa. Wliczanie ich do średniego wynagrodzenia nie powinno mieć miejsca, bo to jest w większości przypadków nasz poświęcony czas. Wiadomo, każdy się cieszy jak wpadnie dodatkowa kasa raz na pół roku, ale to chyba nie tędy droga.

PS. Czekamy na odpowiedzi na pozostałe pytania.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2023, 14:58:37 »
Witam. Dziękuje za głosy rozsądku w sprawie sortow dla modułów. Mamy grant unijny na 1,4 mln złotych, który jest w trakcie realizacji do końca tego roku wszedzie będą mieli mundury i cały osprzęt z najwyższej półki. Jesteśmy także w trakcie tworzenia dwóch nowych modułów GFFF, na ich powstanie także pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Krótko pisząc marudom i niestezystom dziękujemy i niech się dalej bawią w swoją grę. Pozdrawiam

Czy macie w planach wzmocinienie  Posterunków PSP zach - pom to żenada wygląda 4 - 5 na zmianie na dwa zastępy  bo KG PSP nie potrafi  tam przywrócić zabranych JRG
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2023, 15:05:40 wysłana przez Marek99998 »

Offline Avano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 25, 2023, 14:49:35 »
Czy eksternistyczne aspirantki były największą oszczędnością od powstania psp?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2023, 09:38:51 »
Witam Panie Komendancie,

Jak wiadomo komendy wojewódzkie mają wgląd w budżety kp/km. Więc raczej KG również widzi na bieżąco budżety poszczególnych komend.
Więc tym bardziej jest to dziwne, że KG nie wiem co się dzieje w poszczególnych komendach.

Mam jeszcze jedno pytanie do Pana Komendanta:
Czy środki na podniesienie płacy minimalnej pracowników cywilnych są w całości zabezpieczone, czy tylko sama podwyżka, a na pochodne będą zrzucać się strażacy.
Pozdrawiam,

Offline jonek95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2023, 12:14:45 »
Panie Komendancie czy w najbliższym czasie są plany utworzenia jakiś specjalistycznych modułów?
Jeśli tak to jakich i w jakich województwach.
Pozdrawiam.

Offline Malas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2023, 10:06:25 »
Szanowny Panie Komendancie.
Czy jest możliwość, aby np. wskrzesić Terminale statusów, wraz z nawigacja/lokalizacją GPS oraz wyposażyć KDR w tablety z SWD, z możliwością wypełnienia meldunku (nawet tylko częściowo)? Posiadanie lepszej bazy teleinformatycznej-cyfrowej ( np. łączność) bardzo by nam ułatwiło pracę. Sami dowodzący akcją oraz SK mieli by zaplecze do tego, by uprościć komunikację znać położenie, zadysponowanych innych zastępów/odcinków bojowych na mapie.
Pozdrawiam