Autor Wątek: Mercedes Benz ATEGO  (Przeczytany 28234 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 20, 2012, 19:53:03 »
Dla zastanawiających się nad tym jak to świeci i gra

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ed0WHK20yC8[/youtube]

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 20, 2012, 20:38:02 »
Co do za duży wyświetlacz przy autopompie? Związane jest to z masztem oświetleniowym?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 20, 2012, 20:49:53 »
Chodzi o to białe cudo po prawej stronie?
Podobno jest to pilocik do sterowania autopompą, masztem może dodatkowo też.
Ale do masztu jest też oddzielny pilot, bezprzewodowy. Całkiem fajny gadżet.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 20, 2012, 20:55:15 »
Tak. Dokładnie - chodzi mi o to "białe coś".
Pilot pilotem - nie wiem dlaczego ale u mnie w samochodzie on coś świruje. Wam działa poprawnie?

Offline dorian007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 20, 2012, 22:37:49 »
Przeglądając galerie można odnaleźć taki wóz http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=22461  http://www.galeria998.cal24.pl/details.php?image_id=8888&mode=search&sessionid=5cm6o8mthn7q81sp81m579bmr0 Jednak chyba jedyny z tego rodzaju kabiną. Świadczy to o tym, ze można tylko trzeba chcieć. Nie mi oceniać jego funkcjonalność ponieważ ani tym wozem ani żadnym innym nie jeżdżę jednak wstawiam w nawiązaniu do tematu. Myślę, że na miejscu.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 20, 2012, 23:36:12 »
"Jeżeli chodzi o miejsce w kabinie to jest ok, aparaty spokojnie się mieszczą, ławeczka też nie jest za wąska, siedzi się wygodnie miejsca na nogi na tyle dużo, że na tej skośnej ściance ja bym jeszcze coś zamontował :) Jakieś skrytki na" duperele" czy coś w tym stylu.zrobić, ale konkretów co do tych nowinek nie usłyszałem :)"

U mnie zamontowana jest tam deska, szkoda nam było miejsca na deskę w zabudowie i dlatego wykombinowaliśmy w kabinie. Nawet się sprawdza chłopaki wyskakują z auta zaraz z deską jeśli jest taka potrzeba .

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 20, 2012, 23:57:49 »
A widziałem taki patent w praktyce. Faktycznie sprawdza się.
Ja jednak bym to jakoś inaczej zabudował. Np. można by tam wygospodarować miejsce na radiostacje nasobne dla załogi albo stacje do ładowania latarek osobistych. Tym sposobem można by zabrać je z przestrzeni między kierowcą a dowódcą bo tam zazwyczaj się je montuje, powstało by wtedy dodatkowe miejsce na "zabawki" np. dowódcy.
Albo np. można by tam zrobić jakieś skrytki na np. dodatkowe rękawice, kominiarki czy co kto tam woli. W każdym razie moim zdaniem przestrzeń ta niepotrzebnie się marnuje.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 21, 2012, 07:10:52 »
Przeglądając galerie można odnaleźć taki wóz http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=22461  http://www.galeria998.cal24.pl/details.php?image_id=8888&mode=search&sessionid=5cm6o8mthn7q81sp81m579bmr0 Jednak chyba jedyny z tego rodzaju kabiną. Świadczy to o tym, ze można tylko trzeba chcieć. Nie mi oceniać jego funkcjonalność ponieważ ani tym wozem ani żadnym innym nie jeżdżę jednak wstawiam w nawiązaniu do tematu. Myślę, że na miejscu.
My mamy auto od Pana S. (MAN TGM 13.280) i jakiś wielkich problemów z kabiną brygadową nie mamy pomimo, że na akcje jeżdżą też "więksi" druhowie. Nie mamy aparatów w oparciach foteli ale nie ma problemów z ich założeniem, chociaż wiem, że mając je w oparciach foteli to są to dosłownie dwa ruchy. W każdym razie nie będzie problemu z ich zamontowaniem tylko oczywiście potrzebne są pieniądze. W każdym razie beznadziejna sytuacja jest ze zbiornikiem na paliwo i akumulatorami, które są w obu skrytkach w których powinien być najciężsy sprzęt (na samym dole w środku pojazdu).
Co do zabudowy, którą pokazałeś to kabina fajnie została rozwiązana tylko jedno ale - dlaczego nie ma miejsca na sprzęt hydrauliczny? Dlaczego na samochodzie jest tak mało odcinków węży i dlaczego tylko 2000 l wody i 200 l środka pianotwórczego? A no właśnie przez powiększoną kabinę. U nas sprzęt się ledwo mieści (fakt jedna skrytka jest praktycznie pusta ale właśnie rozpisujemy przetarg) i auto będzie pełne - chociaż uważam, że możnaby lepiej sprzęt na samochodzie rozmieścić i lepiej upakować. Z drugiej strony niektórego sprzętu mamy naprawdę dużo na tym samochodzie (np. aż 4 pilarki do drewna (1 przezbrojona na ratowniczą).

Kończąc - jeżeli ja mam mieć parę cm więcej miejsca w kabinie kosztem sporego zmniejszenia ilości sprzętu i/lub środka gaśniczego oraz kostem zakupu mniejszej ilości sprzętu bo trzeba wydać na kabinę  to dziękuję ale jest mi to niepotrzebne.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Mercedes Benz ATEGO
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:30:02 »
No to na stronie bocar.com.pl pojawiła się oficjalna oferta nowego samochodu.